Po tym, jak obozowisko imigranckie w Calais zostało zlikwidowane, niemieckie władze przygotowują się na przyjęcie dodatkowych imigrantów.

Niemiecki Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) poinformował, że pozostaje w tej sprawie w ścisłym kontakcie z władzami Francji. Niemcy spodziewają się po likwidacji nielegalnego obozu w Calais setek dodatkowych imigrantów.

Niemieccy włodarze nie wykluczają, że wśród wielu koczujących tam dotychczas tzw. uchodźców są także tacy, którzy zostali wcześniej zarejestrowani w Niemczech. Jak stwierdził BAMF, Niemcy muszą być przygotowane na ich przyjęcie. Obecnie nie ma żadnych oficjalnych wniosków ze strony francuskich władz w tej sprawie, jednak niemieckie władze mówią o kilkuset dodatkowych tzw. uchodźcach. BAMF twierdzi, że w razie oficjalnej prośby strony francuskiej Niemcy chcą zareagować pozytywnie.

Francuskie władze poinformowały, że obozowisko w Calais opuściło ponad 2300 osób. Większość z nich została przetransportowana autobusami do innych ośrodków. Działania francuskie oraz brytyjskie skrytykowała pozarządowa organizacja pomocy uchodźcom „Pro Asyl”. Dyrektor tej organizacji Günter Burkhardt powiedział, że „odpowiedzialność za nieludzkie warunki w obozowisku w Calais spada na rząd Wielkiej Brytanii. Zamiast przyjąć uchodźców i wszcząć procedurę azylową Wielka Brytania zabarykadowała się”.

„Europa praw człowieka znajduje się w fazie rozkładu. Jesteśmy świadkami powstawania Europy murów, w której każdy zrzuca odpowiedzialność na drugiego” – wieszczy Burkhardt.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

44
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
ZniesmaczonyLokalny...jotka:na_pohybel_saracenom!Halina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Largo
Użytkownik
Chorąży

Panie Burkhardt, a kto doprowadził do takiej sytuacji?
Nieodpowiedzialna polityka powinna być karana, wtedy nie byłoby tak chorych sytuacji, a kary powinny być surowe, aby urzędnik się 10x zastanowił zanim zaryzykuje machloje.

Skoro chcieliście się bujać to bujajcie się na swoim krzesełku, nie spychajcie na innych winę za swój wypadek!

Rafał Karkosz
Gość
Rafał Karkosz

Skandal!!! Parę tygodni temu pejsbook zablokował konta użytkowników, którzy mają inny pogląd na świat, niż liberalna socjal-demokracja. Organizatorzy Marszu Niepodległości, a także środowiska patriotyczne zostały zakneblowane rękami Pani, o bardzo polsko brzmiącym nazwisku, Sylwię de Weydenthal dyrektor facebook na Polskę, aktywną działaczkę KOD. W Niedzielę (23.10) nastąpił kolejny atak środowisk… Czytaj więcej »

ABC
Gość
ABC

Kanclerz Merkel powinna czym prędzej zaprosić tych imigrantów do Niemiec.

Dagmara
Gość
Dagmara

do ABC
pewnie, że tak ,,od przybytku głowa nie boli ,, lol

bkkkk
Gość
bkkkk

Lewactwo ze stachanowskim uporem pobija kolejne szczyty (m.in. głupoty). 1. Jak to Niemcy drżą? Wcale nie drżą, tylko nie mogą się doczekać kolejnej transzy bogactwa; 2. A nawet jakby drżeli, to by z nich byli rasiści. I ksenofobi. O. 3. Wisienką na torcie jest stwierdzenie „odpowiedzialność za nieludzkie warunki w… Czytaj więcej »

Arek
Gość
Arek

tym bardziej, że nawet teoretycznie tam nie ma uchodzców, bo nim można być tylko w pierwszym bezpiecznym kraju. Jedynym krajem z którego można być w UK uchodzcą jest …Francja (gdy jest to kraj pochodzenie uchodzcy)

Laokoon
Gość
Laokoon

Jak tak dalej pójdzie to faktycznie – Francuzi staną się uchodźcami ze „swojego” (jeszcze nie tak dawno) państwa. Tylko że jedynym krajem do którego mogli by formalnie rzecz biorąc uciekać była by … Szwajcaria (reszta ich sąsiadów będzie wcześniej czy później zislamizowana)

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

ad.1) Niemcy drżą, ale z niecierpliwości, nie mogą doczekać się ubogacenia, wink

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik
Porucznik

Panie Burek hart , wincyj !!!!!!!! smile Bo i tak nad twoim krajem zawisło jakieś kali-fatum …..

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

Głupi ten Burkhardt jak but z lewej nogi. Jak Wielka Brytania może ponosić odpowiedzialność za Calais? Anglia jest cholernie przeludnionym państwem i jeszcze ma brać z Francji nierobów? Bo co? Bo „chcą”? A niech sobie chcą, ja też chcę lepszej chałupy i samochodu, a jakoś nie mam. A teraz, kiedy… Czytaj więcej »

Largo
Użytkownik
Chorąży

I w ten sposób zaczyna się to, czym cechuje się żydostwo – divide et impera.
Tylko już nie po ich myśli.

paradox
Gość
paradox

dziwne te prawa człowieka wg lewaków które mówią że każdy ma prawo do wszystkiego. Dokąd to zaprowadzi – my wiemy.

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

Nie dla wszystkich – wyłącznie dla niebiałych. Biali mają się podporządkować. Tak jest prawidłowa wykładnia ich intencji i postępowania.

gieno
Gość
gieno

E tam dla niemiec to przy takim napływie to setki kolejnych to niewiele

magdalena
Użytkownik
Początkujący

Przypomniałam sobie ten mem, z Kaczyńskim i Merkel (K:Angela, imigranci na naszej granicy! M:Sehr gut, bierz wszystkich! K:Ale to Niemcy uciekaja! smile

Zetix
Gość
Zetix

Na zdjęciu są te słynne dzieci z „Kalę” jakby ktoś nie wiedział; )

Laokoon
Gość
Laokoon

Rozumiem że Pan Burkhardt (oraz inni członkowie organizacji Pro Asyl) zadeklarowali na piśmie że chcą tych uchodźców z Calais przyjąć w SWOICH DOMACH i nie mogą pogodzić się z tym że im to uniemożliwiono. smile