Niemcy wpuścili do kraju rzesze islamistów, ale są „zaniepokojeni” imigrantami z Gruzji

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere wyraził w Brukseli zaniepokojenie wzrostem liczby ubiegających się o azyl obywateli Gruzji.

„Rząd gruziński robi, co w jego mocy, by te liczby dalej nie rosły, ale jeśli sytuacja ta będzie trwała nadal, konieczne będą rozmowy o możliwych konsekwencjach z innymi państwami i z Komisją Europejską” — powiedział de Maiziere.

Gruzini od marca 2017 roku mają możliwość podróżowania po UE bez wizy. Rząd kraju związkowego Nadrenii-Westfalii apelował w lutym tego roku, by możliwość tę znieść.

W liście do de Maiziere’a poinformowano go o rosnącej liczbie wniosków o azyl składanych przez Gruzinów oraz o ich działalności kryminalnej.

Podobne problemy wydają się mieć Szwedzi. Szef szwedzkiego MSW Morgan Johansson zwrócił uwagę na znaczny wzrost liczby wniosków o azyl składanych przez Gruzinów w ostatnich miesiącach. Prawie każdy wniosek został odrzucony.

Johansson poskarżył się na gruzińskie grupy przestępcze, które przybywają do Szwecji i zaapelował do rządu w Tbilisi, żeby temu przeciwdziałał.

źródło: pap

Dodaj komentarz