„Sześć milionów muzułmanów narzuca w tej chwili Francji swoją kulturę i swoją religię” – mówi w rozmowie z Interią konsul honorowy RP w Nicei Michel Forkasiewicz. Spośród tych sześciu milionów tylko 800 tys. pracuje.

Konsul honorowy RP w Nicei Michel Forkasiewicz mieszka we Francji od 57 lat. Opowiada o tym, jak wygląda obecnie sytuacja we Francji, która zmaga się z islamskim terroryzmem i problemem braku chęci asymilacji arabskiej społeczności.

„Sześć milionów muzułmanów narzuca w tej chwili Francji swoją kulturę i swoją religię. Problem jest taki, że to są ludzie, którzy nie chcą się zasymilować. Mamy już w tej chwili trzy generacje pochodzenia muzułmańskiego i nie ma tu żadnych postępów” – mówi Forkasiewicz.

„Moim zdaniem ten problem będzie narastał. Czy w takiej formie, jak w tej chwili – tego nie jestem w stanie powiedzieć. Muzułmanie są w tej chwili tak silni, że to odbija się na wszystkich aspektach życia we Francji. Na sześć milionów muzułmanów oficjalnie pracuje około 800 tysięcy. Reszta to są kobiety, dzieci i starcy oraz dwa miliony osób, które mogłyby pracować, ale nie chcą i żyją z zasiłków. (…) Dziennikarze wyliczyli, że ich niechęć do pracy kosztuje Francję między 12 a 15 miliardów euro rocznie” – wyjaśnia.

Michel Forkasiewicz jest przekonany, że we Francji dojdzie do kolejnych zamachów.

„Obecnie w policyjnych kartotekach jest 12-13 tys. osób o statusie ‚S’, o statusie specjalnym, podejrzewanych, że mogą próbować przeprowadzić zamach, albo że pomagają dżihadystom” – mówi.

źródło: Interia.pl

Dodaj komentarz

40 komentarzy do "„Na 6 mln muzułmanów we Francji pracuje 800 tysięcy”"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sikor
Gość
Sikor
6 lat temu mieszkałem w Anglii, pracowałem w pizzerii i niestety k..a miałem kontakt z kozojebcami…były jednostki które pracowały razem ze mną ale rotacja była nieziemska…to sa sk…yny którym nic sie nie chce, wydajność zero, ciagle roszczenia…szef miał anielska cierpliwość do nich..ja bym ich zajebal żywcem…i nie pisze tego jako… Czytaj więcej »
RaV
Gość
RaV

Najbardziej dziki kraj w Europie: Francja
Dzikusy –> francuzi

Ukasz
Gość
Ukasz

Podobno w rządzie francuskim zasiada kilku masonów. Stamtąd należy spierniczać póki czas.

Jurand
Gość
Jurand

800 000 pracujących ciapków? To wynika ze sposobu liczenia bezrobocia. Po prostu te 800 tys. jeszcze nie zdążyło się zapisać do pośredniaka po zasiłek.

wpDiscuz