Turcja odmówiła zgody na wizytę niemieckich polityków w bazie wojskowej Bundeswehry w Incirlik, gdzie stacjonują wojska walczące z Państwem Islamskim. Sytuacja ta jest ewenementem w historii partnerstwa NATO.

Rząd Turcji odmówił wizy wjazdowej Ralfowi Baruksiepemu z CDU, sekretarzowi stanu w niemieckim MON-ie, który chciał odwiedzić turecką bazę lotniczą w Incirlik, w której stacjonuje 200 niemieckich żołnierzy oraz samoloty niemieckiej Luftwaffe. Teraz wybiera się tam szefowa niemieckiego MON-u Ursula von der Leyen, która ostro skrytykowała turecki rząd w Ankarze, mówiąc, że „jeszcze nigdy jako polityk nie przeżyła podobnej sytuacji” i dodając, że jest oczywistością, iż kierownictwo ministerstwa obrony odwiedza swoich żołnierzy tam, gdzie pełnią oni swoją misję.

Odmowa wizyty przedstawiciela niemieckiego MON-u nie poparta została żadnym oficjalnym wyjaśnieniem. Ralf Baruksiepe chciał razem z grupą posłów Bundestagu zapoznać się z sytuacją żołnierzy Bundeswehry w kampanii wojskowej wymierzonej w bojowników Państwa Islamskiego w Syrii. Turcja już wcześniej odmówiła zgody na wizytę w Incirlik niemieckim dziennikarzom.

Jedną z przyczyn narastającego pomiędzy Turcją i Niemcami napięcia może być uchwalenie na początku czerwca tego roku rezolucji, w której tureckie zbrodnie na Ormianach podczas I wojny światowej Bundestag określa mianem ludobójstwa.

Wiele wskazuje na to, że Ankara nie jest zainteresowana pójściem na ustępstwa. Szef tureckiego MSZ-u Mevlüt Cavusoglu zamiast załagodzić napiętą sytuację, dolał oliwy do ognia, mówiąc, że wizyta niemieckich polityków w Incirlik jest w obecnej sytuacji „nie na miejscu”.

dw.com

33
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
24 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
JanuszharyAgataVVVmaru2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TheCrusader
Gość
TheCrusader

Zatem niech Berlin odwoła tureckich dyplomatów ze stolicy, zerwie wszelkie negocjacje z Turcją i odrzuci propozycję wejścia Turcji do UE… oczywiście tak nie będzie, zdrowy rozsądek obecnie na Zachodzie nie istnieje. Turcy myślą, że to oni dyktują warunki, a wg mnie są w błędzie, prawda?

Jabol
Gość
Jabol

Berlin jest bezradny. Wystarczy, Turcja otworzy granice a 3 mln lekarzy bez granic, zgłosi się po należny im socjal. Stoimy w obliczu nieuchronnego rozpadu UE i obawiam się, że także wojny.

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Berlin nie jest bezradny, jest po prostu głupi! 3 mln uchodźców? Ustawić barykady z wojsk NATO na granicach i odsyłać ich skąd przybyli. Rozwiązanie jest proste, to poprawność polityczna krztusi gardło logiki w Bundestagu. Jeśli dojdzie do wojny to nie będzie to wojna pomiędzy poszczególnymi krajami, czy też biali –… Czytaj więcej »

Jabol
Gość
Jabol

Jak się chcesz zjednoczyć z Niemcami czy Francją, skoro co trzeci obywatel to miłośnik solarium i baraniny z ryżem. To dlatego tak trudno wyłapywać zamachowców i radykałów. Gdzie nie pluniesz tam obrazisz muzola. Wystarczy teraz, aby na życzenie Ankary, „niemieccy” Turcy zaczęli wichrzyć w Berlinie czy Hamburgu. Rozlazłe niemieckie czy… Czytaj więcej »

TheCrusader
Gość
TheCrusader

@Jabol:
Ty piszesz o kraju, a ja o ludziach! Niemcy/Francja jako kraj to co innego niż rodowity Niemiec/Francuz. Poza tym napisałem o wojnie na tle religijnym, a nie rasowym wink

Jabol
Gość
Jabol

Jak chcesz ustawić NATO na granicach skoro Turasy są w NATO? Myślisz że ramię w ramię będą gonić muslimów znad granic Europy?

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Przecież nie muszą! W NATO są tylko turasy?
Jeśli nawet z NATO odeszłaby Turcja to zostaną sami sobie, a wtedy Rosja może z nimi robić co chce i nikt im nie pomoże! Dziwne, że stawiają warunki skoro są na przegranej pozycji jeśli chodzi o konflikt z Rosją.

Jabol
Gość
Jabol

To znaczy jak odeszłaby? Przecież ich obecność w NATO to największy atut przeciw Rosji. Gdyby Turcja nie była w NATO, nie odważyliby się zestrzelić SU-24. Odejść może sobie wiekowy chomik albo petent sprzed okienka. Turcja będzie wszelkimi sposobami trzymać się NATO a nawet pozwolę sobie na fantazję – będzie starała… Czytaj więcej »

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Turcja i może jest atutem, ale sama nic nie zdziała. Sam napisałeś „Turcja będzie wszelkimi sposobami trzymać się NATO…” a co NATO zrobiło kiedy Rosjanie zniszczyli tureckie wojskowe ciężarówki? Nic! Zachód unika konfliktu z Rosją i jeśli doszłoby do wojny Turcja-Rosja, Bóg jeden wie, co by zrobiło NATO. Naprawdę uważasz,… Czytaj więcej »

Jabol
Gość
Jabol

NATO pozwoli – nie pozwoli… Wydaje Ci się, że to jakiś super twór. NATO jest słabe jak nigdy przedtem. Jak do jakiejś grupy należą wszyscy, to nie należy nikt. Szefowie NATO sami przyznali, że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa Europie Wschodniej przed Rosją. Poza tym po Twoim głupim wpisie… Czytaj więcej »

TheCrusader
Gość
TheCrusader

„Wierz dalej w chronienie granic NATO przed NATO.” – nie, nie wierzę.
Mam podobne odczucia do Ciebie.
Pozdrawiam smile

hary
Gość
hary

Piszecie o Turcji.Że jest potrzebna NATO.Nikt z was nie dostrzega jednej prawidłowości.NATO to żydostwo jankeskie.Reszta to pionki.Jankesom Turcja jest potrzebna by rozwalić EU i wkurzać Rosję.Jankesi turbanów będą trzymać w NATO do momentu ,aż Rosja postawi się i to konkretnie.Jeszcze rosyjski MIŚ nie stoi pod”ścianą”. Jeszcze nie jest przyparty do… Czytaj więcej »

ber&96Jndnard
Gość
ber&96Jndnard

Oczywiste kraje beneluxu i francja już mają problemy ze swoimi budżetami z powodu utrzymywania islamskich nierobów socjalnych. Niemcy jeszcze parę lat wytrzymają ale będą coraz słabsze. Jak byśmy przyjmowali tych nierobów to padlibyśmy w ciągu max 2 lat i to uwzględiając dotacje unijne. Zachodnia europa realizuje plan totalnego zniszczenia i… Czytaj więcej »

Janusz
Gość
Janusz

To tak jak w Polsce – pasożytów w urzędach przybywa wprost proporcjonalnie do likwidowanych jednoosobowych działalności gospodarczych . Wkrótce to pasożyty socjalne z urzędów ze swoimi 13 pensjami wykończą Polskę i Polaków prędzej niż muzułmany niemców

ggg
Gość
ggg

Wzmocnić granice z Turcją tak,by sie mysz nie przecisnnęła,odwołać dyplomatów,zerwać dotychczadowe negocjacje dotyczące przyjecia do UE nakazać zwrot przekazanych ośrodków , a w innym przypadku nałożyć embargo i poczkac na rozwój wypadków,a karzde nielegalne przekroczenie granicy karać deportacja na bezludną wyspę.CU3z

ggg
Gość
ggg

Przepraszam za błąd w ostatnim zdaniu:)

Jabol
Gość
Jabol

Teraz Niemcy doświadczają, jak się jest traktowanym z pozycji słabszego. Turcji Niemcy nie są potrzebni, Turcja Niemcom owszem. W ciągu 5-6 miesięcy, Merkel ogłosi cudowne spełnienie wszystkich wymaganych punktów akcesyjnych i powita Turcję w kołchozie.

Gato
Gość
Gato

Czy „Zachód” nigdy się nie nauczy, do czego doprowadza tzw. „poprawność polityczna” jak ma się do czynienia z Islamskim bydłem? Jeszcze parę lat, a Turcja wypowie wojnę religijną całej Europie. Historia lubi zataczać koło… Wyznawcy prorokaPederasty lubią być trzymani za mordę, i tylko wtedy szanują „innowiercę”. Obecnie Niemcy są najbardziej… Czytaj więcej »

Ink
Użytkownik

Dokładnie Poprawność polityczna to zwykłe okłamywanie białych i włażenie w dupę kolorowym

Agata
Gość
Agata

bo przecież w innym przypadku to jest rasizm! Jak się poniewiera białym to jest normalne, jak każdym innym – to już jest rasizm, ksenofobia, zaściankowość i jak tak można!

Largo
Użytkownik

Mają układ z Arabami… Nie zdziwię się jak część tamtejszych żołnierzy już nie jest po stronie Niemiec, a Turcji.
Ten układ nie mógł Nam wyjść na dobre, mamy idealny przykład jak się nagina ‚historię’ i nie robi ‚polityki’.

123421
Gość
123421

„Cywilizowana Turcja” … to niech sobie teraz wyobraza jak cywilizowani Muzulmanie przyjechali ostatnio do Europy na zaproszenie Makreli …

Coffe
Użytkownik

Erdogan się obraził.

Remik71
Użytkownik

Turcja(rząd) bedzie robic co chce i kiedy chce -dlaczego? ano dlatego ze ma poparcie USA i w ciul kasy (na zbrojenie) od wielu lat własnie ze Stanów Zjednoczonych-zaczeło się to od powstania Izraela-by Turcja przymykała „oko” na ten twór -na to sztucznie utworzone państwo -dostaje o wiele wiecej kasy i… Czytaj więcej »

nahhssjhdh
Gość
nahhssjhdh

Ostatnio Turcja bardzo się ciska.

Largo
Użytkownik

Jak się ma więcej pionków na szachownicy to można śmielej prowadzić atak wink
Tak to już bywa, że losem tych pionków nikt się nie przejmuje kiedy do gry wchodzi król z królową smile

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Owszem, mają co stracić wink
1. Członkostwo w UE – odrzucenie wniosku;
2. Członkostwo w NATO;

Dwa razy NIE i Turcja zostaje na wschodzie, a jak się nimi zajmą Ruskie to kto im pomoże? Hmm? wink
Blefują, że są silni

Muhammad
Gość
Muhammad

Turcja ma druga najsilniejsza armie w Nato wiec nie sa tacy bezsilni a w razie czego moga Rosji wypowiedziec dzichad i wezwac braci kozojoptymistow z pustynii.. Turcja chce bardzo do EU ale ma tez za soba sile militarna na co trzeba zwrocic uwage.

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Owszem, ale to nie daje im prawa dyktowania warunków współpracy.

VVV
Użytkownik

I teraz moze jeszcze turcje beda chcieli wpuścić do ue? Tak panstwo spod znaku polksiezyca odwdziecza sie za pomoc finansową i nazywanie rzeczy po imieniu

Laokoon
Gość
Laokoon

@VW : A spodziewałeś się wdzięczności po muzułmanach ??? (pytanie retoryczne), A co do pogromu Ormian w czasie I w. św. to akurat Bundestag miał rację (jedyny jego wyłom w „poprawności politycznej”)

VVV
Użytkownik

No chociaż tyle aczkolwiek pamiętam jak nie było do końca pewne co bundestag w rezultacie orzeknie.. zawsze mogło sie skończyć tym że to Ormianie dokonali ludobójstwa na biednych kobietach i dzieciach

maru2
Użytkownik

Swoją drogą – Turcja w UE (80% powierzchni poza Europą) jest tak samo sensowna jak Izrael i Australia w Eurowizji.