foto. pixabay.com

W wielokulturowym Londynie rządzonym przez Sadiq Khana rośnie liczba gwałtów, ale policja przyznaje, że nie wie dlaczego.

Jak wynika z danych Biura ds. Policyjnych i Kryminalnych (MOPAC), od stycznia 2017 do stycznia 2018 zgłoszono 7.613 gwałtów w porównaniu do 6.392 w ciągu poprzednich 12 miesięcy – co oznacza wzrost o prawie 20 procent.

Policja nie potrafi ustalić, czy może teraz kobiety mają większe zaufanie do służb i częściej zgadzają doniesienia o gwałtach, czy rzeczywiście jest coraz więcej takich przestępstw.

Zastępca komisarza Policji Metropolitalnej Craig Mackey twierdzi, że w Londynie dzieje się coś niepokojącego, czego służby nie są w stanie zrozumieć. Podkreślił, że dostrzega problem, ale nie potrafi wskazać jego przyczyn.

Dane MOPAC pokazały wzrosty również innych przestępstw. W 2017 zginęło 80 osób w wyniku ataków kwasem. Liczba zabójstw wzrosła o jedną trzecią do 137, napaści z nożem o ponad 25% do 14.500 przypadków. Napady rabunkowe wzrosły o 40 procent, a także „islamofobiczne” ataki o 39 procent do 1.678 zarejestrowanych przypadków.

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan chce przeznaczyć więcej pieniędzy na policję poprzez podnoszenie podatków oraz szukanie oszczędności.

We wrześniu 2016 roku po zamachu terrorystycznym na Manhattanie, Sadiq Khan powiedział, że „ataki terrorystyczne są nieodłączną częścią życia w wielkim mieście”.

75
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
31 Comment threads
44 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
lukaszarthurczlStraszydloasdfrr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o