26 stycznia obchodzony był Dzień Islamu w Kościele Katolickim. Polska jest jedynym krajem na świecie, który obchodził taki dzień w kalendarzu liturgicznym, i to już po raz szesnasty!

Echa dialogu, u podstaw którego miało być zrozumienie dla tej religii przerosły w tym miesiącu oczekiwania. Środowiska lewicowe bardzo dobrze przygotowały się by zaatakować Tradycję, Kościół, katolicyzm, chrześcijaństwo, moralność Europy i Polski – i to w 1050 Rocznicę Chrztu Polski.
Jeśli z założenia dialog z islamem miałby nieść jakiś pożytek nam, wiernym, Polakom, mieszkańcom polskich ziem, to jedynie w inkulturacji rezunów. Jak pokazują ostatnie wydarzenia na świecie i w Europie, Deklaracja Nostra aetate, okazuje się szczerym życzeniem by wierni wymazali zaszłości obu religii, wykazali się wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem w interesie całej ludzkości, kierując się sprawiedliwością społeczną, moralnością, pokojem i wolnością.

Obecna sytuacja raczej przywołuje przed oczy postaci Karola Młota i Jana III Sobieskiego, którzy ten dialog świetnie przewidzieli i siłą odparli.
Zachowując jednak umiar w celowaniu słów w płot, czy raczej beton intelektualno-duchowny, skłonię się raczej do analizy ostatnich wydarzeń.

To już najazd i wojna!

W wydanej w styczniu 2016 roku książce „Masoneria, islam, uchodźcy – czy czeka nas apokalipsa?”, dr Stanisław Krajski wysuwa hipotezę, jakoby działania migracyjne były celowe. Patrząc na to, jaka histeria opanowała najwyższe stanowiska na polskich urzędach by zaprowadzać islam, wizja Krajskiego staje się zbierać jedynie dowody. Oprócz zaplanowanej migracji mamy widoczny manifest by zaprowadzać islam w środowiskach, gdzie większość stanowią chrześcijanie.

Kiedy odbywał się Sobór Watykański II wizja ta nie była jeszcze jasna, ale źródeł jej upatrywałbym właśnie wtedy, gdy budziły się rewolucje społeczne. Od lat ’80 zaczęli przybywać do nas z Moskwy imamowie, którzy utworzyli Ligę Muzułmańską RP. Dlaczego ci „mędrcy” przybyli ze wschodu?
Maroko było satelitą Kremla i świetnie można było zasymilować się z Polakami. Wykorzystał taką szansę Yousseff Chadid, imam poznańskiego meczetu, który studiując w Moskwie połączył ideologię Trockiego z Koranem. Kiedy spojrzymy na muzułmańskie grupy terrorystyczne, wyrosły one na wzorze anarchistów i skrajnych postawach „czerwonych”.

Dzięki temu łatwo zrozumieć, dlaczego wyrośli na ideologii lewicowej neoliberałowie oraz socjaliści przyjęli na dzisiejszym gruncie ideologię militarno-społeczną, jaką jest islam do kreowania postaw w społeczeństwie obywatelskim. Inaczej mówiąc, zaprowadzają islam przeciw wyrazistej postawie chrześcijańsko-narodowej!

Społeczeństwo polskie jawi się jako rozwiarstwione z postawy monolitu chrześcijańsko-tożsamościowego. Podkopała te wartości pookrągłostołowa rzeczywistość i wprowadzanie do polityki osób o słabym kręgosłupie moralnym. Efektem tego są mierne postaci, będące wypadkowymi tej sytuacji, z którymi mimo powszechnych wyborów nie potrafiliśmy się pożegnać, a które zataczają coraz większe koła swych fanaberii, uprzykrzając nam życie i sprowadzając zagrożenie. Niestety tak silny kiedyś Kościół poddał się tym zmianom i nie jest już „głosem sumienia” na tyle, na ile potrzeba.

Kiedy kraje demokratyczne rozważają zamykać się na islam, Polska jak zwykle z braku prawidłowej oceny sytuacji zaczyna zachowywać się irracjonalnie, przejmując najgorsze wzorce. Rzecz ma się z dopuszczeniem islamu do placówek oświatowych.

Najpierw konwertyci /dr Monika Bobako z Pracowni Pytań Granicznych oraz dr Mariusz Marszewski/ na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu razem z Fundacją im. Róży Luksemburg promują islam „na zaliczenie” za publiczne pieniądze wśród również młodzieży katolickiej, nieświadomej indoktrynacji, potem mamy już do czynienia z akcją ogólnopolską.

Do tej pory działania dr Bobako, czy muzułmanek stowarzyszonych w Alejkumkach wzbudzały uśmiech lub osąd „robienia” nauki z niczego. Jednak efekt jest bardziej niebezpieczny niż gender.
Dotyka bowiem szerszego zbiorowiska społecznego, szerszej grupy – bo nie zależy ona od wieku i płci, a nas wszystkich!

Indoktrynacja islamistów jest na tyle silna, że finansowanie pochodzi z tych samych źródeł co organizacje terrorystyczne – na działaność Ligii Muzułmańskiej RP łożą FIOE, WAMY, EUROPE TRUST, DAWAH etc. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać nazwy tych organizacji, a ukaże się nam opis, że sponsorowały one chociażby Al-Kaidę. Co zatem mamy z takiego dialogu, zaprowadzania nowego ładu z islamem na czele?

Gdy tego samego dnia Watykan korzy się przed irańskim przywódcą, w Polsce mamy prawdziwy najazd pomysłów prezydentów Częstochowy, Katowic i Poznania by Polaków nauczać islamu z budżetu miast.
Częstochowa jako symbol twierdzy chrześcijaństwa, przedmurza wiary naszych ojców odpierających napływ wrogich sił, gdzie króluje Czarna Madonna, gdzie pielgrzymują rzesze Polaków i katolików z całego świata, gdzie każda grupa zawodowa czy społeczna – od nauczycieli po kibiców – ucieka się pod opiekę Królowej Polski, teraz dla „równowagi” wprowadza pierwiastek islamski. W imię czego? Trockizmu właśnie i rewolucji intelektualno-społecznej, którą nam się serwuje po europejsku.

W tym samym czasie prezydent Poznania nie zostaje dłużny kolegom i wraz ze swoim zespołem tych samych ideologicznie rewolucjonistów wciela obiecany w listopadzie – na manifestacji z muzułmanami przeciwko terroryzmowi – pomysł przeniesienia meczetu w jakiś bardziej centralny punkt. Schowany na Górczynie /ul. Biedrzyckiego 13/ obiekt jest nierozpoznawalny przez poznaniaków!

Poznański meczet kryjący się pod nazwą Muzułmańskiego Ośrodka Kulturalno-Oświatowego został rozbudowany w 2009-2010 roku oficjalnie z pieniędzy Ligii oraz poznańskiej społeczności muzułmańskiej /głównie z dystrybucji herbaty Ahmad Tea i firmy LEVANT Kasema Bahloula oraz producenta tkanin syryjskich BIBTEX-POL ze Swarzędza Abdurrahmana Oweiry/. W meczecie prowadzone są oprócz praktyk religijnych i nauk dla muzułmanów lekcje muzealne, wykłady, lekcje języka arabskiego, czy NOC MUZEÓW! Z czyich pieniędzy są prowadzone te inicjatywy? Czy aby nie z budżetu podległych ministerstw kultury i edukacji?
Teraz na pewno już Liga Muzułmańska RP będzie dotowana z budżetu miast za zaprowadzanie islamu wśród Polaków. Muzułmanom w Poznaniu chodzi o to, by było jak najwięcej konwersji, by meczety budowali Polacy, by muftimi i imamami byli Polacy. Stąd ich misja islamska jest tak niebezpieczna. Będzie tak jak w Niemczech – asymilacja i rządzenie z drugiego fotela, gdy na froncie blondyni z żonami Polkami i wykształceni konwertyci wykładający na uniwersytetach, czy piastujący wysokie urzędy państwowe.
Muzułmanie w Poznaniu są coraz bardziej silni, tym bardziej, że mają poparcie u władz miasta. Myślę, że meczet poznański wychowa konwertytę, o którym na pewno usłyszymy w kontekście zamachów, bo patrząc na nauki imamów Ligii Muzułmańskiej RP do tego dąży się by wiernych zrzeszać, namawiając do otwierania biznesów i fundacji, tworząc przepływ pieniędzy dla pozostałych braci i wpływając na ich przynależność do ummy pomnaża się ich postawy radykalne w oddaniu dla Allaha i misji islamskiej.
Zrozumiały jest entuzjazm tych samych trockistów od multi-kulti, ale nie jest to jedynie walka z Kościołem Katolickim.

Prezydent Poznania znany jest już ze swojej walki od początków swojej kadencji. Póki co nie ma on na swoim koncie decyzji usprawniającej życie społeczeństwu, za to coraz bardziej wdraża oderwane od rzeczywistości, nikomu niepotrzebne, wręcz kontrowersyjne pomysły, jak na przykład finansowanie z budżetu miasta in vitro.

Poznaniacy pamiętają mu nieobecność na uroczystościach związanych z 97. Rocznicą Powstania Wielkopolskiego, gdy wolał opublikowane na Twitter zabawy z psem w łóżku niż uczcić Bohaterów Polski.
Takich mamy dziś bohaterów życia społecznego i politycznego.

Jaśkowiakowi i jego zastępcy, Arkadiuszowi Stasicy zależy na szybkim ulokowaniu meczetu. W ciągu dwóch miesięcy ma być znany lokal lub działka. Jaką działkę z tego będzie miała Liga Muzułmańska RP? A może partycypuje ona w jakimś projekcie w Poznaniu, Katowicach i Częstochowie? Czy wzorem włodarzy tych miast pójdą inni postępowi lewicowcy w imię czerwonej rewolucji?

Islam jest dziś manifestem trockizmu w najgorszym wydaniu. Anarchiści koraniczni są bardziej brutalni i mają więcej doświadczenia na frontach niż mieszkańcy państw europejskich, skupieni na budowaniu pokoju i wartości.

W obronie tych wartości trzeba reagować, nie dialogować, wybierając drogę referendalną by twórcy nowego ładu nie mieli podstaw ani mandatu przyzwolenia na praktyki zaburzające nasz spokój, sprowadzające nieszczęście.

Kiedy partyjniacy są zajęci nomenklaturowymi postępowaniami, my zwykli ludzie możemy stać się kandydatami zwykłych ludzi, bo mamy szerszy ogląd na sprawy niż polityczni zza swoich gabinetów. Żaden polityk w Poznaniu jeszcze nie sprzeciwił się lokalowi na meczet dla Ligii Muzułmańskiej RP, a taki list z manifestacją powinien być naturalną reakcją już po godzinie od ogłoszenia tego w poznańskiej rozgłośni radiowej Radiu Merkury.

Do jakich praktyk bowiem dojdzie w następnym etapie? Przecież meczet to nie tylko budynek. Jeśli miasto buduje to dla społeczności rezunów to właśnie po to by ich ideologie wdrażać do normalnego społeczeństwa.

Najmniejsze działania takich demokratów muszą być pod naszą ścisłą obserwacją i należy reagować natychmiastowo wykorzystując mechanizmy demokracji. Nie można być obojętnym na to, co w tej chwili narzuca się nam Polakom!

Exodus imigrantów zdaje się być jedynie dopełnieniem tego co dzieje się w polskich miastach. Mieszkańcy zajęci pracą i własną egzystencją nie zdają sobie sprawy, co władza PO w miastach robi za ich plecami, jakie niebezpieczne decyzje i działania podejmuje w imię rozkładu społecznego.

I tu wzywam wszystkie organizacje patriotyczne do przeciwstawienia się takim decyzjom i jednostkom. W przeciwnym razie utwierdzona w przekonaniu władza, że ma społeczną akceptację odbierze nam prawa, polskość i godność.

Islam jest obcą nam religią i nie do zaakceptowania na ziemiach, które były nękane, gdzie była VICTORIA nad rezunami i obcymi najeźdźcami, gdzie kultura chrześcijańska, Tradycja i cywilizacja łacińska upatruje swojej obrony.

Krzysztof Baranowski (ur. 1976) – kulturoznawca, badacz islamu w Polsce.

Dodaj komentarz

35 komentarzy do "Najazd islamu – głupota włodarzy miast czy scenariusz na przyszłość Polski?"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Asia
Gość
Asia
Ludzie, przestańmy się bać głośnego mówienia, że po prostu NIENAWIDZIMY islamu. Ja osobiście nienawidzę go oraz wszystkich muzułmanów, od ponad 12 lat, kiedy to oglądnęłam w tv dokument przedstawiający obchody święta aszury. Tyle agresji, zła i obrzydlistwa mnie po prostu przerosło. Uznałam, że to nie są ludzie i dalej tak twierdzę. Muzułmanie to nie są dla mnie ludzie, czy nawet zwierzęta, dlatego że każda istota na ziemi dąży do tego by się rozwijać, by żyć i przekazywać życie potomstwu oraz chronić swoje młode. A te potwory? Oni zamieszczają filmiki gdzie uczą małych dzieci zabijania; opowiadają jak będą dumni, kiedy ich… Czytaj więcej »
Asia
Gość
Asia

Chcę wnieść małą poprawkę. Być może istnieją jakieś nieinwazyjne, pokojowe odłamu islamu, nie znam się. W takim razie nie chciałabym aż tak generalizować i wrzucać ich do jednego wora. Faktem natomiast jest, że większość muzlimów to zło, które należy wyplenić, bo zagraża wszystkim żywym istotom…

XaX
Gość
XaX

Te Pokojowe i nieinwazyjne odłamy siedzą u siebie i są prześladowane przez agresywną większość bo dla nich nie są prawdziwymi muzułmanami … Ci co się pchają do nas to ekstremiści chcący szerzyć dzichad …

M.D
Gość
M.D
to podam ci przykład : ok.20 lat temu gdy otworzyła się możliwość wyjazdu do Niemiec na zaproszenie mój kuzyn ( muzułmanin ) dostał zaproszenie na wyjazd ze strony nauczycieli religii ( islamu ) którzy nauczali dzieci tatarskie w Polsce ( przypomnę to były czasy gdy o radykalizmie nie wiele się mówiło ), ci sami ludzi którzy u nas zachowywali się ok. tam ( w Niemczech ) zrobili dzieciom Sajgon kuzyn dostał ileś tam batów np. za żelki ( żelatyna wieprzowa ) i polisch-ham które spakował mu ciotka . po kilku takich akcjach wspólnota podziękowała im ( niekoniecznie w pokojowy sposób… Czytaj więcej »
ja
Gość
ja

liga muzulmanska jest bardzo niebezpieczna. to jest furtka do wprowadzenia islamu w polsce. ja wiem ze wy jeszcze tego nie widzicie ale tak jest. ja mieszkam w anglii i doskonale sobie zdaje ztego sprawe. nalezy zlikwidowac te organiezacje poki nie jest za pozno. ja juz kombinuje jak. jezeli jest wam mila wolnosc zacznijcie owic przeciw islamowi i lidze muzulmanskiej w polsce, rozmawiajcie z lidzmi, namawiajcie ich do powstania przeciw, uczcie ich niecheci do islamu. tylko tak damy rad ich wyplewic z polski.

XaX
Gość
XaX

I tą Ligę Muzułmańską, POwcy wybrali w POznaniu oraz zatwierdzili finansowanie nauki islamu z budrzetu miasta, to samo chcą uskutecznić w Częstochowie. Jak widać komuś zależy bardzo na wychodowaniu nam terrorystów i fanatyków.

Znafca
Gość
Znafca

Nie znam szczegółów ale dobrze wiem że wszystkie tego typu organizacje są podejrzane.dlatego bym kazał wszelkich tego typu fanatyków tępić w zarodku.

Znafca
Gość
Znafca

I tą Ligę Muzułmańską, POwcy wybrali w POznaniu oraz zatwierdzili finansowanie nauki islamu z budrzetu miasta, to samo chcą uskutecznić w Częstochowie. ”
To sprawka pis itp..Gdyby nie finansowano religii wcale to by nie było pretekstu do finansowania islamu.

ja
Gość
ja

nieinwazyjne odlamy i ludzie islamu to tacy ktorzy nie wierza mocno w islam. islam jako sekta (nie religja) sekta zostala zrobiona przez mahometa z rzadzy wladzy i pychy. do tego przyznaje sie szatan w egzorcyzmach 9pycha jest jego moca i slaboscia). nie ma dobrych islamistow. wszyscy muzulmanie sa pomiotami sztana i za takich powinni byc nienawidzeni. ci ktorzy umieja powinni ich ratowac wyzwalajac w nich chec opuszczenia tej sekty. nalezy dalej pamietac ze sa to ludzie tacy jak my, ale zmanipulowani przez szatana. nie ma dobrych muzlimow sa tylko tacy ktorzy nie wierza silnie.

Asia
Gość
Asia

To jest ciekawe nawet „ludzie zmanipulowani przez szatana”. Może i przejmę tę terminologię, bo mówienie, że to nie ludzie dla co poniektórych może byc zbyt kontrowersyjne..
Aczkolwiek ciężko mi wierzyć w „szatana”…. Dla mnie zło i dobro to po prostu dwie uzupełniające się siły (tyle że zło trzeba tępić).

Znafca
Gość
Znafca

Czy oni są sekta to nie jestem pewien.Podaj dowody.Natomiast katolicyzm na pewno jest sektą.

Asia
Gość
Asia

Dowodów jest mnóstwo, wystarczy zapoznać się ze znaczeniem słowa sekta.
Katolicyzm nie jest sektą. Nie chodzi przecież o Twoje prywatne preferencje…

Wiarus55
Użytkownik
Początkujący

No tak, to ciekawe i warte uwagi. Zobaczymy jak zachowa się nasz prawicowy rząd Polski. Niech Szydło kłuje lewaków, komuchów i europejskie szumowiny.

nnnn
Gość
nnnn

Szydło to lewaczka , ostatnio takie bzdury klepie „Rząd zadba o to, by do Polski trafili uchodźcy rzeczywiście potrzebujący pomocy, nie zaś imigranci ekonomiczni. Istotna będzie bliskość kulturowa chrześcijan, ale należy mieć świadomość, że zastosowanie kryterium wyznaniowego mogłoby powodować rozdzielenie i dramat rodzin, które uciekły z Bliskiego Wschodu, szukając schronienia.”

Lilith
Użytkownik
Nowicjusz
Od kilku miesięcy widzimy jak zagraniczne media, politycy i różne środowiska atakują Polskę i Polaków. Atakują gdyż nie wszystkim podoba się wizja multi-kulti, nie wszyscy chcą tysięcy muzułmanów i o dziwo wielu rozumie, kim jest uchodźca a kim imigrant ekonomiczny. No ale nie brakuje Polaków dla których liczy się opinia „Zachodu”. Teraz na siłę wielu chce udowodnić, że Polska do otwarty kraj i gotowy na przyjęcie imigrantów. Z pomocą przybywa Dzień Islamu w KK, aby udowodnić, że dialog międzyreligijny istnieje. Wrocław i Poznań już chyba miały marsze pro-imigranckie, a przynajmniej o takich było głośno. Niektórzy ulegli tej nasilonej i zmasowanej… Czytaj więcej »
Dorota
Gość
Dorota
Bardzo naiwan opinia. Właśnie ten artykuł pokazuje, że islam jest, ma się dobrze i zaprowadzają go lewaki.Zwracam uwagę na to, jakie firmy wspierały rozbudowę meczetu, o których pisze autor. Najpierw nie kupujmy ich produktów, jak herbata Ahmad Tea, kebabów, miejmy świadomość, że istanieją organizacje islamskie i odwołujmy takie osoby z życia publicznego jak prezydent Poznania Jaśkowiak oraz piszmy do uczelni, że taka pani Bobako i inni są niechciani jako wykładowcy! Czy Fundacja im. Róży Luksemburg, która organizuje te wykłady może funkcjonować dziś w Polsce? Gdzie my żyjemy? Takie organizacje, jak anarchistyczne i skrajnie lewicowe powinny być zakazane w Polsce! To… Czytaj więcej »
Znafca
Gość
Znafca

Nie tylko.Co gorsze władza sponsoruje BANDEROWCÓW I INNYCH.I liże dupy USA i Izraelowi.Gdzie ten reklamowany przez pis patriotyzm???

Asgard
Gość
Asgard

Pis to taki patriotyzm z USA w tle, oby ślepo ich nie słuchali, bo skończą jak PO. Bardziej patriotyczny jest KUKIZ, ale ludzie boją się zmian, a na komforcie naszym rośnie islam. Jednak i tak lepsza zmian, niż miałby zostać proniemieckie, prorosyjskie, proamerykańskie, proukraińskie, antypolskie PO. Pamiętamy o słowach Pana prezesa o przybyszach.

Asgard
Gość
Asgard

Piekny tekst. Trzeba sledzic wydarzenia w okolicy i nie pozwolic na tworzenie przyczolkow.

aaww
Gość
aaww

prof. dr hab. Bogusław Wolniewicz – polecam. https://www.youtube.com/watch?v=AL8mxJi0x4E

Edek
Gość
Edek

Myślę że rozwój islamu w Europie przyspieszył. Polska też będzie celem na razie są przyczolki Poznań Gdańsk i Warszawa.Peo ma chyba układ z bractwem albo wypełnia wolę innych mocodawcow. Myślę że będzie coraz gorzej. Politycy UE jawnie nawoluja by nie słuchać własnych obywateli, w razie zagrożenia pierwsi uciekna a zwykli obywatele będą cierpieć za te bezsensowne decyzję o multikulti.Narod polski musi działać razem, ale nie ze wszystkimi się da.Zawsze znajdą się zdrajcy i pożyteczni idioci.

Jerzy
Gość
Jerzy

Islamu nie ocenia się po wartościach, które wnoszą do szeroko pojętego rozwoju społecznego tylko wg kryterium Stalina ” a ile dywizji ma papież”, czyli siła ponad wszystko, ponieważ Islam ma ich zbyt wiele, zaczyna dominować, a próżni, pyszni i zarozumiali Europejczycy nieświadomi zagrożeń cywilizacyjnych są ślepi i głusi na wszystko i wielu z nich staje się adwokatami zła.Następstwa tego ponoszą niestety wszyscy, a jak mawiał klasyk „rząd się sam wyżywi”, a społeczeństwo i tak za wszystko zapłaci…

Dorota
Gość
Dorota

Ten artykuł to prawda! Sami zobaczcie – ta dr Bobako jest na stronach Ligii Muzułmańskiej z linkiem do jej prelekcji!
https://www.facebook.com/Islam.Poland/photos/a.255871617778490.68232.189640911068228/1082359495129694/?type=3&theater

Dem
Użytkownik
Chorąży

Nie przypomina wam ona makreli ? Mam wrażenie jakby były z jednego sortu smile

Kazimierz
Gość

Proszę oglądać ten wykład i zostawić komentarz. Pozdrawiam Kazimierz https://www.youtube.com/watch?v=aVSth73kdW4

bk
Gość
bk

Nasuwa mi się po raz kolejny, więc w końcu to napiszę. P. Baranowski powinien
1 – postarać się o alternatywne źródło dochodu;
2 – złożyć u notariusza oświadczenie, że nie zamierza popełnić seryjnego samobójstwa
3 – uważać, żeby go za jakiś czas nie zrtajczakowano.

Lontek
Gość
Lontek
Deklaracja Nostre aetate z szacunkiem odnosi się do poglądow muzułmanów na Jezusa, Maryję i Abrahama. W innym dokumencie z Sobru Watykańskiego II jest nawet zapisane że muzułmanie dostapią zbawienia, ze wzgledu na wiarę w Stworzyciela i wywodzenie swojego dziedzictwa od Abrahama, czyli ze względu na swoja religię. Wezwanie do dialogu jest konsekwencją powyższych, czyli ze względu na wiarę muzułmanów. Nigdzie nie jest napisane że dialog będzie prosty. Argument autora że dokumenty te powstały na Soborze Watykańskim II ponieważ coś w tym temacie nie było wtedy jasne, można zastosować też do innych zagadnień. Np. idąc tą droga rozumowania można powiedzieć że… Czytaj więcej »
Peter
Gość
Peter

Lontek jak zwykle manipuluje lub nawet bezczelnie kłamie. Ale czy muslim potrafi coś więcej?
Postanowienia dokumentu były wyrazem dobrej woli, jak się okazało błędnym. Posłużyły one wyznawcom kultu księżycowego jako rodzaj przyzwolenia na kolejne coraz brutalniejsze zbrodnie. Lontek oczywiście nie wie w jakich okolicznościach powstał dokument i dlaczego znalazł się w nim kult księżycowy.

Lontek
Gość
Lontek

W dokumentach soborowych wyrażona jest pozytywna opinia o wierze muzułmanów i praktykach religijnych. Dobra wola nie ma tutaj znaczenia.

Lontek
Gość
Lontek
Polska być może jest jedynym państwem gdzie obchodzony jest dzień islamu w KK, w innych krajach jednak też są utrzymywane relacje Koscioła z muzułmanami. Są spotkania, wzajemne odwiedzanie świątyń, również z udziałem papieży. W Niemczech Kościół potepił działanie PEGIDy, a opowiedział się za ppomaganiem uchodźcom. Angela Merkel która chce otwartych drzwi dla uchodźców jest kanclerzem z partii chrześcijańskich demokratów, nie trockistów. Autor w artykule użył zwrotu że islam jest ideologią militarno-społeczną, we wcześniejszym artykule napisał też że w islamie nie ma wymiaru telologicznego. I tutaj też występuje rozbieżność autora z nauką Koscioła. W dokumencie soborowym możemy o muzułmanach odnaleźć „Ponadto… Czytaj więcej »
Benek
Gość
Benek

Mimo że jestem chrześcijaninem to nie muszę się zgadzać z wymysłami oderwanymi od rzeczywistości hierarchów kościoła. Oceniam rzeczywistość na podstawie istniejących faktów a nie teoretycznych zapisów w różnego rodzaju dokumentach. Muzułmanie i ich kacyki w rodzaju muftich i mułłów co innego przekazują ślepym lewakom a co innego nauczają muslimską gawiedź, której piorą mózgownice i nawołują do walki z niewiernymi wszelkimi sposobami do mordowania włącznie.

Aurora
Gość
Aurora
Nie żartyjmy sobie kolego. Gdyby Hitler w Mein Kampf, gdyby napisał coś o korzeniach biblijnych, to dzisiaj mielibyśmy dialog kościół – naziści ? Islam ma za swój cel całkowite zniszczenie chrześcijaństwa (i innych religii też, nie mówiąc o ateiźmie), Koran dokładnie opisuje Allacha, który jako żywo jest odzwierciedleniem chrześcijańskiego Szatana. Sam Allach jest w Koranie opisany jako król intrygi i oszustwa, hadisy opisują że zabierze on praktycznie wszystkich Muzułmanów do piekła, a jeśli będzie jego taka wola, to niektórych wyciągnie z tamtąd i da im drogę do Raju. Sam Mahomet jednak mówi, że Allach robi co chce i niczego pewnego… Czytaj więcej »
Znafca
Gość
Znafca

„Gdyby Hitler w Mein Kampf, gdyby napisał coś o korzeniach biblijnych, to dzisiaj mielibyśmy dialog kościół – naziści ?”
Był dawno.Watykan poparł likwidację Polski.Tylko to do niektórych katolickich główek nie wchodzi.

Asgard
Gość
Asgard

Nie atakuj swoich. Kościół katolicki a Watykan to dwie różne sprawy. Kościół polski był akurat często gwarantem zachowania tożsamości Polaków. Decyzje Watykanu są często sprzeczne z wiarą, co pokazuje ostatnio np. papież i dialog z islamem. Nie myl proszę tego z wiarą. Poza tym kościół katolicki przy islamie to jak zestawienia złodzieja z mordercą jak juz chcesz negatywnych skojarzeń. Religia powinna być prywatną sprawa każdego człowieka czy wierzy w coś, czy nie. Jednak w dobie zagrożenia islamem nie celowałbym w atakowaniu kościoła polskiego.

ARC
Gość
ARC

Islam i chrześcijaństwo to religie inwazyjne i wprowadzane siłą na danym obszarze. Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że znajdują się między młotem a kowadłem?
Zabawnie jest obserwować zaciętych obrońców religii, o której się prawie nic nie wie. Ale jeśli wolą składać modły do czarnej mamby czy tam Madonny wzorowanej na Izydzie to proszę bardzo.

wpDiscuz