Lewandowski brak relokacji uchodźców zawdzięcza… Tuskowi i Kopacz

Deputowany do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, Janusz Lewandowski, stwierdził, że osiągnięty kompromis ws. relokacji uchodźców to dokładnie taki scenariusz, o jaki zabiegali wcześniej Donald Tusk i Ewa Kopacz.

Po długich obradach wczoraj nad ranem przedstawiciele 28 państw członkowskich Unii Europejskiej osiągnęli kompromis w sprawie relokacji uchodźców. „Uzgodniliśmy, że relokacje mogą być tylko na zasadzie dobrowolności, czyli właściwie nasze racje zostały w pełni uznane” – mówił premier Morawiecki.

Po porozumieniu, głos zabrał Janusz Lewandowski, europoseł PO. „Z uchodźcami zakończyło się tak, jak od początku chciała premier Kopacz i przewodniczący Tusk – dobrowolność. A jak zadziałają centra kontroli ulokowane w granicach UE a nie na zewnątrz, tego jeszcze nie wiemy” – napisał europoseł na Twitterze.

Słowa polityka spotkały się z szeroką krytyką, bo to rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie przez Polskę uchodźców, w ramach mechanizmu przymusowej relokacji. Dziś najwyraźniej europoseł Lewandowski liczy na zaniki pamięci swoich wyborców.

Dodaj komentarz