Brukselska Molenbeek to dzielnica, w której mieszkali islamscy terroryści przygotowujący paryski zamach z listopada ubiegłego roku. Dziś jest celem wycieczek amatorów mocnych wrażeń.

W dzielnicy, do której jeszcze niedawno nikt nie chciał zaglądać, organizowane są obecnie grupowe wycieczki. Przewodnik Erik Nobles oferuje turystom wyprawę po zaułkach okrytej złą sławą Molenbeek. Chętnych jest tylu, że nie nadąża z rezerwacjami z całego świata.

„Ludzie lubią się bać. Szczególnie wtedy, kiedy czują się bezpieczni. To trochę jak turystyka z dreszczykiem. W tej części Brukseli oprowadzam ostatnio o wiele więcej turystów niż dawniej. Molenbeek to dzielnica, którą teraz każdy odwiedzający Brukselę chce zobaczyć. To turystyka horroru” – stwierdził Nobles.

Po ubiegłorocznym listopadowym zamachu w Paryżu media nazwały dzielnicę Molenbeek gniazdem terroru. Dziś odwiedzają ją turyści ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej, szczególnie młodzi ludzie, którzy szukają dreszczyku emocji, są społecznie zaangażowani i ciekawi świata.

W Molenbeek panuje egzotyczna, multikulturowa atmosfera. Jednocześnie w dzielnicy tej co drugi mieszkaniec jest bezrobotny, a z roku na rok rośnie tam przestępczość.

„Początkowo ta dzielnica była dla mnie przerażająca. Bałem się tu przyjechać, ale teraz, kiedy już tu jesteśmy, widzę, że nie ma się czego obawiać” – powiedział jeden z uczestników wycieczki.

Inna uczestniczka dodała: „Podczas spaceru po tej dzielnicy zdarzyła się taka fantastyczna sytuacja, że ktoś do mnie zamachał i zawołał: ‘cześć, tu nie ma terrorystów’”.

Turystów można spotkać np. na ulicy, gdzie znajduje się dom, w którym ukrywał się Salah Abdeslam, terrorysta odpowiedzialny za zamachy w Paryżu. Właśnie tam został zatrzymany podczas policyjnej obławy.

Mieszkańcom Molenbeek nie podoba się nowa forma zwiedzania. Boją się, że renoma ich dzielnicy ucierpi przez to jeszcze bardziej. „Mówiąc szczerze, to uwłacza godności naszej dzielnicy. Do czego ma to doprowadzić? Jeśli ktoś chce zobaczyć tutejsze zabytki, nasze miasto, to bardzo proszę, ale zwiedzać miejsca, w których odbyły się policyjne obławy lub akcje antyterrorystów? Czemu to ma służyć? To nic nie daje” – stwierdził jeden z mieszkańców.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

26
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
Obywatelka Ziemilolo (który nie pisze)CheekPassanderstanislawpaluchPablo_2015 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ramsay Bolton
Gość

Jak tu się nie cieszyć z zamachów? Turystyka kwitnie… Więcej muslimów!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Ramsay Bolton
Jeszcze trzeba się dowiedzieć czy przewidywane są dodatkowe atrakcje, jak np.:
– rozerwać się pasem szahida
– odciąć sąsiadowi głowę maczetą
– oddać parę strzałów z kałacha do towarzyszy wycieczki z okrzykiem Allahu Akbar
– wjechać rozpędzonym samochodem z ładunkami wybuchowymi w posterunek policji z okrzykiem j/w.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps
No i zapomniałem o zbiorowej „integracji” w ciemnym tunelu metra…

Passangerstanislawpaluch
Gość

A gdybym to ja był muślimem mieszkajacym w Molenbeek , to taka turystyka była by mi jak najbardziej na rękę. To bardzo dobra forma reklamy , a powinno być akurat odwrotnie. Ale , jak juz pisałem, swiat od dawna stoi na głowie………

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Passangerstanislawpaluch
A najbardziej podoba mi się ten fragment:
„Ludzie lubią się bać. Szczególnie wtedy, kiedy czują się bezpieczni. To trochę jak turystyka z dreszczykiem.”
Jeden granatnik na dachu i dreszczyk murowany. Nawet właścicielowi granatnika nie trzeba było specjalnie płacić. Ot takie hobby w wolnym czasie…

Passangerstanislawpaluch
Gość

Wiesz co , lolo ? Niedawno , przez dwie doby oglądałem to , co serwuje tzw. widzowi pakiet programów TVN. Zrobiłem to w celu badawczym Kosztowało mnie to sporo nerwów , ale dałem radę ! Najwięcej emocji zżerały mi tzw. programy informacyjne i publicystyczne. A potem to już w miarę… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Passangerstanislawpaluch No jest… wschodnia. Jedna najeżdża a druga planuje najechać. A co do TVN… Ja tak kiedyś miałem z Tygodnikiem „NIE” Jerzego Urbana. Pięć kolejnych numerów od deski do deski. Nawet mi się przydało. Kiedyś przyszła wujek z ciotką i ciotka, że „taki ten Urban nieszkodliwy”. No to ja cioci… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Errata
Powinno być: przyszedł wujek z ciotką (pierwotnie miało być, że „przyszła rodzina”).

azotox
Gość

Czyli niebawem brukselsko-hitlerowscy heroldowie niechybnie ogłoszą nam, że zamachy i morderstwa dokonywane przez islamską hołotę są niezwykle pozytywnym zjawiskiem, ponieważ przyczyniają się do rozwoju turystyki.

Innymi słowy – pozwól dziś islamistom zamordować swoją rodzinę, możliwe, że jutro na tym zarobisz!

Largo
Gość

Jak mnie piorun trzaśnie, ktoś z tych bandytów dobrze im powiedział…
To tylko pokazuje poziom zidiocenia ludzi, ktoś z mieszkańców wykazał się intelektem, choć te słowa mi ciężko przechodzą…
Prowokować muzułmanów w imię czego?

Laokoon
Gość
Laokoon

Coś mi się wydaje że ci „turyści” doczekają się w końcu „emocji” (i może nawet niektórzy z nich przeżyją???)

Passangerstanislawpaluch
Gość

Pytanie do Administracji : dlaczego post o 21 letnim afgańskim dzihadyście co to dziecko 12 letnie udawał pojawił się , i potem szybko znikł ? Czy powodem było to , że informacja nie była sprawdzona , czy moze jest to wynikiem cenzury ?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Tam było napisane, że poszli do dentysty sprawdzić wiek „dziecka”. A wiesz… brak intymności, „język nienawiści”…

Pablo_2015
Gość
Pablo_2015

Jaki język eek ? Jak już to raczej …zęby nienawiści grin

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Pablo_2015
Mogą być i zęby, a za nimi język… cool Ale samo to, że ktoś kwestionuje te 12 lat, to to już sama zoologiczna nienawiść, jak mawia „nasz skarb narodowy” A. Michnik.

Obywatelka Ziemi
Gość

„W Molenbeek panuje egzotyczna, multikulturowa atmosfera. Jednocześnie w dzielnicy tej co drugi mieszkaniec jest bezrobotny, a z roku na rok rośnie tam przestępczość.”
Jak na czarnym kontynencie…bravo Europo!! Bis!!

Remik71
Gość

juz włączyli smile przed chwilą-dzieki za reakcje redakcjo

zza
Gość
zza

Zabawa się skończy, kiedy któryś z turystów w swym penetracyjnym szale ciekowości straci głowę. I to tak dosłownie…

Cheek
Gość

Ludzka głupota nie zna swoich granic… Będąc w Brukseli w okolicach stacji Jacques Brel, która nie jest jeszcze w granicach Molenbeek już tam tego ciapatego gówna było tak dużo, że nie mogłem na to patrzeć i wróciłem do centrum. Bruksela muzułmańska to jak dla mnie nie tylko Molenbeek, ale wszystko,… Czytaj więcej »

Qatar
Gość
Qatar

Widać ludziom nie zależy na ich własnych życiach, ot taka marna egzystencja. Upadek, dno dna. Jak to z ludzi zrobiono bydło, które będzie bez żadnych przeszkód zaczipowane. Większość przyjmie chip, a wiadomo jak to w demokracji, rządzi większość.

Julka
Gość
Julka

I dlatego biala rasa przegra ta wojne..

fqwdads
Gość
fqwdads

Jak tak dalej pójdzie to jedyne biura turystyczne jakie będą wysyłać ludzi na zachód Europy będą się nazywały

1. rosyjska armia
2. armia zjednoczonych krajów bloku wschodniego
3. ew. Izrael + USA

bo w EU wlasnie powstaje rezerwat w którym będzie dominował terror.

fqwdads
Gość
fqwdads

Niedługo wycieszki survivalowe pojawią się w ofercie Neckermana i TUI, niesamowite …

Remik71
Gość

SZANOWNA Redakcjo -CO jest ? wchodze na główna strone -pokazuje mi się temat
jak to w Wielkiej Brytani adoptowano „12-letnie dziecko-muzola”-który ma tak na prawde 21-lat wchodze -i BŁĄD 404 strony-CENZURE stosujecie??????

Rafał
Gość
Rafał

Może kiedyś jakiś ahmed terrorysta wpadnie na genialny pomysł i użądzi zwiedzającym spektakl na żywo pod tytułem „Allah akbar – Wielkie bum”

NARCIARZ
Gość
NARCIARZ

Jak w ZOO!!!