Tzw. uchodźcy z Afryki próbują nielegalnie przedostać się na piechotę do Francji przez Alpy. Nie zważają przy tym na śnieg i mróz. Wiele osób doznaje odmrożeń. Niektórzy mogli po drodze zamarznąć. Alarm wszczęli włoski Czerwony Krzyż i policja.

Na alpejskich przejściach granicznych w Brenner i Ventimiglia przeprowadzane są szczegółowe kontrole. Imigranci chcący wydostać się z Włoch szukają nowych dróg. Coraz częściej dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granicy w okolicy Val di Susa.

Miejscowy oddział Czerwonego Krzyża informuje o alpejskim szlaku wytyczonym przez imigrantów. Taką drogę wybrało tego lata około 6 tysięcy osób, głównie mieszkańców państw afrykańskich.

Teraz kilkadziesiąt osób dziennie wybiera się w podróż przez góry. Imigranci nie znają dokładnej drogi i nie są przygotowani na panujące warunki atmosferyczne. Nierzadko idą samotnie, co jeszcze bardziej naraża ich na niebezpieczeństwo.

W bieżącym miesiącu wolontariusze i policja we Włoszech uratowali kilkanaście osób z Nigerii i Gambii. Gdy pomoc nadeszła, stan tzw. uchodźców był bliski wyczerpania.

źródło: rp.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
Darekw......yYellow EuropeMARSZ po socjalneAnnag Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o