Do 2022 r. niemieckie wydatki na politykę migracyjną wyniosą 78 mld euro. Najwięcej pochłonie zwalczanie przyczyn migracji.

Minister finansów Niemiec Olaf Scholz (SPD) spodziewa się, że wydatki z niemieckiego budżetu na politykę migracyjną do 2022 r. wyniosą 70 mld euro. Informację tę podał „Der Spiegel” powołując się na dokumentację planowania średniookresowych ram budżetowych. Najwięcej środków z tej sumy ma być zużytych na „zwalczanie przyczyn migracji.”

Do 70 mld ma dojść jeszcze 8 mld euro. Tyle Berlin ma wypłacić do 2021 r. krajom związkowym jako ekwiwalent za poniesione koszty przyjmowania i zaopatrzenia uchodźców.

31 mld mają kosztować działania związane z usuwaniem przyczyn migracji. Na zasiłki socjalne przeznaczono dla uchodźców ok. 21 mld euro, na działania integracyjne, jak nauka języka – 13 mld. Procedury azylowe i zakwaterowanie uchodźców będą kosztować 5,2 mld euro.

źródło: dw.com

30
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
Gal AnonimLogikAnahu Yamito IIasdasdpapuga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o