foto: FreedomHouse2/creativecommons.org/ licenses/by/2.0/

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière zapowiedział nową ustawę, która będzie odbierała obywatelstwa dżihadystom z niemieckim paszportem.

Niemiecka konstytucja zwana Ustawą Zasadniczą głosi, że z nikogo nie można zrobić bezpaństwowca. „Niemieckie obywatelstwo nie może zostać odebrane” – mowa jest w art.16. Jednak już w następnym zdaniu pojawia się ograniczenie: „Utrata obywatelstwa może nastąpić na podstawie ustawy i wbrew woli zainteresowanego tylko wówczas, gdy osoba ta nie zostanie przez to pozbawiona przynależności państwowej”.

Szef niemieckiego MSW de Maizière z partii CDU zamierza pozbawić niemieckiego obywatelstwa bojowników Państwa Islamskiego, którzy z Niemiec wyjechali na wojnę w Syrii czy Iraku. Chodzi o tych dżihadystów, którzy posiadają dodatkowo obywatelstwo innego kraju. Przewiduje to projekt ustawy przygotowany przez MSW.

Federalny Urząd Kryminalny zidentyfikował około 870 bojowników ISIS, lecz tylko niektórzy z nich dysponują obok niemieckiego także innym paszportem. Ustawa niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych dotyczy wyłącznie niemieckich dżihadystów legitymujących się także obywatelstwem innego państwa. To niewielki procent zainteresowanych.

Niemcy już teraz mogą odebrać paszport i dowód osobisty komuś, wobec kogo istnieje podejrzenie, że zamierza wyjechać w celach terrorystycznych. Planowana ustawa nawiązuje zatem do istniejącej już regulacji obejmującej żołnierzy. Zgodnie z nią mundurowi, którzy bez zgody Bundeswehry wstąpią do armii innego państwa, tracą obywatelstwo. To samo będzie teraz dotyczyć niemieckich dżihadystów.

O odpowiednich krokach związanych m.in. z pozbawianiem obywatelstwa Thomas de Maizière mówił już w sierpniu bieżącego roku, co było reakcją na dokonane w Niemczech zamachy terrorystyczne.

Projekt ustawy krytykują partnerzy koalicyjni CDU. Socjaldemokratka Eva Högl, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego SPD i ekspertka ds. polityki wewnętrznej stwierdziła, że propozycja szefa MSW zaprzecza dotychczasowej zasadzie odbierania dokumentów tożsamości. Högl domaga się także, by przestępcy byli karani w Niemczech. Ostrzegła, że pozbawienie dżihadystów niemieckiego obywatelstwa może podnieść ich status polityczny, bowiem będą oni traktowani na równi z nielojalnymi żołnierzami.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
kaa555stanislawlolo (który nie pisze)Gal AnonimBaron Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kuba9131
Gość

Najpierw Niemcy ich przyjmują a teraz się martwią że zamachy im grożą. To tak jakby ktoś chciał skoczyć w ogień a potem się dziwił że go skóra piecze i boli.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@kuba9131
Uczyli się od p. Szczuki.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps. Zrobili u nas (za TVP Info) jakiś kongres o prześladowaniu chrześcijan. Same osobistości duchowno-świeckie. No i wszyscy jak jeden monż i jedna baba uważają, że Bergoglio najpiękniejszy w świecie. No a Bergoglio uważa, że Islam jest najpiękniejszy w świecie… Nie ma to jak towarzystwo wzajemnej adoracji i picie sobie… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

– lustereczko powiedz przecie, kto najpiekniejszy jest na świecie ?
– pięknyś ty papa , choc jesteś atrapa
lecz co kozy yeeeeee. bie piękniejsze od ciebie !

A do picia z dzióbków dołoże jeszcze wzajemne wyjadanie sobie gąsieniczek smile
( oczywiście z rzeczonych dzióbków)

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Passangerstanislawpaluch „Urzekła mnie Twoja historia” Ale czy nie jest to tragiczne? Siłą rzeczy człowiek zaczyna zadawać sobie pytanie, że skoro wy duchowni i inni kształceni w teologii, sami mądrzy i utytułowani nie jesteście wierni Chrystusowi to po co jesteście? „Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak,… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

No i depczą ludzie tę od lat odsalaną sól. Pustoszeją europejskie koscioły tak , jak pustoszeją i twardzieją ludzkie serca. Stalin przewraca się w grobie z zazdrości , że ONI mają lepsze wyniki . Ale niech się nie dziwi bo terrorem i strachem tylko wzmacniał ludzką wiarę i przywiązanie do… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Passangerstanislawpaluch
Pięknie to napisałeś… żeby jeszcze nie było to tak tragiczne…

komentator
Gość
komentator

Solą, może i wszem. Ale solą w oku.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@komentator Jeśli masz na myśli bergoglian to zgadzam się całkowicie. Jeżeli jednak nie, to proponowałbym nieco wstrzemięźliwości bo może się okazać, że pozbycie się tego „przebrzydłego katolstwa” będzie skutkowało zaawansowanym i gorliwym tłuczeniem twarzoczaszką w trotuar przez dywanik 5x dziennie. Zachód to właśnie zamierza robić z gorliwością neofity w czym… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Niemcy to upadły naród. Oni i tak się przed islamizacja nie obronią bo tam rządzi żydomasoneria i lewactwo, którzy to celowo wspierają. Jakby tam do władzy doszedł drugi Hitler to mieliby wojnę na bank, która mogłaby się zakończyć pogromem Niemców, bo muzułmanie nie czują strachu przed śmiercią jak Żydzi, i… Czytaj więcej »

kuba9131
Gość

Gdyby był drugi Hitler to fakt mieliby wojnę ale jakieś szanse na wygranie wojny by byli i przegoniliby muslimów ze swojego kraju. Jeśli zostanie to tak jak jest to muzułmanie zdobędą Niemcy demografią, demokratycznie i to bez wojny. Jeśli już muzułmanie przejmą władzę to i tak dojdzie do rzezi czy… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

KUBA 9131 pamiętaj, że Niemcy są pod okupacją USA i UK do 2099. Zacznaą wcześniej rozróbę taką jak w 1939 r. to będzie po nich ostatecznie! A zacząć będą musieli bo mają w kraju muzułmanów!!! Oni jeszcze o tym nie wiedzą ale będą mieć największy holocaust w historii.

stanislaw
Gość
stanislaw

Człowiek, Hitler w swojej nienawiści do żydów wprost kochał muzułmanów. Podczas drugiej wojny były utworzone SS Skanderberg składająca się z albańskich muzułmanów i bośniacka SS Handschar. Dlatego niemcy tak hołubią muzułmanów. Stara nienawiść do żydów jeszcze nie wygasła. A z tym strachem przed walką to gdyby żydzi polscy tak walczyli… Czytaj więcej »

Dagmara
Gość
Dagmara

no genialne … ależ ci Niemcy ,,sprytni,, będą zabierać obywatelstwa, ale po co było rozdawać je na prawo i lewo każdemu ,,ciapakowi,, ?

Dem
Gość

Najpierw muszą stwierdzić kto jest dżihadystą wink
bo nie domyślą się że większość z nich lol

przemq
Gość

Zrobią ze 2-3 terrorystami dla nie poznaki, reszta chorzy psychicznie i koło się zamyka smile

Beztroski
Gość

Terrorysta ma gdzieś to obywatelstwo. Jak już się wysadzi to i tak mu nie potrzebne wink

Dagmara
Gość
Dagmara

@ Beztroski
Może powinni dodać, że zabiorą obywatelstwo dżihadyście i wszystkim jego krewnym – bez znaczenia czy to 80 letnia babcia czy 8 miesięczny bratanek – wszyscy wynocha – może pomoże- ….ale nie jestem pewna

888
Gość
888

„Niemiecka konstytucja zwana Ustawą Zasadniczą głosi, że z nikogo nie można zrobić bezpaństwowca” – ach ten podły Kaczor zmusza Niemcy do zmiany konstytucji. Ach gdyby rządy sprawowało kochane przez Niemcy PO. Takich dzichadystów przerzuciłoby się do Polski, nakazało dać polskie obywatelstwo i po kłopocie. I byłby wilk syty i owca… Czytaj więcej »

maru2
Gość

w tym wypadku wilk syty i wilk syty…

888
Gość
888

Racja jedni i drudzy to wilki. Pozdrawiam

easyrider
Gość
easyrider

Żeby wilk był syty i owca cała. I chcieliby i boją się. Są jak dzieci we mgle. Zaraz pojawi się jakaś lewacka rura, która przyrówna to do ustaw norymberskich. A tak się tej wojny nie wygra. Jedyny sposób to siłowo, bez mrugnięcia okiem wywalić wszystkich, którzy tu nielegalnie przybyli. Nie… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@easyrider
Taktyka, zobacz im więcej czasu mija tym więcej argumentów przeciw islamizacji. Twórców tego bajzlu krew pewnie zalewa przez Polaków, dwoją się i troją żeby nas za to ukarać a pamiętaj że śmierdzące łapska mają długie i naszych wrogów, sprzedawczyków i innych kreatur pośród nas jest masa.

easyrider
Gość
easyrider

Zawsze było wielu sprzedawczyków. A to, że te gnidy wyłażą ze skóry by przekierować szambo do kogoś innego – jak toksyczne odpady z Niemiec na początku lat ’90 – to widać gołym okiem. Dlatego tak zacząłem post: „żeby wilk…” Z jednej strony idą na paseczku liberał-lewackiego bełkotu (i chcą „pomagać”… Czytaj więcej »

aasdfa
Gość
aasdfa

To jest kompletnie bez sensu, oni robia wode zmozgu swoim obywatelom zeby poczuli sie ze rzad cos robi … przeciez taki dzihadysta wjedzie do niemiec jako uchodzca na nowym paszporcie ludzie, kogo wy probujecie oszukac ??? Trzeba deportowac wszystkich i zamknac granice koniec kropka, innego rozwiazania nie ma zeby uratowac… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość

To się zdziwią dżihadyści jeden z drugim! Przyjadą do Niemiec z wojenki na urlop aby troszkę odpocząć przed kolejnym wyjazdem, a tu wezwanie do burmistrza! Wchodzi do urzędu taki bojownik/terrorysta a burmistrz do niego: – Dzień dobry panie Mahmed. Czy był pan na wojnie w Syrii? – Tak, ja tam… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Nie złe!!!

SNE
Gość
SNE

Ależ nie ma problemu! Szwedzi przyjmą ich z otwartymi tyłkami i tysiącami dodatkowych euro, jak już zapowiedzieli.

Arti
Gość

Slabo sie to sprawdzi, bo jak wyjdzie ze islamista urodzony w Niemczech, albo posiada wylacznie obywatelstwo niemieckie, to nie mozna go pozbawic obywatelstwa i zostanie w Niemczech. Tu trzeba nbezwzglednei odbierac obywatelstwa, i caly majatek jaki ma, i niec sie stanei bezpanstwowcem, bracia arabowei niech go biora. Arabia Saudyjska pozbawila… Czytaj więcej »

Słowian
Gość
Słowian

Rasiści i ksenofoby jak możecie zabierać Niemieckie obywatelstwo tym biednym uchodźcom to się nazywa brak tolerancji teraz musicie w ramach skruchy zaprosić ich jeszcze więcej i dać im socjal domy samochody i jeszcze wybudować więcej meczetów w podziękowaniu za spalenie waszej flagi przez muzułmanów

Jabol
Gość
Jabol

I karty stałego klienta do Castoramy.

PolishWoodpeckere
Gość
PolishWoodpeckere

a co z ich rodzinami i stadem islamskich bękartów napłodzonych na terytorium RFN?

stary qfwfq
Gość
stary qfwfq

Polscy europosłowie powinni już wnieść skargę do komisji europejskiej. To co chcą zrobić w niemczech to jawna dyskryminacja oraz przejaw ksenofobii w stosunku do wyznawców islamu, którym nie są obojętne losy ich braci, często ginących w ciężkich walkach z Rosjanami oraz Kurdami

Tehrror
Gość
Tehrror

Lanie wody. Nic to nie zmieni, bo i jak?
Jedynie nie będzie można zrzucić odpowiedzialności na kalifat berliński (w przyszłości) za zbrodnie |niemiecko-syryjskich bojowników o wprowadzenie islamu| wobec innych krajów.

:]]]
Gość
:]]]

już.
to.
widzę.

PamelaKKK
Gość
PamelaKKK

Wszystko fajnie ale nic nie piszą by te osoby zostały wydalone więc co to niby zmieni?