Dane zebrane przez fińską policję nie pozostawiają żadnych złudzeń. Muzułmanie odpowiadają za 93% przestępstw na tle seksualnym dokonanych przez imigrantów w Finlandii.

W 2016 roku łącznie 1052 osób ubiegających się o azyl było podejrzanych o zbrodnie. Wszyscy byli mężczyznami, którzy pochodzili z 29 krajów. Największą liczbą przestępców, bo aż dwie trzecie stanowili Irakijczycy w różnym wieku.

Finki były ofiarami w 8 na 10 przypadkach przestępstw popełnionych przez głównie muzułmańskich imigrantów: 108 spośród 116 podejrzanych o przestępstwa seksualne pochodziło z krajów islamskich, jak Irak, Afganistan czy Maroko, reszta z innych państw islamskich.

Szokować może fakt, że prawie połowa przestępstw została popełniona na Finkach poniżej 18 roku życia. Według badań dziewczynki były najczęściej zwabiane obietnicami dostępu do papierosów i narkotyków.

Najbardziej rozpowszechnioną formą przemocy jest według policyjnych danych gwałt. Statystyki pokazują, że aż 32 proc. napaści zakończyło się w ten właśnie sposób. W 16 proc. przypadków doszło do zbiorowego gwałtu. Kolejne 16 proc. przestępstw polegało na seksualnym napastowaniu ofiary.

W 3 na 5 przypadków atakowali swoje ofiary w miejscach publicznych. Co piąty atak następował w prywatnym domu lub mieszkaniu. Jedna dziesiąta napaści została dokonana w ośrodkach dla imigrantów.

Jest to pierwsze badanie tego typu przeprowadzone w Finlandii. Policja wzięła pod uwagę wyłącznie poważne naruszenia prawa i wyjątkowo brutalne zbrodnie popełnione przez imigrantów.

źródło: alandsnyheter.com

51
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
bkkkkLudybibuArcherAxel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o