Norwegia nie może deportować islamskich terrorystów?

Islamscy terroryści z Państwa Islamskiego oraz takich organizacji jak Boko Haram i Al-Shabaab starali się o azyl. Norwegia jednak ma problem z ich deportacją, bo wówczas złamie prawo międzynarodowe, które zabrania deportacji do miejsc, gdzie może grozić nieludzkie traktowanie.

Policja zatrzymała i przesłuchała dżihadystów powiązanych z Państwem Islamskim z Syrii i Iraku, organizacjami takimi jak Boko Haram z Nigerii i Al-Shabaab z Somalii. – poinformowała norweska gazeta „Dagsavisen”. Podczas przesłuchań policja zarekwirowała telefony, w których znajdowały się zdjęcia i filmy z tortur i egzekucji.

Istnieje obawa, że osoby ubiegające się o azyl są w rzeczywistości agentami organizacji terrorystycznych, którzy dążą do realizacji nowych operacji. „Musimy sprawdzić czy osoby ubiegające się o azyl brały udział w operacjach terrorystycznych, czy uciekli bądź opuścili terrorystyczną organizację, to jest kluczowe dla naszej oceny ich wniosku.” – powiedziała Hanne Jendal z Ministerstwa ds. Obcokrajowców (UDI)

Gdy dżihadyści udowodnią, że uciekli i grozi im tam teraz prześladowanie mogą otrzymać azyl. Norweskie władze nie mogą deportować islamskich terrorystów, z uwagi na międzynarodowe prawo, które zabrania deportacji do miejsca, w którym może grozić nieludzkie traktowanie.

Taki politycznie poprawny precedens ma miejsce już nie pierwszy raz. Terroryści w Norwegii otrzymywali w takiej sytuacji status rezydenta tymczasowego…

źródło: newsinenglish.no / norwaypost.no

11 komentarz do “Norwegia nie może deportować islamskich terrorystów?

  1. zdaniem muzułmanów, jedyną poprawną wersją islamu jest islam skrajny, więc KAŻDY zadeklarowany muzułman jest składającym deklarację terrorysty -logika jest tu prosta. A kto tego nie ogarnia, to albo nie wie -albo jest śmierdzącym i sprzedajnym TCHÓRZEM udającym „grzecznego” i nazywa to „poprawnością polityczną”.

  2. Noszq..mać! Ni ma „może im zagrażać nieludzkie traktowanie”. Przypomnijcie se Norki (o ile jeszcze kojarzycie co to takiego cywilziacja łacińska) co jest podstawą Waszego prawa. Tak, prawo rzymskie. Tamże „stoi jak byk” zasada „chcącemu nie dzieje się krzywda”. Ergo: wielbicielowi islamu Z SAMEGO ZAŁOŻENIA NIE może się dziać krzywda w Pańswie Islamskim!!! Ergo: nie ma kolizji z kuńwencją.

      1. Wiem. Prawo rzymskie zamordowano a teraz obesrwujemy tego skutki. Właśnie dlatego trzeba pzypominać (zwł. „zapominalskim” lewakom) o tym, co ukształtowało Europę jako miejsce azylu, poszanowania człowieka itp.

  3. Boko Haram jako azylant? Wolne zaryty,w ko morkahc mieli filmikiz torturowanymi ludzmi I musiano je zarekwirowac? Ludzie opamietajcie sie. wywalcie ich i nie patrzcie an nic ..a jesli taki strasburg albo inszy mzoże w hadze sad powie nie no im ich wyslijcie.Zwłaszcza tych z Boko Haram to powinni byc lduzie posuzkiwani listem gonczym bo mordowali porywali a wg prawa miedzynarodowego porwanie jedno z największych przestepstw. Mordercow z Boho Haram nie wolno wpuszczac chyba, ze wydadza hggdzie pozostali aby ich aresztowac i juz!

Dodaj komentarz