foto: Metropolico.org (CC BY-SA 2.0)

Rząd Niemiec chce zachęcić imigrantów, którym odmówiono azylu, do powrotu do swoich krajów. Wyjeżdżający mogą liczyć na kilka tysięcy euro – informuje Deutsche Welle.

MSW, aby zachęcić do dobrowolnego wyjazdu imigrantów z nakazem deportacji, uruchomiło program „Twój kraj. Twoja przyszłość. Teraz” jest uzupełnieniem innego programu zachęt do wyjazdów „Pomoc na start plus”, który działa już od początku roku.

Każdy imigrant, który dobrowolnie zdecyduje się na powrót, otrzyma od państwa dodatkową jednorazową premię w wysokości 1000 euro, maksimum do 3000 euro na rodzinę.

Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere zachęca, aby składać wnioski o wsparcie finansowe i wyjeżdżać z kraju jak najdalej od Niemiec.

„Jeżeli zdecydujecie się na dobrowolny powrót, możecie liczyć obok pomocy na start, także na wsparcie w pokryciu kosztów mieszkaniowych” – powiedział na łamach gazety „Bild am Sonntag” minister.

Jak informują niemieckie media, zainteresowanie programem jest wysokie. Od lutego skorzystało dziewięć tysięcy imigrantów. O pieniądze moze ubiegać się obecnie 115 tys. osób którym odmówiono azylu.

dw.com/dpa

41
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
19 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
SravAnahu Yamito IIlkmlSlavPedro Chubascos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o