Muzułmanie w Szwajcarii odmawiali podawania ręki kobietom. Nie otrzymają obywatelstwa

Szwajcaria zawiesiła proces o nadanie obywatelstwa rodzinie dwóch muzułmańskich nastolatków, którzy odmówili podawania ręki nauczycielkom z powodów religijnych.

Dwóch muzułmańskich nastolatków, 14- i 15-latek, z gminy Therwil pod Bazyleą stwierdzili, że nie będą podawać ręki, gdyż „islam zabrania dotykania kobiety, która nie jest z rodziny”. W Szwajcarii zwyczajowo uczniowie witają się każdego dnia z nauczycielami uściskiem ręki.

– Podanie dłoni na przywitanie jest częścią naszej kultury. (…) Nie wyobrażam sobie integracji w ten sposób i nie można akceptować takich zachowań pod przykrywką wolności religijnej – stwierdziła minister sprawiedliwości Simonetta Sommaruga w publicznej telewizji.

Sprawa była nagłaśniana przez światowe media, w Szwajcarii toczyła się wokół tej sprawy burzliwa debata. Początkowo szkoła wyraziła zgodę, aby muzułmanie nie musieli podawać ręki nauczycielkom. Taka decyzja wywołała oburzenie w wielu środowiskach, w konsekwencji Szwajcaria zawiesiła proces o nadanie obywatelstwa. Muzułmanie mogą nie otrzymać obywatelstwa.

W Szwajcarii żyje 350 tys. muzułmanów.

źródło: BBC

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

43 komentarz do “Muzułmanie w Szwajcarii odmawiali podawania ręki kobietom. Nie otrzymają obywatelstwa

   1. Bardzo dobre. Zaczyna się od niepodawania ręki, od zdejmowania krzyża w szpitalu, od zmiany flagi (bo kojarzy się z krzyżem i słusznie się kojarzy), od budowania meczetów i zapraszania kiepskich afrykańskich kopaczy żeby mówili jakie multi kulti jest zajefajne. Kończy się na zamachach, obcinaniu głów i prawie szariatu.
    Nie chcesz się dostosować do naszej kultury? Jedź gdzie indziej. My jak gdzieś jedziemy to musimy szanować lokalne prawa i obyczaje. Niech oni szanują nasze albo kopa w d–pe i wypad stąd.

    1. fajne zwyczaje,jak tu zyc miedzy takimi ludzmi?Polska sie musi bronic rekami i nogami nad jak najdłuzszym opóźnianiem procesu islamizacji,i najazdem muzułmanów.Kolega Finn miał racje ze to nieukniknione,ale walczyc trzeba zeby jak najdłuzej sie opierac i przez najblizsze lata nie dopuszczac parti proimigracyjnych do władzy

  1. Żreć mogą co chcą, ale zachowywać się muszą poprawnie, cywilizowanie, wg naszych norm. Jak się nie podoba to won.
   P.S. Przespaceruj się ze swoją kobietą w mini w ich krajach, albo pocałuj ją publicznie…..

 1. islam zabrania dotykania kobiety, która nie jest z rodziny?! na pewno? a co z gwałtami, molestowaniem, biciem napotkanych, nieznajomych kobiet??? hipokryzja tego całego islamu nie zna granic. mam nadzieję, że nie otrzymają obywatelstwa.

  1. Zrozum. Nie-muzułmanka, to nie człowiek (muzułmanka zresztą też, ale wobec muzułmanek obowiązują inne prawa). Tak więc za zgwałcenie wiernej grozi jakaś tam kara, a zgwałcenie niewiernej jest czynem miłym Allahowi, jest dzihadem, szerzeniem islamu, to czynność chwalebna.
   Tak więc pobożny muzułmanin wobec niewiernej ma do wyboru: nie dotykać albo zgwałcić.

 2. Bardzo ciekawy zwyczaj podawania ręki nauczycielom, nie wiedziałem, że tam tak jest. „Muzułmanie mogą nie otrzymać obywatelstwa” – i bardzo dobrze! Niech się dostosują do szwajcarskich zwyczajów albo wracają tam, skąd przyszli. Ktoś, kto nie chce się asymilować nie powinien dostać obywatelstwa. I tyle.

  1. Rzadko się z Tobą Kaassi nie zgadzam, ale teraz muszę. Żadnego przyznawania obywatelstwa jakimkolwiek muzułmanom. Jeżeli nawet taki muzułmanin będzie się zachowywał poprawnie (co się równie rzadko zdarza jak usłyszeć prawdę w TVNie), to jego dzieci lub wnukowie już niekoniecznie. Co najwyżej prawo pobytu i natychmiastowa deportacja po zakończeniu konfliktu w jego kraju, chociaż jestem również wrogiem przyjmowania jakichkolwiek Afrykańczyków do Europy a jedynie pomaganie im na miejscu.

 3. Zaraz, chwileczkę, spokój… Wyjaśnijmy coś sobie.

  Mieszkam w Danii ponad 26 lat. Ponad połowę swojego życia. I nie posiadam duńskiego obywatelstwa, chociaż chciałbym mieć podwójne obywatelstwo. Dlaczego? Dlatego, że musiałbym zapłacić kupę forsy, zadać egzamin trzeciego stopnia ze znajomości języka duńskiego (mam drugiego), oraz zdać egzamin ze znajomości Danii (rozmaite testy z hymnu państwowego, rodziny królewskiej, faktów historycznych, reguł i zasad, w itd, itp). Ponadto musiałbym pracować minimum 5 lat, być nadal w trybie zatrudnienia, oraz mieć nieposzlakowaną opinię i nie być karany. Innymi słowy być w pełni zintegrowany. W przeciwnym razie mogę mieć stały pobyt, ale nie obywatelstwo. Nadal się posługuję polskim paszportem.

  Jakim zatem murwa jego kać cudem ciapak, który przyjeżdża z niewiadomego muzułmańskiego kraju, nie integruje się, nie chce uczyć języka, nie pracuje dojąc socjal, który często jest karany (poczytajcie sobie o odsetku przestępstw dokonanych w krajach unii przez muzułmanów). Jakim cudem on śmie występować o obywatelstwo i jakim cudem on to obywatelstwo dostaje? Osobiście byłem świadkiem kilka lat temu, jak na wycieczce do Grecji rodzinka muzułmańska mająca duńskie paszporty nie potrafiła poprawnie sklecić zdania po duńsku. Oni by nie zaliczyli egzaminu stopnia podstawowego, nie mówiąc o trzecim, który jest cholernie skomplikowany i trzeba parę latek przemieszkać i się uczyć, aby mówić na takim poziomie.

  Przyznawanie obywatelstwa imigrantom, to koniec kropka, pozamiatane. Wiele państw nie toleruje podwójnych obywatelstw, zatem wielu z nich musi się zrzec obywatelstwa kraju z którego pochodzi, w rezultacie czego nawet jak zacznie popełniać przestępstwa, nie będzie dokąd go deportować. To jest chore, to jest pokręcone. To jest tak absurdalne, że rzygać mi się formalnie chce.

  1. Jakim cudem? Ano takim kolego, że właśnie doświadczyłeś rasistowskiego traktowania swojej osoby przez państwo duńskie. Jesteś biały, więc jesteś osobą drugiej kategorii. Tak. Rasizm jest naszą codziennością i jesteśmy w sposób rasistowski dyskryminowani na każdym kroku we własnych krajach. Pocieszę cię, że będzie tylko gorzej. Rasizm w stosunku do kolorowych został praktycznie wyeliminowany, a właściwie przerodził się w rasizm wobec białych. Jeżeli to się nie zmieni – a nie zmieni się na pewno, to wkrótce Europa spłynie krwią a wtedy odpowiedzialni za tragedię Europy lewacy, parlamentarzyści, politycy, dziennikarze, osoby prywatne czy nawet sam papież zapłacą za swoje uczynki. Będą ścigani jak kiedyś naziści, a że świat się zmienił, to nie ukryją się nigdzie. Marne to pocieszenie, ale cóż zrobić…

  2. Zapomniałem dodać, a już nie mogę wyedytować. Jest jeszcze jeden warunek otrzymania duńskiego obywatelstwa. Nie można brać od państwa żadnych pieniędzy. MUSIMY być w stanie sami się utrzymać. Ilu muzułmanów utrzymuje się w państwach Europy samodzielnie, hę?

  3. bo źle kombinujesz. Zrob tak: zapusc brode, ubierz sie w przescieradlo, zawiaż na glowie turban z recznika, wez do reki jakis tasak i wyskocz na ulice wrzeszczac „Allahu Akbar” – od razu Cie wezma za muslima i nie dosc, ze w mig dostaniesz obywatelstwo to jeszcze przyzwoity socjal i darmowy dostep do europejskich kobiet. W koncu od czego nasza slowianska pomyslowosc….

   A tak na marginesie…. Od 26lat mieszkasz w Danii…. to skad masz polską czcionkę? wink

   1. Bo używam polskiego Windowsa? Zresztą to nie ma znaczenia, możesz zainstalować obsługę dowolnego języka na świecie na dowolnej wersji językowej systemu. Niestety, klawiatury muszę sprowadzać z Polski, te duńskie mają inny układ klawiszy.

 4. a swoją drogą zauważycie ze to dzieje sie w Szwajcarii, bo w Szwecji czy w Niemczech na pewno zwolniliby nauczycielkę, ze śmiała wyciągnąć dłoń do muzułmanina;)

  Cóż przykład idzie z góry, przypomnę ze muzułmański napastnik holenderskiego FC Utrecht, Nacer Barazite nie podał dłoni reporterce Fox News po skończonym wywiadzie z powodów religijnych. Wiele osób go usprawiedliwiało, sensownie zareagowało niewielu, jednym z nich był Johan Derksen, były wieloletni szef najważniejszego piłkarskiego pisma Holandii, „Voetbal International”. który skomentował sprawę tak ” – Może niech się w takim razie zaciągnie do drużyny ISIS ”

  Natomiast IDIOTKA dziennikarka stwierdziła ,że nie czuje urazy do piłkarza, a wręcz przeciwnie – uważa go za miłego gościa, a błąd leży po jej stronie…

  I jak przy takich ludziach – jak ta dziennikarka, czy innych którzy nie zauważyli nic nagannego w zachowaniu piłkarza ocalić Europę i nasze wartości?
  ……no ręce opadają..

  1. I dlatego podobał mi się Winston Churchill, kiedy przyjmował jakiegoś tam króla saudyjskiego. Etykieta saudyjska zabraniała palenia tytoniu i picia alkoholu, Churchill miał to w dupie i powiedział, że jego przekonania nakazują picie whisky i palenie cygar. Król podobno to zbagatelizował, ale co by było dzisiaj? Duńska księżna została oczerniona, że śmiała w arabskim państwie wyjść w sukience na spotkanie, więc zapewne Churchill by też został ostro zbojkotowany.

 5. Najgorszy wiek to nastolatkiem byc. Woda w glowie, sila w rekach i glupota totalna w czynach. A jak do tego jest jeszcze sie muzulmaninem to, to …to jest jakis kombos!
  Z cala rodzina deportowac, calej rodzinie podziekowac za pobyt. Moze inni muzulmanie troszke sie opanuja…nigdy nic nie wiadomo…jak nie opanuja sie to po prostu sila wojska. Ja nie widze w obecnej sytuacji ekonomiczno-demograficzno-kulturowo-europejskiej innego wyjscia z impasu.

 6. Durny ten rząd Szwajcarski. Gdyby muslimom zawieszono proces wypłacania zasiłków socjalnych, a więc jedynej w przypadku tej populacji formy utrzymania – „kara” byłaby o wiele bardziej bolesna…

 7. Cały ten posrany islam nie nadaje się do współczesnego świata Robią wiele zamieszania Wypuszczono ich z pustynii gównem tam wieje zobaczyli trochę świata i nie potrafią się zachować Trzeba ich kopnąć w brudne dupy i pogonić tam z kąd przyszli

 8. Islam pozwala wkładać łapę w majtki nieznanej kobiecie, pozwala gwałcić, pozwala tratować kobietę gorzej niż kozę, pozwala na bicie kobiet! Jedyne co zabrania islam, to zabrania okazywania szacunku kobietom! Podanie dłoni to oznaka szacunku! Rasizm muzułmanów jest najwyższy na świecie!

 9. Piekny manewr! Brawo Szwajcaria. Wolnosc slowa, wolnosc wyznania, prawo do noszenia burki to I prawo podawania reki ma obowiazywac, ajak nie, to jest to jawna dyskryminacja jednej plci I wypad.To tak jak wymagac nakrycia glowy w A.Saud.
  Polacy powinni chrzcic obowiazkowo, bo u nas taka tradycja narodowa. Zaden parlament europejski by na to nie zaradzil. I ciekawe ilu wtedy by nam wcisneli do Polski? Zaloze sie, ze wielkie zero.

 10. No przeciez ogolnie wiadomo ze w Islamie kobieta ma tyle praw co zwierze domowe, to niewolnice w doslownym znaczeniu tego slowa, pracuja na nygusow (facetow) cale zycie i w glowach im sie calkowicie pokrecilo. To jest niewolnictwo wiec nie mozna sie dziwic ze mezczyzna nie chce podac reki kobiecie, u nich to norma, dlaczego walcza tak o ten szariat, no dlatego ze jesli kobiety by nie daj Bog sie wyzwolily musieliby wkladac sporo trudu aby nawiazac z jakas kobieta blizsza relacje a to przeciez zbyt trudne jest, latwiej jest zniewolic i wykorzystywac zaslaniajac sie religia … Ale cieszy mnie to ze nie ma tolerancji dla takich zachowan w cywilizowanej jak widac Szwajcarii. Nie mozna dopuscic aby takie normy zaczely panowac w cywilizowanym Świecie.

Dodaj komentarz