Muzułmanie we Francji popierają lewicę

Muzułmanie we Francji głosują w ogromnej większości na kandydatów lewicy – pokazuje sondaż, którego wyniki ogłosił dziś z okazji rozpoczęcia ramadanu, instytut badania opinii publicznej IFOP.

Analizując wyniki sondażu, IFOP podkreśla, że nie jest rewelacją stwierdzenie, iż muzułmanie we Francji głosują masowo na lewicę, ale tendencja ta nasiliła się poważnie w porównaniu z wyborami z 2007 r.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2012 r. 57 procent muzułmańskich wyborców głosowało na obecnego szefa państwa, socjalistę Francois Hollande’a; w drugiej turze odsetek ten wzrósł do 86 proc.

Konserwatysta Nicolas Sarkozy uzyskał w pierwszej turze tylko 7 proc. głosów Francuzów deklarujących się jako muzułmanie, a w drugiej turze – 14 proc. Na Hollande’a głosowało w drugiej turze 51,6 proc. wyborców, a na Sarkozy’ego 48,4 proc. Francuscy wyborcy – muzułmanie stanowią ok. 5 proc. ogółu głosujących.

na podstawie: niezalezna.pl, PAP

Jedna odpowiedź na “Muzułmanie we Francji popierają lewicę

  1. Badzcie naprawde przeciw islamowi i przciw nasladowca pedofila mahometa i zacznijcie cos robic w polsce.Polacy nazekaja ze maja ciezkie zycie a bedzie gorzej jak tego nie zalatwimy,bedziemy pracowac na zasilki dla arabusow i ich pomiotow.Niech spoleczensto widzi ze ich nie chcemy,nie wystarczy tylko pisac na necie Trzeba dzialc.Blokowac te swinnie w polsce dac przyklad Europie.Rozwieszac plakaty,nie kupowac kebabow u turasowbo bo ta swina zarabia pieniadze i sciaga rodzine i zaczynaja sie rozmnazac w szybkim tepie,pikietowac ich spotkania,blokowac budowy meczetow.ja mieszkam za granica i My tu zaczynamy juz cos dzialc a miejscowi spalili pierwszy meczet wink
    Dlaczego polskie spoleczensto pozwala sobie na takie rzeczy i zacznie dzialac jak bedzie juz trudno sie ich pozbyc.Oni swinie potomkowie pedofili i niedoroby sie zbroja w calej Europie chca nas nawrocic lub ZABIC.Nasze dzieci maja byc niewolnikami mahometa i slugusami arabow.Tego chcecie dla Waszych Dzieci i ich przyszlosci,wystarczy ze My mielismy ciezkie zycie nie sciagajmy tego na Nasze dzieci.Dzialajmy poki jest Nas wiecej i mamy sile zeby z tym walczyc!!!

    Wzywam Polakow do protestow przeciw budowie meczetow w polsce i pikietowania islamistow,meczety sa im potrzebne to spotykania sie w jednym miejscu i spiskowania przeciw rdzennej ludnosci…
    Jezeli nie macie czasu na czynne dzialanie wesprzyjcie NDIE pieniedzmi 2zl to nie majatek ale jak sie troche uzbiera bedzie za co dzialac!!!

    „Apeluje do POLAKOW dzialajcie poki jest czas.Madry Polak Przed Szkoda”.

Dodaj komentarz