Gita Nabavi Foto: Twitter

Nową przewodniczącą szwedzkiej partii politycznej Inicjatywa Feministyczna (Fi) została Gita Nabavi, która w wywiadzie dla szwedzkiej stacji publicznej stwierdziła, że całkowite otwarcie granic i brak deportacji to idealne rozwiązanie nad którym będzie pracować.

Gita Nabavi w wywiadzie dla publicznej szwedzkiej telewizji „Sveriges Television” sprzeciwiła się deportowaniu kogokolwiek ze Szwecji i wezwała do całkowitego otwarcia granic.

„Idealnie byłoby zobaczyć, że mamy całkowicie otwarte granice i nikt nie jest deportowany, pracujemy w tym kierunku” – oświadczyła Nabavi.

Liderka feministek została zapytana o to, co zatem zrobić z mordercami czy terrorystami, takimi jak choćby Rakhmat Akilov, który dokonał zamachu w Sztokholmie.

„Czy w takim razie powinniśmy deportować każdego, kto popełnia zbrodnie i morderstwa, dokąd mieliby się udać ci ludzie? To, że się tu nie urodzili, nie oznacza, że ​​nie jesteśmy za nich odpowiedzialni” – odpowiedziała.

Poprzednią liderką Inicjatywy Feministycznej była Victoria Kawesa z Ugandy, która również wypowiadała się przeciwko deportacjom. Partia polityczna feministek stoi na stanowisku, że żaden cudzoziemiec nie może być skazany na deportację, niezależnie od tego jak poważne jest przestępstwo. Kary powinni odbywać w szwedzkich więzieniach.

W 2014 r. w wyborach parlamentarnych partia Fi otrzymała 3 procent głosów. Przedstawicielki partii uważają, że w nadchodzących wyborach uzyskają zdecydowanie więcej głosów, ponieważ są lepiej zorganizowane i mają więcej członków.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

149
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
65 Comment threads
84 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
89 Comment authors
venombelfegor12saroAntylewakRobota do zrobienia. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o