fot. pixabay.com

W sobotę, 25 sierpnia, na Węgrzech wchodzi w życie ustawa o specjalnym podatku od działalności wspierającej nielegalną imigrację. Ustawa była już krytykowana przez organizacje takiej jak np. Amnesty International.

Wysokość podatku wynosi 25 proc. wsparcia, tj. sumy pieniężnej lub wartości przekazanego majątku ruchomego. Przychód z nowego podatku będzie można przeznaczać wyłącznie na zadania związane z ochroną granicy. Podatkiem nie są objęte partie, fundacje partyjne oraz organizacje zwolnione z niego na mocy międzynarodowej umowy.

Za wspieranie imigracji uznano m.in. kampanię medialną związaną z zachęcaniem do imigracji, organizowanie i udział w seminariach medialnych, budowanie siatki i kierowanie nią, organizowanie szkoleń oraz działalność propagandową przedstawiającą imigrację w pozytywnym świetle, o ile działania te służą podsycaniu imigracji.

Zdaniem Amnesty International podatek ten poważnie narusza prawa zawarte w karcie praw podstawowych UE, jest też sprzeczny z prawem do wyrażania opinii oraz swobodą komunikacji masowej oraz z prawem do edukacji, gdyż ogranicza prawa instytucji oświatowych do decydowania, na podstawie jakich materiałów i na jakich zasadach będą mówić uczniom o imigracji.

39
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
domenicoeasyriderpojawiam się i znikamAnnanullable Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kici kici KOCUR
Użytkownik

A niech te lewackie pseudo organizacje drą gęby w niebogłosa,
Węgrzy mają to daleko gdzieś. Te organizacje i Sorosa.
Nawet mi się zrymowało lol lol lol

easyrider
Użytkownik

Ale to ch.uj nie rozwiązanie. Półśrodek. Podatek od działalności wspierającej nielegalną imigrację? To kpina. Za to powinna być czapa a przynajmniej długoletnie więzienie i ciężkie roboty. Zmutowana demokracja nie obroni się przed nowotworem „imigracji” a de facto najazdu Afryki na Europę. Tu musi być strzelane i to na bardzo ostro.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

easyrider,
Dzięki. Wiedziałam, że mogę liczyć na „wsparcie” i nie pomyliłam się. Ludzie jednak czasami nie myślą krytycznie. Przyzwyczaili się (czy co?) do tego, że jeśli do tej pory ktoś robił/mówił rozsądnie i po ich myśli, to głupota nie może się takiemu komuś przytrafić? Nie wiem jak to określić… szablonowe myślenie?…
Pozdrawiam

easyrider
Użytkownik

Nie bardzo czaję. Że niby ja tu pisałem rozsądnie a teraz bredzę? Rozdwojenia jaźni nie mam. Kurs trzymam od dawna.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

easyrider,
Sorki. Było już późno, spieszyłam się i nie doprecyzowałam. Masz prawo nie czaić. Ucieszyłam się jak przeczytałam Twój komentarz. Prawie tak samo myślę, stąd moje podziękowanie. Mój komentarz poniżej, może był zbyt zawiły dla niektórych i przyjęłam, że nie zrozumieli. Reszta mojego tekstu nie dotyczyła Ciebie.
Pozdrawiam

easyrider
Użytkownik

Spoko. Przeczytałem później Twoje komentarze w tym artykule. Wiem już o co chodzi. Nie wiem dlaczego Cię zminusowali. Mnie w takiej sytuacji też powinni.

kici kici KOCUR
Użytkownik

easy Oczywiście że to dla normalnie myślącego człowieka jest idiotyzmem. Podatek od nielegalnej imigracji? To jest to samo jakby wprowadzić na przykład podatek od kradzieży, albo podatek od nielegalnej produkcji alkoholu. Ale właśnie Orban zwalcza lewaków ich własną bronią i robi to po mistrzowsku. Genialny pomysł jak można „rubelka zarobić… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Tu własnie potrzebna jest zmiana kursu o 180 stopni. Zwrot przez rufę. Tu właśnie trzeba „stracić cnotę”. Czyści z tego nie wyjdziemy i to trzeba ludziom uświadomić. Za dużo szamba się wlało i w białych rękawiczkach tego nie załatwimy. Musimy się ochlapać krwią jeżeli chcemy ocalić nasz dom dla naszych… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Napiszę tylko że zgadzam się w 100%. Do tych słusznych posunięć jakie powinna zrobić Polska a o których piszesz szybko, a może nawet nigdy nie dojdzie. A dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny – bo nami rządzą Żydzi i sami sobie nie będą psuć planu który misternie układali od dziesiątków lat.… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Najgorsze jest to, że tym marksistowskim pomiotom udało się totalnie zdemoralizować ludzi i wielu nawet nie widzi ogromu szkód społecznych. Cieszą się z „wolności obywatelskich”. Mimo wszystko uważam, że dobro zwycięży. Zachód poniesie karę za zepsucie. Unia oczywiście nie przetrwa. Ich kraje pogrążą się w koszmarnych konfliktach. Niekoniecznie białych przeciwko… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Hitler nawet chciał z Polski zrobić swojego wasala i razem wyruszyć na podbój Rosji. Słowa Chamberleina gwarantujące Polsce pomoc w wypadku agresji hitlerowskiej podbudowały nasze władze i spowodowały że nie było mowy o przymierzu z Hitlerem. (Wołoszański bardzo ładnie to wyjaśnił). Nie mogę jednak zrozumieć Anglików. Dali się tak omamić… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

A kto się nie dał omotać starozakonnym? XX wiek to rozgrywka według ich reguł. Jedynie Daleki Wschód może nasrać na ich martyrologię.

nullable
Gość
nullable

To gdzie ta organizacja, bo moje CV już nie może się doczekać?

easyrider
Użytkownik

Już kiedyś typ co chciał rzekomo Sejm wysadzić, zakładał tajną organizację. Pod dyktando przykrywek z ABW.

ddddd
Gość
ddddd

wegry to bedzie jedyny kraj w europie ktory faktycznie bedzie bezpieczny i wolny od tych dzikusow, bo Orban faktycznie chce chronic Wegry a nie tylko mowi rozne rzeczy pod wyborcza publiczke..

kaa555
Gość
kaa555

Obawiam się, że nie do końca Węgry będą wolnym i bezpiecznym krajem. Myślę, że żydzi zatroszczą się o to aby doprowadzić ich do pionu siłą, sankcjami, karami, a jak nie to siłowo. Gdyby takich państw jak Węgry było więcej, większe byłoby prawdopodobieńswo obalenia absurdu wciskanego nam przez twór zwany unią… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Niekoniecznie. Żydom może to być na rękę. I raczej nie zrobią larum, nie byłoby echa. Gdyby w Polsce coś takiego wyszło to z pewnością byłaby jeszcze głośniej niż po ustawie IPN. Wszak w przeciwieństwie do Węgier , Polskę żydzi uważają za swoją własność.

kkkkkkkk.llll
Gość
kkkkkkkk.llll

nie no to jest troche poroniony pomysl, imigracja jako taka nie jest niczym zlym, dopiero imigracja z krajow gdzie dominuje ta zbrodnicza ideologia jest problemem, moim zdaniem oni powinni ustawowo zdelegalizowac te religie bo ona religia nie jest . tylko opresyjnym systemem spoleczno prawnym, to jest ideologia ktora robi ludziom… Czytaj więcej »

Annag
Gość
Annag

kilka miesięcy temu w radiowym programie wypowiadał się specjalista od bezpieczeństwa i twierdził ,że problem tych bandziorów można rozwiązać w całej Europie w 2 tygodnie ale większości krajów sprowadzającym ciapoli ( a także jak widać po czarnych ulicach łącznie z naszym rządem) nie zależy na utylizacji problemu…

Paolitos
Gość
Paolitos

Oczywiście że tak.Ale nikt nie jest tym zainteresowany oprócz Nas.Zresztą,każdy z konfliktów rozkręconych można też szybko zakończyć,ale nie wszystkim się to opłaca.

Paolitos
Gość
Paolitos

Po pierwsze-amnesty international niech zamknie mordę.Po drugie,u Nas wprowadza się podatki,coraz to nowe i nowe,aby zasilić pińcet plus oraz nowe lokum dla nowych,brunatnoszarych obywateli, którzy przybędą tutaj „pracować” i aby podnieść Nasz niż demograficzny. HWPiSs

banita
Gość
banita

….i opróżnić portfele. Płodzić będą na potęgę, pracować może jeden na 1000

domenico
Gość
domenico

Amnesty International to kolejna org. pozarzadowa sterowana i załozona przez .ydków, te org. to ich sposob na to żeby się wtracac w kazdym kraju i mieszac

Ghost
Gość
Ghost

Amnesty kwiczy bo sama na podatek się łapie…

Kasia
Gość
Kasia

Srantifa i sramnesty mogą drzeć japy, a Węgry dalej pozostaną nieugięte. To jedyny kraj, który myśli logicznie i po swojemu. Orban to prawdziwa głowa państwa wink

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

I tu się mylisz Kasiu. Po raz pierwszy muszę skrytykować Węgry. Przecież ten podatek to legalizuje nielegalność= sprzeczność. Wypadałoby zadać pytanie: kiedy podatek od mafii, nielegalnych narkotyków i wszystkiego co nielegalne? W jakiś absurd Węgrzy chcą się uwikłać? Powtarzam: ZERO! dziczy w NASZEJ! Europie inaczej nic nas nie będzie w… Czytaj więcej »

jaky
Gość
jaky

Nie masz racji. Polityka, to gra znaczonymi kartami, przy zbieraninie nie zawsze mądrych ale krzykliwych kibiców. Dlatego Orban musi stosować takie środki jakie ta grupa kibiców i inni grający uznają, że nie są niestosowne.

Domowy skrzat zgredek
Gość
Domowy skrzat zgredek

Nikogo zdanie Amnesty International nie e obchodzi więc te swoje wywody mogą wsadzić w czrane dupy imigrantów

banita
Gość
banita

Dziwne gdyby amnesty się nie odezwała, wszak to najsłynniejsza grupa przestępcza trudniąca się przemytem i handlem ludźmi. Grupa potężniejsza i bardziej jawna od ONZ. Jak w takim wypadku mają nie skowyczeć. Teraz będą musieli handlować ludźmi z podziemia. Przynajmniej na Węgrzech.

Rattchen
Gość
Rattchen

A ja pytam czemu U NAS nie ma takich polityków jak Prezydent Orban

banita
Gość
banita

Ponieważ mamy zupełnie inną sytuację geopolityczną. Co się sprawdzi na malutkich Węgrzech, to nie koniecznie w Polsce, pasie odgradzającym Wschód, od Zachodu Europy. Łakomym kąsku dla raz-Putina i Kanclerza nadludzi, wszak kolejny pakt podpisany. A my musimy korzystać z „opieki i ochrony ” , która gdzie stacjonuje tam wojna.

Kanadyjka
Użytkownik

Jak mona opodatkowac cos, co jest nielegalne??? Nielegalne sie likwiduje. Eh panie Orban. To takie troche szklem dupe utrec rowiazanie.

Wolny Dziad Obywatelski
Gość
Wolny Dziad Obywatelski

Co ciekawe to na Węgrzech Google normalnie wyświetla waszą stronę wśród często używanych a w Polsce nie.

jaky
Gość
jaky

Przypisując sobie rolę przedmurza zapomnieliśmy, że to węgrzy byli prawdziwym przedmurzem. Że to na Dunaju było historyczne rozgraniczenie wpływów islamskich i chrześcijańskich. Zapominamy, że to Węgry odczuły boleśnie rządy muzułmanów. Dlatego nie dziwmy się Węgrom i innym krajom, że pamiętają historię swego narodu.

Anna
Gość
Anna

Pieknie. Jeden jedyny facet na Wegrzech sie uchowal! Brawo!!!

Anna
Gość
Anna

Przeczytajcie na wprawo.pl o multi kulti w zakopanem muzulmanie czuja sie tam jak u siebie

Michal nr27
Użytkownik

Jak bardzo podzielam sentyment, Pan Orban tworzy bardzo niebezpieczny precedens prawny który za kilka dekad równie dobrze może zostać zwrócony przeciw narodowcom jeśli partia podająca się za ‚centrową’ wygra wybory na Węgrzech a potem pokaże swoje prawdziwe kolory.

banita
Gość
banita

I co z tego? Teraz tylko narodowcy mogą coś zrobić by nas nie zamordowano w w świecie multikulti. Tylko państwa narodowo – heteroseksualne mogą przetrwać.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Michal nr27, Miło, że ktoś myśli podobnie. Tak. To jest bardzo niebezpieczny precedens, który może być otwartymi wrotami do klęski Węgier. Ale ludzie jeszcze tego nie rozumieją. Pozwólmy im się oswoić i przemyśleć na chłodno temat jeszcze raz. Coś, co jest nielegalne powinno być zlikwidowane a nie opodatkowane od działalności… Czytaj więcej »