foto: screen Youtube

Były prezydent Czech, Vaclav Klaus w swojej  książce „Europe All Inclusive” porównuje obecny napływ imigrantów do „inwazji barbarzyńców” na świat starożytny, która doprowadziła do regresji rozwoju Europy na dużą skalę.

„Europa jest osłabiana przez lewacką utopię, która polega na próbach transformacji dumnego ze swojej przeszłości kontynentu w nieskuteczne państwo solidarystyczne i zamianie Europejczyków z obywateli w zależnych klientów” – pisze polityk w swojej książce.

Klaus przewiduje, że kryzys migracyjny jest daleki od zakończenia. Mówi, że jest „bardzo niedoszacowanym zjawiskiem”.

„W przeciwieństwie do przeszłości niestety nie jest jasne, czy dziś istnieje wola obrony. Brakuje nam konsensusu co do tego, czy istnieje potrzeba lub powód do obrony czegokolwiek. Europa, a zwłaszcza jej ‚zintegrowana’ część, jest pełna hipokryzji, pseudo-humanizmu i innych wątpliwych koncepcji. Najniebezpieczniejsze z nich są obecnie modne, a ostatecznie samobójcze, ideologie wielokulturowości i humanitaryzmu.” – pisze.

Według Klausa napływ migrantów nie wpływa jeszcze na elity ani ich rodziny.

„Obecne europejskie elity zachowują się nieodpowiedzialnie, broniąc i rozpowszechniając takie pomysły, niezależnie od tego, czy robią to celowo, czy nie. Konsekwencje takich działań nie mają jeszcze pełnego i bezpośredniego wpływu na nich lub ich rodziny.”

źródło: klaus.cz

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

36
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
bubiocolotoPisstakeMarcin OpusPesz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o