Wkrótce nastąpi zmiana polityki Szwecji? Antyimigracyjna partia bliska przejęcia władzy

Coraz więcej Szwedów oddaje głos na partię antyimigracyjną. Z sondażu opublikowanego przez instytut YouGov wynika, że Szwedzcy Demokraci (SD) mogą już liczyć na poparcie 23%, identyczny wynik uzyskali rządzący obecnie socjaldemokraci.

Najnowszy sondaż YouGov pokazuje 23 procent poparcia dla Szwedzkich Demokratów – donosi gazeta Metro. Sondaż został przeprowadzony po ostatniej debacie, w której głównym tematem były tematy prawa i kwestie migracyjne.

Politolog z Uniwersytetu w Göteborgu, Sören Holmberg twierdzi, że Szwedzkim Demokratom głosów będzie wciąż przybywać, ponieważ liczba niezadowolonych z napływu imigrantów wciąż rośnie.

SD była również najpopularniejszą partią wśród młodych wyborców w wieku od 18 do 34 lat, co odzwierciedla trendy w całej Europie, w których młodzi wyborcy coraz częściej popierają partie antyestablishmentowe. To tylko kwestia czasu, kiedy partia taka jak SD wygra wybory, pytanie, czy nie będzie już za późno?

W Szwecji pojawiła się również nowa partia pod nazwą Alternatywa dla Szwecji (AfS), która ma jeszcze bardziej ostre postulaty antyimigracyjne.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz