Grupy obrońców praw człowieka i ONZ potępiły „reżim” obozów uchodźczych na morzu w Australii. Ich zdaniem rząd tego kraju praktykuje „ekstremalne nadużycia, umyślne zaniedbanie i okrucieństwo”.

Rząd australijski i jego kontrahenci opracowali całoroczną kampanię wprowadzenia bardziej represyjnych środków w obozach uchodźczych, by zachęcić tzw. uchodźców do wyjazdu. Centrum Praw Człowieka i Amnesty International wezwały Australię do zaniechania przetrzymywania imigrantów na okolicznych wyspach.

Urzędnicy australijskiego rządu ogłosili, że zamknięcie ośrodka w Manus Island rozpocznie się w tym miesiącu. Pierwsza rozbiórka zacznie się 28 maja, a wszyscy tzw. uchodźcy zostaną usunięci do 31 października.

Dyrektor ds. Prawodawstwa organizacji HRLC Daniel Webb, który trzykrotnie podróżował na wyspę Manus, powiedział, że działania władz są kolejnym dowodem na to, że „reżim” Manus Island został celowo zaprojektowany jako szkodliwy dla przebywających tam imigrantów. Webb skrytykował umowę z USA, według której Stany miałyby przejąć część tzw. uchodźców. „Naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim” –  powiedział i dodał: „Nigdy nie było godnego i humanitarnego planu dla niewinnych ludzi uwięzionych w obozach”.

Dyrektor australijskiego Human Rights Watch Elaine Pearson powiedziała, że międzynarodowa reputacja Australii została zniszczona. „W czasach, gdy świat stoi w obliczu poważnych wyzwań związanych z migracją, niektórzy dyplomaci z innych krajów są przerażeni australijskim podejściem do uchodźców” – stwierdziła.

źródło: theguardian.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

36
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
MariaArchermyślącyTomRemik71 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kuba9131
Użytkownik

Australia powinna być wzorem dla UE jak powinno się prowadzić politykę migracyjną

easyrider
Użytkownik

@kuba9131 Australia na pewno prowadzi rozsądniejszą politykę niż UE ale do bycia wzorem jeszcze bardzo daleko. Na ich korzyść świadczy chociażby to, że wycofali się z pedalskich „małżeństw”. Jeżeli zaś chodzi o islamską dzicz, to jednak ich wpuścili w swoje granice, mają meczety a różne Ahmedy mają legalne australijskie paszporty.

Arthrose
Gość
Arthrose

Jedno jest pewne, ze żadnych alahow sie nie boję, bo ich nie było i nie ma, ale boje się tych obłąkanych zbójów.

Tom
Gość
Tom

Nie do końca, gdyż co roku przyjmują 10-20 tys planowych uchodźców i normalni ludzie mają potem problem z nimi. W obozach są jedynie „uchodźcy” nieplanowani.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

ONZ to gniazdo wyznawców NWO. A organizacje antyprzemocowe? Przecież to lewackie mafie finansowane przez sorosa. Atakują wszystko co stoi na drodze ich planom rozprdolenia świata jaki znamy i wprowadzenia lewackiej utopii.

ANTYutopia
Gość
ANTYutopia

Od kiedy utopia to coś negatywnego? Dziecko do książek, elementarz poczytaj.

spisek
Gość
spisek

wprowadzanie utopii w życie, czytaj uważnie!

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@ANTYutopia
I to pisze osoba o nicku: ANTYutopia.

marcin
Gość
marcin

Do książek??? Synuś/córuś, a „Utopię” Morusa to się przeczytało? Albo chociaż obejrzało obrazki? Lub inne znane utopie – „Państwo” Platona, albo „Miasto słońca” Campanelli?
No to przeczytaj, półinteligencie, zanim zaczniesz wypisywać brednie o „pozytywności” utopii…

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

proponuje zamkanc osrodki i odeslac dzicz do ich krajow

Anna
Gość
Anna

niech wracają do swoich krajów – tam maja swoje przytulne gówniane lepianki lux…………….

test24
Gość
test24

„wszyscy tzw. uchodźcy zostaną usunięci” xD

dontworry
Użytkownik

Cudownie. Je suis kangur!
Czy istnieje sposób, żeby reputacja Polski w kwestii „uchodźców” podążyła śladem reputacji Australii?
Pamiętam że ze dwa lata temu były gorzkie żale jakiejś baby na ten temat itd ale to ciągle mało.

Violanta
Gość
Violanta

I to jest właściwy sposób traktowania najezdzcow

Raven777
Użytkownik

Okrucieństwem jest narzucany przez UE „program” tzw. pomocy humanitarnej.

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

do „problemu” „uchodźców” nie powinno się podchodzić ale raczej podjeżdżać czymś ciężkim . Komuna od lat wymyśla problemy i potem bohatersko je zwalcza. No i ten lewacki kwik , gdy ktoś po raz pierwszy robi to , co powinien :)…..

Szokman
Gość
Szokman

Europa rzucona na kolana, gwałcona, terroryzowana, zbrukana, sponiewierana, zastraszana i to przez kogo?? Przez ludzi tak inteligentnych jak mój pilot od tv. Sprowadzają dewiantów, pozwalają im na wszystko a ludzi , którzy protestują, wsadzają do więzień. Szarańcza islamska musi zostać kolejny raz powstrzymana przez Polskę….

szyszkin
Gość
szyszkin

My możemy przyjąć uchodźców do Polski, wszak mamy dobre niemieckie obozy,tam się zintegrują z swym pedofilskim bożkiem