Klasztor fot. pixabay.com

W ubiegłym roku dwóch muzułmanów wtargnęło do klasztoru karmelitanek w francuskiej miejscowości Verdun i zagroziło piekłem, jeśli nie przejdą na islam. Sąd w marcu oczyścił ich z zarzutów – nie trafią do więzienia.

Muzułmanie wtargnęli do klasztoru karmelitanek wieczorem, gdy siostry zakonne modliły się. Mężczyźni próbowali zakłócać modlitwę sióstr własnymi modłami po arabsku. Gdy to nie przestraszyło, napisali „Allahu Akbar” w Złotej Księdze Pamiątkowej klasztoru. Nie poprzestali na tym, grozili, że siostry pójdą do piekła, jeśli nie przejdą na islam i nie zaczną modlić się po arabsku.

Za przemoc psychiczną wobec sióstr zakonnych, które próbowali „nawrócić” na islam, prokurator żądał 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu – donoszą lokalne media.

Mężczyźni nie poniosą jednak żadnej odpowiedzialności karnej, ani też nie zostaną obciążeni grzywną, ponieważ w opinii sądu w Verdun cierpią na zaburzenia psychiczne. Zdaniem sądu, mężczyźni nie chcieli przestraszyć sióstr.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

70
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
37 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
Rumcajs Rozbójnik >C*spisekgigaUkaszNiewygodna Prawda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o