foto: Arbeitsbesuch Mazedonien Dragan Tatic wikimedia.commons.org CC 2.0

Jak podał niemiecki serwis informacyjny „Die Welt”, Polska, Francja, Hiszpania i Dania są gotowe negocjować z Niemcami w sprawie tzw. „turystów azylowych”.

Według gazety wszystkie cztery wyżej wymienione kraje są gotowe zawrzeć bilateralne umowy z Niemcami ws. cofnięcia tych imigrantów na ich terytorium. Chodzi o imigrantów, którzy zostali zarejestrowani w jednym z krajów UE, po czym dostali się do Niemiec, gdzie ponownie złożyli podanie o azyl. Według rzekomej umowy z Niemcami, takie osoby miałyby zostać odesłane z powrotem do naszego kraju.

„Merkel otrzymała taką obietnicę od czterech państw UE. Jednym z nich jest Polska. Wynegocjowaniem umów ma się zająć szef MSW Niemiec Horst Seehofer. Chodzi o azylantów już zarejestrowanych w innym kraju UE niż Niemcy” — pisze „Die Welt”.

Portal wpolityce.pl, powołując się na anonimowe źródło w polskim rządzie twierdzi, że te doniesienia są nieprawdziwe. Źródło to „stanowczo dementuje te informacje” i zaznacza, że „nie chodzi o żadnych azylantów”.

Sprawa ma dotyczyć współpracy państw strefy Schengen, która ma miejsce cały czas. Polega na tym, że jeśli dana osoba przekroczy granicę w Polsce i następnie zgłosi wniosek o azyl w Niemczech bądź innym kraju UE, a go nie otrzyma, to zostaje odesłana do Polski – czyli kraju strefy Schengen.

źródło: wpolityce.pl

52
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
MarkusAnahu Yamito IILogicdsfsdfbkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o