Niemieccy politycy nie wpuszczeni do Turcji

Turcja odmówiła zgody na wizytę niemieckich polityków w bazie wojskowej Bundeswehry w Incirlik, gdzie stacjonują wojska walczące z Państwem Islamskim. Sytuacja ta jest ewenementem w historii partnerstwa NATO.

Rząd Turcji odmówił wizy wjazdowej Ralfowi Baruksiepemu z CDU, sekretarzowi stanu w niemieckim MON-ie, który chciał odwiedzić turecką bazę lotniczą w Incirlik, w której stacjonuje 200 niemieckich żołnierzy oraz samoloty niemieckiej Luftwaffe. Teraz wybiera się tam szefowa niemieckiego MON-u Ursula von der Leyen, która ostro skrytykowała turecki rząd w Ankarze, mówiąc, że „jeszcze nigdy jako polityk nie przeżyła podobnej sytuacji” i dodając, że jest oczywistością, iż kierownictwo ministerstwa obrony odwiedza swoich żołnierzy tam, gdzie pełnią oni swoją misję.

Odmowa wizyty przedstawiciela niemieckiego MON-u nie poparta została żadnym oficjalnym wyjaśnieniem. Ralf Baruksiepe chciał razem z grupą posłów Bundestagu zapoznać się z sytuacją żołnierzy Bundeswehry w kampanii wojskowej wymierzonej w bojowników Państwa Islamskiego w Syrii. Turcja już wcześniej odmówiła zgody na wizytę w Incirlik niemieckim dziennikarzom.

Jedną z przyczyn narastającego pomiędzy Turcją i Niemcami napięcia może być uchwalenie na początku czerwca tego roku rezolucji, w której tureckie zbrodnie na Ormianach podczas I wojny światowej Bundestag określa mianem ludobójstwa.

Wiele wskazuje na to, że Ankara nie jest zainteresowana pójściem na ustępstwa. Szef tureckiego MSZ-u Mevlüt Cavusoglu zamiast załagodzić napiętą sytuację, dolał oliwy do ognia, mówiąc, że wizyta niemieckich polityków w Incirlik jest w obecnej sytuacji „nie na miejscu”.

dw.com

33 komentarz do “Niemieccy politycy nie wpuszczeni do Turcji

 1. Zatem niech Berlin odwoła tureckich dyplomatów ze stolicy, zerwie wszelkie negocjacje z Turcją i odrzuci propozycję wejścia Turcji do UE… oczywiście tak nie będzie, zdrowy rozsądek obecnie na Zachodzie nie istnieje. Turcy myślą, że to oni dyktują warunki, a wg mnie są w błędzie, prawda?

   1. Berlin nie jest bezradny, jest po prostu głupi! 3 mln uchodźców? Ustawić barykady z wojsk NATO na granicach i odsyłać ich skąd przybyli. Rozwiązanie jest proste, to poprawność polityczna krztusi gardło logiki w Bundestagu. Jeśli dojdzie do wojny to nie będzie to wojna pomiędzy poszczególnymi krajami, czy też biali – czarni, czarni – brązowi, lecz Ateiści/Katolicy vs Islam, będą czystki w Europie i Europa zamknie się na wschód co da Nam pokój bo tak jak Europa zjednoczyła się przeciwko III Rzeszy, tak teraz zjednoczą się przeciwko wyznawcom religii „miłości i pokoju”. To Nas zjednoczy i zapewni pokój na kolejne dekady.

    1. Jak się chcesz zjednoczyć z Niemcami czy Francją, skoro co trzeci obywatel to miłośnik solarium i baraniny z ryżem. To dlatego tak trudno wyłapywać zamachowców i radykałów. Gdzie nie pluniesz tam obrazisz muzola. Wystarczy teraz, aby na życzenie Ankary, „niemieccy” Turcy zaczęli wichrzyć w Berlinie czy Hamburgu. Rozlazłe niemieckie czy francuskie społeczeństwo nie jest gotowe na awarię windy, nie mówiąc o organizowaniu grup obronnych.

     1. @Jabol:
      Ty piszesz o kraju, a ja o ludziach! Niemcy/Francja jako kraj to co innego niż rodowity Niemiec/Francuz. Poza tym napisałem o wojnie na tle religijnym, a nie rasowym wink

     1. Przecież nie muszą! W NATO są tylko turasy?
      Jeśli nawet z NATO odeszłaby Turcja to zostaną sami sobie, a wtedy Rosja może z nimi robić co chce i nikt im nie pomoże! Dziwne, że stawiają warunki skoro są na przegranej pozycji jeśli chodzi o konflikt z Rosją.

     2. To znaczy jak odeszłaby? Przecież ich obecność w NATO to największy atut przeciw Rosji. Gdyby Turcja nie była w NATO, nie odważyliby się zestrzelić SU-24. Odejść może sobie wiekowy chomik albo petent sprzed okienka. Turcja będzie wszelkimi sposobami trzymać się NATO a nawet pozwolę sobie na fantazję – będzie starała się przejąć NATO-wskie wyrzutnie pocisków balistycznych.

     3. Turcja i może jest atutem, ale sama nic nie zdziała.
      Sam napisałeś „Turcja będzie wszelkimi sposobami trzymać się NATO…” a co NATO zrobiło kiedy Rosjanie zniszczyli tureckie wojskowe ciężarówki? Nic! Zachód unika konfliktu z Rosją i jeśli doszłoby do wojny Turcja-Rosja, Bóg jeden wie, co by zrobiło NATO.
      Naprawdę uważasz, że NATO pozwoli, aby Turcja przejęła kontrolę nad wyrzutniami pocisków? Jabol Ci kolego zaszkodził smile

     4. NATO pozwoli – nie pozwoli… Wydaje Ci się, że to jakiś super twór. NATO jest słabe jak nigdy przedtem. Jak do jakiejś grupy należą wszyscy, to nie należy nikt. Szefowie NATO sami przyznali, że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa Europie Wschodniej przed Rosją. Poza tym po Twoim głupim wpisie „Jabol Ci zaszkodził”, straciłem w Tobie partnera do dyskusji. Powiało młokosem i tyle. Wierz dalej w chronienie granic NATO przed NATO. Pozdrawiam.

     5. Piszecie o Turcji.Że jest potrzebna NATO.Nikt z was nie dostrzega jednej prawidłowości.NATO to żydostwo jankeskie.Reszta to pionki.Jankesom Turcja jest potrzebna by rozwalić EU i wkurzać Rosję.Jankesi turbanów będą trzymać w NATO do momentu ,aż Rosja postawi się i to konkretnie.Jeszcze rosyjski MIŚ nie stoi pod”ścianą”. Jeszcze nie jest przyparty do muru.Jankesi sprawdzają cierpliwość Rosjan,a ona powoli się kończy.Kiedy przyjdzie kryzysowa sytuacja i jankesi dostrzegą moment eksplozji jądrowych na swoim terytorium to Turcję z hukiem wykopią z NATO by nie spłonąć.A wtedy Putin przeleci się „walcem” po Turkach i nikt nie zareaguje.Puki co Turcy robią „krecią „robotę podobnie jak Polska na zlecenie jankesów.Wobec EU i wobec Rosji.To wszystko jest powiązane ze sobą.Jankesi lubią innymi się wysługiwać,a pojęcie -fałszywej flagi już od dawna jest stosowane przez jankesów.

   2. Oczywiste kraje beneluxu i francja już mają problemy ze swoimi budżetami z powodu utrzymywania islamskich nierobów socjalnych. Niemcy jeszcze parę lat wytrzymają ale będą coraz słabsze. Jak byśmy przyjmowali tych nierobów to padlibyśmy w ciągu max 2 lat i to uwzględiając dotacje unijne. Zachodnia europa realizuje plan totalnego zniszczenia i zniewolenia swojich społeczeństw. Tam z tych mniejszości rodzi się więcej muzułmanów na utrzymanie niż białych którzy ich utrzymują !!!!!!! Tragedia

    1. To tak jak w Polsce – pasożytów w urzędach przybywa wprost proporcjonalnie do likwidowanych jednoosobowych działalności gospodarczych . Wkrótce to pasożyty socjalne z urzędów ze swoimi 13 pensjami wykończą Polskę i Polaków prędzej niż muzułmany niemców

   3. Wzmocnić granice z Turcją tak,by sie mysz nie przecisnnęła,odwołać dyplomatów,zerwać dotychczadowe negocjacje dotyczące przyjecia do UE nakazać zwrot przekazanych ośrodków , a w innym przypadku nałożyć embargo i poczkac na rozwój wypadków,a karzde nielegalne przekroczenie granicy karać deportacja na bezludną wyspę.CU3z

 2. Teraz Niemcy doświadczają, jak się jest traktowanym z pozycji słabszego. Turcji Niemcy nie są potrzebni, Turcja Niemcom owszem. W ciągu 5-6 miesięcy, Merkel ogłosi cudowne spełnienie wszystkich wymaganych punktów akcesyjnych i powita Turcję w kołchozie.

 3. Czy „Zachód” nigdy się nie nauczy, do czego doprowadza tzw. „poprawność polityczna” jak ma się do czynienia z Islamskim bydłem? Jeszcze parę lat, a Turcja wypowie wojnę religijną całej Europie. Historia lubi zataczać koło… Wyznawcy prorokaPederasty lubią być trzymani za mordę, i tylko wtedy szanują „innowiercę”. Obecnie Niemcy są najbardziej ustępliwi wobec tych religijnych zboczeńców-nachodźców, nic dziwnego, że stracili cały szacunek w oczach wyznawców pedofilkiego proroczka…

    1. Turcja ma druga najsilniejsza armie w Nato wiec nie sa tacy bezsilni a w razie czego moga Rosji wypowiedziec dzichad i wezwac braci kozojoptymistow z pustynii.. Turcja chce bardzo do EU ale ma tez za soba sile militarna na co trzeba zwrocic uwage.

  1. @VW : A spodziewałeś się wdzięczności po muzułmanach ??? (pytanie retoryczne), A co do pogromu Ormian w czasie I w. św. to akurat Bundestag miał rację (jedyny jego wyłom w „poprawności politycznej”)

 4. Turcja(rząd) bedzie robic co chce i kiedy chce -dlaczego? ano dlatego ze ma poparcie USA i w ciul kasy (na zbrojenie) od wielu lat własnie ze Stanów Zjednoczonych-zaczeło się to od powstania Izraela-by Turcja przymykała „oko” na ten twór -na to sztucznie utworzone państwo -dostaje o wiele wiecej kasy i pomocy niz cała europa razem wzięta.By ograniczyc tarcia w tym regionie – Turcja jest w NATO -Izrael zaś uprzywilejowany.Tak czy siak Turcja obecnie tez jest potęga militarna za kase USA a teraz bedzie za jakis czas potęgą gospodarczą za kase UE-temat jest długi i skomplikowany ale wyłozyłem to tak by większośc zrozumiała ISTOTE rzeczy .Pozdrawiam serdecznie:)

Dodaj komentarz