foto: Joachim Seidler / wikimedia.commons.org (CC BY 2.0)

Rebecca Sommer, niemiecka aktywistka, która przez lata pracowała w ośrodkach dla uchodźców, przyznaje w wywiadzie z dla tygodnika „Do Rzeczy”, że zna Niemców, którzy planują osiedlać się w Polsce z powodu kryzysu imigracyjnego.

Sommer w 2013 r. założyła w Niemczech stowarzyszenie pomagające przybyszom z krajów muzułmańskich. Kilka lat później chwaliła Angele Merkel za politykę otwartych drzwi. Wtedy jeszcze wierzyła, że osoby przybywające do Niemiec to prawdziwi uchodźcy, jednak po dłuższej pracy z uchodźcami zmieniła nieco zdanie i ma więcej wątpliwości.

Jednym z punktów zwrotnych był Sylwester w Kolonii w 2015 roku. Wówczas uświadomiła sobie, że takie zachowanie pasuje do większości muzułmańskich imigrantów. Zauważyła również, że jej bezinteresowna pomoc była odbierana przez muzułmanów jaka słabość, była nazywana „niemiecką głupią dziwką”.

Uchodźcy z zachodu?

Gdy przyszło przebudzenie, zaczęła o tym głośno mówić i opowiadać o swoich doświadczeniach w pracy. W wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” powiedziała, że zna Niemców, którzy mają plany osiedlić się w Polsce.

„Znam Niemców, którzy wybierają się do Polski, ponieważ mają dość tego, co się u nas dzieje.” – mówiła.

„Niemcy uciekający do Polski? Proszę się nie obrazić, ale to brzmi po prostu nierealnie.” – odpowiedział dziennikarz Piotr Włoczyk.

„Znam takich ludzi. Jeżeli Polska i Węgry pozostaną przy swoim w tej kwestii, to możecie stać się krajami, do których uciekać będą niektórzy Niemcy czy Francuzi. Możecie wręcz zostać wyspami stabilności w Europie.” – wyjaśniła.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

106
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
51 Comment threads
55 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
70 Comment authors
Xxx_sportowy_tryb_życiaGosc niedzielnyArtekpasaGraf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o