Szef hiszpańskiego MSW likwiduje drut kolczasty z granicy. Chce troszczyć się o imigrantów

Nowe władze w Hiszpanii za priorytety wyznaczają sobie usunięcie drutu kolczastego w Ceucie i Melilli, północnoafrykańskich enklawach tego kraju graniczących z Marokiem. Szef MSW chce troszczyć się o imigrantów.

Socjalistyczny rząd w Hiszpanii w przeciwieństwie do nowego rządu Włoch, ma zupełnie inne podejście do imigrantów. Minister socjalistycznego rządu premiera Pedro Sancheza mówił wczoraj w wywiadzie radiowym o większej trosce o imigrantów, którzy chcą dostać się do Hiszpanii.

Jego zdaniem imigranci, którzy chcą dostać się na terytorium Hiszpanii nie mogą doznawać okaleczeń przy forsowaniu ogrodzenia z drutem kolczastym, ponieważ jest to niehumanitarne.

Szef MSW wyjaśnił, że projekt dotyczący likwidacji zasieków z górnej części płotu na granicy w Ceucie i Melilli należy do działań „planowanych w najbliższym czasie”. „Zrobię wszystko, aby ten drut kolczasty został stamtąd usunięty” – podkreślił Grande-Marlaska.

Socjalistyczny minister stwierdził, że potrzebna jest kontrola napływu imigrantów, ale powinni oni być traktowani w sposób „rozsądny”.

PAP

Dodaj komentarz