Kolonia rozpoczyna kuriozalną akcję przed Sylwestrem! Rozdają opaski anty-gwałtowe

Burmistrz Kolonii Henriette Reker chce zapobiec wydarzeniom do których doszło podczas miejskiej zabawy sylwestrowej w 2015 roku. W związku z tym miasto wyprowadzi więcej patroli policji, a kobiety otrzymają gumowe opaski na rękę z napisem „Respect”, które mają ochronić przed atakami seksualnymi.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 13 grudnia, burmistrz Kolonii poinformowała o inauguracji kampanii „Respect”.

Opaski mają zadanie zapobiec zdarzeniom z 2015 roku, gdzie setki kobiet były napastowane i okradane przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

W ramach kampanii kobiety uczestniczące w miejskiej zabawie sylwestrowej mają otrzymać specjalne białe opaski na ręce z napisem Respect (szacunek – red.). To nie jest żart, tak wygląda aktualnie rzeczywistość w Niemczech.

W opinii burmistrz Kolonii tego typu akcja ma pokazać, że kobiety nie są bezbronne i nikt nie powinien naruszać ich godności i pozwalać sobie na przekroczenie granic poprzez m.in. molestowanie seksualne.

„Oczekujemy od każdego kto świętuje w Kolonii szacunku. Uruchamiamy własną kampanię Respect. Koloński styl życia jest legendarny, tolerancyjny, nie mylić z przypadkowym” – wyjaśniała Henriette Reker.

Nie wszyscy Niemcy zgadzają się z takim pomysłem. Zdaniem części komentatorów opaska na ręce nie odstraszy potencjalnych sprawców i jest to absurdalna i nieprzemyślana akcja.

Dodaj komentarz