Zatrzymano dwóch imigrantów z Kaukazu Północnego podejrzanych o przygotowania do zamachu na przedsiębiorstwo chemiczne w obwodzie Kirowskim – powiadomił oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin.

„Według danych śledztwa podejrzani są zwolennikami wahhabizmu i przybyli do obwodu kirowskiego z Moskwy. Według wersji śledczych akcja została przygotowana w celu wpłynięcia na podejmowane decyzje przez organy władzy i organizacje międzynarodowe” – powiedział Władimir Markin we wtorek agencji Interfaks.

Rozpoczęto sprawę karną. Za podstawę posłużyły rezultaty operacyjno-śledczej działalności UFSB w obwodzie kirowskim, według których w okresie od wrześnie do chwili obecnej podejrzani przygotowywali się do przeprowadzenia zamachu na obiekt przechowywania i niszczenia broni chemicznej Maradykowskij w miejscowości Mirnom w rejonie oriczewskim obwodu kirowskiego. Jako narzędziem przestępstwa złoczyńcy planowali posłużyć się urządzeniem wybuchowym domowej roboty, do którego produkcji komponenty zostały skonfiskowane przez śledczych w skrytce ukrytej w jednym z opuszczonych domów w mieście Kotielniczie.

„W trakcie rewizji przeprowadzonej w miejscu zamieszkania podejrzanych zostały znalezione i skonfiskowane przedmioty, mające znaczenie dla śledztwa, łącznie z literaturą o ekstremistycznej treści, a także zagraniczne paszporty na tożsamość zatrzymanych” – powiadomił przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.
Przy zatrzymaniu jeden z podejrzanych stawiał czynny opór funkcjonariuszom FSB.

opracowanie: Cristero
na podstawie: sedmitza.ru

2
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
szylkodron Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dron
Gość
dron

Proponuje edukacje poprzez zaznajamianie kolegow,sasiadow o istnieniu tej strony.Czas zrobi swoje i bedziemy odporniejsi na lewoislamska indoktrynacje.Wiary w siebie ludzie

szylko
Gość
szylko

Ma Pan rację. W ten czas islamskiego zgrożenia powinniśmy być razem i walczyć z islamską dżumą.