foto: mo.gov.si and slovenskavojska.si Creative Commons Attribution 3.0-license.

Plany Parlamentu Europejskiego wywołały alarm w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że Niemcy będą zmuszone przyjąć dodatkowo kilka milionów imigrantów z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu.

Niemcy, które najchętniej przyjmowały imigrantów w 2015 roku, teraz muszą się zmierzyć z nowym planem Parlamentu Europejskiego. Jak informuje magazyn „Der Spiegel” PE ma życzenie wprowadzić zmiany w planowanej reformie europejskiego systemu azylowego Dublin II. Co to oznacza?

W myśl reformy tzw. uchodźca zamiast jak dotąd złożyć podanie o azyl w pierwszym kraju UE, do którego dotarł, będzie mógł ubiegać się o niego w kraju, w którym przebywają już członkowie jego rodziny. W takim przypadku większość „uchodźców” będzie chciała złożyć azyl w Niemczech, co oznacza dodatkowe kilka milionów ludzi wzbogacających kulturowo cały kraj.

„Jeśli każdy z ponad 1,4 mln ludzi, którzy od 2015 roku złożyli w Niemczech wniosek o azyl stanie się kluczową postacią dla kolejnych osób szukających azylu, możemy mówić o zupełnie innej skali zjawiska, niż w przypadku łączenia rodzin” – powiedział sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych Ole Schroeder.

Jak wynika dalej z raportu „Spiegla” eurodeputowani z szeregów chadecji i SPD zgodzili się na propozycje PE.

56
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
PeszAdamZenekeasyriderJędruś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o