Zatrzymany Irakijczyk foto: strazgraniczna.pl

Straż Graniczna zatrzymała 20-letniego obywatela Iraku za nielegalnie przekroczenie granicy Polski. Zatrzymano również obywatela Ukrainy, który zamierzał przewieźć Irakijczyka w głąb kraju.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Stuposianach, patrolujący w minioną środę miejscowości nadgraniczne, zatrzymali do kontroli volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca – 28-letni Ukrainiec – podróżował z mężczyzną, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pasażerem był to 20-letni obywatel Iraku.

Mężczyzna nielegalnie przekroczył polsko-ukraińska granicę na Sanie. Do przeprawy przez rzekę wykorzystał umyślnie w tym celu… ścięto przez siebie drzewo, znajdujące się po stronie ukraińskiej.

Ścięte drzewo przez Irakijczyka foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Obywatelowi Iraku za nielegalne przekroczenie granicy wymierzono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata, a następnie przekazano stronie ukraińskiej w ramach readmisji.

Wobec obywatela Ukrainy, który udzielił pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej, również wymierzono karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Ponadto cudzoziemiec otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu na terytorium Ukrainy z zakazem wjazdu do Polski i krajów Schengen przez 5 lat.

51
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
30 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
klioes vel pislamistapojawiam się i znikampod ochrona AllahaSokole OkoXxx_sportowy_tryb_życia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o