Najsłynniejszy imam na Wyspach odseparowany od innych więźniów z powodu radykalizacji

Anjem Choudary, najsłynniejszy kaznodzieja w Wielkiej Brytanii odsiadujący wyrok w więzieniu, został przeniesiony do bezpieczniejszej jednostki z powodu obaw, że może próbować radykalizować współwięźniów.

HMP Frankland jest pierwszym brytyjskim więzieniem przeznaczonym w dużej mierze dla dżihadystów. Oczekuje się, że jego kontynuatorami będą ośrodki HMP Woodhill, Milton Keynes i HMP Full Sutton w Yorkshire, gdzie czeka 28 „najbardziej wywrotowych przestępców”. Więzienie stało się podstawą szkoleniową dla dżihadystów. Wielu terrorystów mogło przygotowywać się do zamachów właśnie za kratkami.

„Niektórzy z najbardziej niebezpiecznych i radykalnych ekstremistów są teraz zlokalizowani w pierwszym specjalistycznym ośrodku rządu w HMP Frankland, który pomaga zapobiec przepływowi radykalizacji za bramy i uniemożliwia jej wpływ na ludzi” – powiedział rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

„Przestępcy są umieszczani w centrach specjalistycznych, jeśli uczestniczą w planowaniu terroryzmu lub są uważani za stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ci, którzy chcą wywierać wpływ na ludzi popełniających zbrodnie terrorystyczne lub których ekstremistyczne poglądy celowo naruszają porządek i bezpieczeństwo w więzieniu, mogą być również umieszczeni w centrum” – dodał.

Choudary otrzymał w ubiegłym roku karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności w Old Bailey po tym, jak zadeklarował lojalność wobec ISIS i zachęcał innych do tego samego. Jest najbardziej znanym imamem w Wielkiej Brytanii, który słynny był z kontrowersyjnych poglądów i szerzenia muzułmańskiej propagandy.

„Najbardziej niebezpieczni i wywrotowi przestępcy są obecnie oddzieleni od tych, którzy starają się wpływać na innych i przekształcać ich – to absolutnie kluczowy element naszej szerszej strategii zwalczania ekstremizmu w więzieniach i zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu” – stwierdził brytyjski minister spraw zagranicznych.

„Dajemy naszym pracownikom umiejętności i wiedzę, której potrzebują, aby utrzymać więzienie i jej społeczność w bezpieczeństwie. Ponad 4.500 pracowników otrzymało specjalistyczne szkolenie, aby zidentyfikować i przeciwdziałać trującym i odrażającym ekstremistom” – dodał.

źródło: express.co.uk

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

33 komentarz do “Najsłynniejszy imam na Wyspach odseparowany od innych więźniów z powodu radykalizacji

 1. Wszystko to piękne, budowane są więzienia gdzie oddziela się groźnych islamistów od mniej groźnych, dba się aby nikt z odsiadujących kary się nie zradykalizował, wydaje się masę pieniędzy na resocjalizację muzułmanów a wszystko dzieje się gdzie w Iraku? w Afganistanie? w Libii?. Nie w europejskim państwie. I natychmiast rodzi się pytanie Po co to wam Brytyjczycy. Czyż nie macie swoich rodzimych przestępców. Czy może nie macie co robić z pieniędzmi? To jest właśnie to całe multi- srulti do którego nas zmuszają a walka o złamanie naszego ducha już zaczyna niebezpiecznie eskalować.

  1. Dokładnie. Powinni zapakować całe to by*ło do samolotu, zabrać nad Syrię, Irak czy skąd pochodzą i wysadzić ich w trakcie lotu. Najlepiej bez spadochronu.

   A oni nie dość, że utrzymują ich na koszt podatnika to jeszcze jest prawie w 100% pewne, że po wyjściu z więzienia taki osobnik narobi jeszcze więcej syfu.

   Poza tym na co oni liczą? Że będzie ich coraz mniej bo się więzień wystraszą? Ich będzie więcej i więcej aż zapełnią wszystkie więzienia. I co wtedy? Nikt się nad tym nie zastanawia…

   Wybór: kula w łeb albo deportacja. Tyle, że do tego też pasowałoby aby granice UE były zamknięte a na to się w najbliższym czasie nie zapowiada…

   Innymi słowy pozostaje tylko jedno rozwiązanie czyli właśnie kula w łeb. Tego imama to już dawno powinni byli się pozbyć ale jak widać brytyjczycy jak i większość europejczyków na zachodzie to banda idiotów którzy nie potrafią uczyć się na własnych i cudzych błędach…

   Pozdrawiam

  2. „(…) a wszystko dzieje się gdzie w Iraku? w Afganistanie? w Libii?. Nie w europejskim państwie.”
   Bo „w Iraku? w Afganistanie? w Libii” problem z opornie integrujacymi sie zalatwia sie szybciej, efektywniej i przede wszystkim taniej. No bo ile kosztowac moze 9 gram olowiu wpakowanego miedzy oczy?

 2. A moim zdaniem ten imam wie co robi , bowiem sposobem pana Jareczka z pewnego polskiego filmu celowo bruździł by dac się zamknąc za kratki. Trochę posiedzi , to fakt , ALE ZA WIARĘ !!! Imamek wyliczył sobie , że najpewniej juz niedługo Anglia stanie się islamska, a on , w glorii meczennika obejmie fuszkę głównego majstra od koranu -żyć , nie umierać. Myślę tak , bo zakładam że jest zakłamany , obłudny i wyrachowany jak cały ten ich islam.

 3. No co wy, brytyjczycy? Gdzie wasza slynna angielska tolerancja rasowa?
  A coz takiego zlego zrobil wam ten imam i ISIS?
  Oni was tylko ubogacili kulturowo. Upiekszyli wasz pejzaz. Przepedzili nude z waszych ulic, skwerow i mostow. Spowodowali, ze podroz londynskim metrem moze byc pelna niespodzianek. Angielska policja juz nie musi (a nawet nie moze, zwlaszcza w nocy) pilnowac niektorych dzielnic bo wyrecza ja policja szariacka. Zastanowiliscie sie, drodzy brytyjczycy, jaka to oszczednosc pieniedzy podatnika?
  A jest jeszcze cala masa innych zalet.
  Natomiast wy, brytyjczycy, wsadzacie za to imama i islamistow do odosobnionego pudla.
  Czyzby owladnela wami nienawisc do tych, ktorym sami, w ekspersowym tempie, drukujecie wizy stalego pobytu?
  Doprawdy nie rozumiem was.

 4. Wsadzic ……. miedzy bialych i ta islamska …….. na chrzescijanstwo sama przejdzie.
  Ale nie, zamyka sie takich ……….. miedzy swoimi bracmi. Smiechu warte, EU wladze ich chronia. Dlaczego??? To chyba nawet apolityczni idioci obecnie kumaja!!!

 5. Na syberie na 10 lat ciezkich robot degenerata wyslac , nie mialby czasu myslec o radykalizacji, tylko resocjalizacja przez ciezka prace od rana do wieczora inne modele sie nie sprawdza w tym przypadku.

 6. hahahahahahaha co za cioty, w europie obecnie ciota ciote ciota pogania hahahahaha i utrzymuje za swoja kase musli hahahahaha ktora ich w powietrza wysadza i dzieci gwalci hahahahaha. A moze by tak zmienic europie nazwe na Ciotolandia hahahahahaha

Dodaj komentarz