Nielegalny imigrant podróżował po Polsce z podrobionym dowodem. Wpadł w Warszawie

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali mężczyznę podającego się za obywatela Bangladeszu z podrobionym portugalskim dowodem osobistym. Mężczyzna otrzymał tylko karę grzywny, został również umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Zatrzymany mężczyzna z początku próbował przekonać funkcjonariuszy, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, jednak podczas dalszych czynności znaleziono przy nim portugalski dowód osobisty.

Bengalczyk oświadczył, że do Polski przyjechał z Brukseli samochodem. Mężczyzna przyznał, że w chwili obecnej nie posiada tytułu pobytowego w żadnym z państw UE. Podczas rutynowej kontroli osobistej znaleziono w jego portfelu portugalski dowód osobisty, który w znacznym stopniu odbiegał od oryginału.

Cudzoziemiec poinformował, że podrobiony dokument nabył za 2000 euro od innego ob. Bangladeszu w Brukseli, który miał mu umożliwić swobodne podróżowanie po Europie.

Komendant PSG Warszawa – Modlin wszczął z urzędu wobec mężczyzny podającego się za ob. Bangladeszu postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania podrobionego na wzór oryginalnego dokumentu w postaci portugalskiego dowodu osobistego, czym czynił przygotowania do posłużenia się tym dokumentem, jako autentycznym. tj. o popełnienie przestępstwa określonego w art. 270 §3 kk. Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze w postaci kary grzywny. Po zakończonych czynnościach cudzoziemiec został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

strazgraniczna.pl

32 komentarz do “Nielegalny imigrant podróżował po Polsce z podrobionym dowodem. Wpadł w Warszawie

  1. W polsce ludzie powinni jak najwiecej skladac podpisy o delegalizacje islamu, to jedyna recepta aby w polsce nie bylo islamu , I arabow.Japonja wlasnie w ten sposob poradzila sobie z islamem i obecnie ma spokoj, nie przyjmuje zadnych arabow.

   1. Ale gdyby tak SG miała prawną możliwość spałowania i wywalenia, to by było najlepsze. Bo by nie groziło wzrostem lawiny… Wiesz, wieść by się rozniosła po Europie i okolicach, że w Polsce jest „auć ała” zamiast „allah”.

  1. papuga
   Kto miałby to zrobić przy obowiązującym prawie? Chłopaki z SG? A potem stracić robotę i dostać zarzuty? Najpierw trzeba zmienić prawo. żeby je zmienić i nie musieć wysłuchiwać pajaców w stylu Timmermansa, trzeba opuścić eurokołchoz. Inna kwestia, to że w ramach tzw. demokracji nie odeprze się tej inwazji.

   1. @easyrider:
    Najpierw trzeba zmienic prawo?
    A skad wiesz, ze jest respektowane przez wykonawcow(komendanta?)
    Moze prawo jest ok? Nie wierze, zeby nie bylo natychmiastowej kary za wprowadzanie w blad sluzb panstwa. On twierdzil, ze nie ma dokumentow i to wystarczy. Zreszta sam fakt nie posiadania dokumentow od razu do aresztu, a nie wszczynanie jakiegos postepowania. Wyslac komedantow na szkolenia z obowiazujacych przepisow prawnych i ich interpretacji i zapytac Blaszczaka o szczelnosci granic. Minister nie swieta krowa, ma sluzyc obywatelom, i ich bezpieczenstwie!Jak mu nie wychodzi, tez moze byc rozliczony.

  1. @test24
   Polski podatnik pokryje wszystkie koszty, a jego wypuszcza jak to napisales. Chcial sobie po Europie podrozowac i to zrobil, choc on tutaj nie ma prawa byc. Ale przeciez otwarte granice po to sa, co nie? W kazdej chwili jakis muzulmanski „uchodzca” moze sobie przyjechac samochodem (przykladowo) z Niemiec i rozjechac ludzi. Bez kontroli nie ma mowy o prawdziwym bezpieczenstwem. Europa to taki titanic; uderzyl w gore lodowa, a teraz woda zalewa jego poziomy, co doprowadzi do zatopienia sie.

  2. @
   test24

   Ä potem go po prostu wypuszcza”
   Nie „po prostu”ale po dluzszym postepowaniu wypuszcza ze „Zobowiazaniem do dobrowolnego opuszczenia Polski”
   Myslisz,ze „zatrzymany”i jego kolesie jak sie dowiedza o lagodnym traktowaniu za wyrazne przestepstowo nie pokaza srodkowego palca na „wyrok”zobowiazania do opuszczenia kraju?
   A gdyby tak zobowiazac odpowiedzialnego ministra do wypowiedzenia sie w tej sprawie?Na razie dobrowolnie, a potem z konsekwencjami.Bezradnosc i bezmyslnosc z narazaniem bezpieczenstwa obywateli nie moze byc bez konsekwencji na kazdym szczeblu aparatu panstwowego.

 1. Te syny szatana udające zagubionych nieszczęśników permanentnie badają u nas grunt . To jest poza wszelką wątpliwością ! Większość z nich przecież trzyma sie z dala o Polski bo wiedzą jakie jest do nich nastawienie , że jest u nas ledwo promil kolorowych i ogólnie nasze służby dość sprawnie ich wyłąpują . A jednak niektórzy uparcie i nie wierze , że bez instrukcji od islamskich organizacji szukają dziury w naszym systemie , tudzież kontaktów ze swoimi opalonymi braćmi , żeby np. pomóc w przemycie ludzi lub broni czy co gorsza spróbować zorganizować zamach .

  1. @Chory swiat

   Szukaja dziury w naszym systemie piszesz?

   Alez juz znalezli.
   1. kara zaplacenia grzywny? za przestepstwo naruszalnosci granic?
   2. Umieszczono w osrodku??? A niby czego nie w areszcie?
   3. Komendat „wszczal sledztwo/postepowanie w sprawie zobowiazania cudzoziemca do powrotu”
   Koledzy chetni do Polski juz sie dowiedzieli o tak lagodnym postepowaniu i sikaja ze smiechu na takie durnoty pakujac walizki i w droge.
   4. Jaka pensje ma komendant na zajmowanie sie w ten sposob sprawami z artykulu „klamstwo z premedytacja”i nielegalne wtargniecie na terytorium kraju.
   5. Czy tam dalej rzadzi PO? A moze komendant nie zna przepisow prawnych w takich sprawach i robi co chce? SPRAWDZIC KOMENDANTA I POCIAGNAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI!!!!

 2. Zawiesić Schengen!! „Zamknąć” granice!! Pretekstów można wynaleźć co najmniej kilka i to zupełnie neutralnych. Np. aktywność słoneczna zaburza działanie transmiterów danych i przesył nie może być na bieżąco debugowany, tylko fluktuuje (i który laik się połapie, że to bełkot, a taki Hans Frank (tym razem Timermans) specjalistów raczej się nie pyta). wink

 3. Już sie stonka rozpełzła po Europie i teraz jeżdżą gdzie chcą i robią co chcą. Europa musi pozostać biała bo inaczej będziemy mieć tu taki sam syf jak w Afryce . Po drugie te islamskie pasożyty stanowią niezłą konkurencję dla naszycdh lokalnych pasożytów…

 4. „zatrzymali mężczyznę podającego się za obywatela Bangladeszu z podrobionym portugalskim dowodem osobistym” czyli podawał się za osobę, która ma podrobiony portugalski dowód? Czyli że się od razu przyznał? Człowieku…

Dodaj komentarz