Państwo Islamskie ma już swój przyczółek w Europie!

W Bośni zlokalizowano dwie miejscowości będące pod kontrolą Państwa Islamskiego. Osve i Gornja Maoca, są położone w trudnodostępnych terenach górskich około sto kilometrów od Sarajewa.

Islamiści żyją tam z dala od ludzi – flagi Państwa Islamskiego wiszą praktycznie wszędzie, na domach, na sprzęcie rolniczym. Według Patricka Hilla i Eda Wighta z „Sunday Mirror” co najmniej 12 dżihadystów zostało przeszkolonych w Osve i udało się do Syrii w ostatnich miesiącach. Pięciu z nich podobno został zabity.

„Od dłuższego czasu słyszymy regularnie strzały pochodzące z lasu. Słychać je co tydzień” – stwierdziła dla dziennika Mirror jedna z okolicznych mieszkanek.

We wrześniu, policja zatrzymała 16 Bośniaków pod zarzutem finansowania działań terrorystycznych, rekrutację i walkę w radykalnych grupach w Syrii i Iraku.

7 komentarz do “Państwo Islamskie ma już swój przyczółek w Europie!

  1. Nie mogę zrozumieć zobojętnienia rządzących. Mając jakiekolwiek wojska mogą załatwić sprawę w godzinę. Ale nie, lepiej poczekać aż wyjdą ze swoich obozów i zaczną wprowadzać szariat wiadomymi metodami. I od północy i zachodu to samo, a Polska jak zwykle w dupie przez położenie geograficzne. W przyszłe wakacje zamiast nad Bałtyk, problemem którą plażę w Australii wybrać.

    1. Problem w tym, że w Bośni połowa mieszkańców jest muzułmanami. Nawet, jeżeli krzywo patrzą na poczynania państwa Islamskiego, niekoniecznie mogą pozostać obojętni na nagonkę na nich. Połowa chrześcijanie, połowa muzułmanie. Nie wiem w jakiej tam żyją zgodzie ze sobą, ale może okazać się że nie tak łatwo byłoby rozpędzić bandę islamistów bez późniejszych konsekwencji. Ten kraj wystarczająco przetrzebiła wojna domowa, aby wywoływać nowy konflikt na tle religijnym.

      1. To jest walka na śmieć i życie o kto tego nie rozumie wkrótce może obudzić się z odciętą głową. Dlatego nie czas na skrupuły a na zdecydowany opór zbrojny dopóki zjawisko jest w Europie na małą skalę. Zjednoczona Europa bez granic jest idealnym miejscem do infiltracji przez bojówki islamskie i wkrótce jedynym rozwiązaniem może być budowanie murów na wzór węgierski, izraelski oraz chiński. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!!!!!!

  2. Widzę że nigdy nie byliście na Bałkanach ani pewnie nawet gdziekolwiek za granicą patrząc na niektóre wypowiedzi. Powiem krótko w Bośni i Hercegowinie muzułmanie żyją w całkowitej zgodzie z chrześcijanami. Składają sobie życzenia chrześcijanie muzułmanom na ramadan natomiast muzułmanie chrześcijanom na boże narodzenie. Nierzadko zdarza się ze bezpośrednio przy kościele stoi meczet z minaretem. Nie ma tu żadnych wojen na tle religijnym i tak zostanie zawsze. Czy to w BiH, Serbii, Czarnogórze, Albanii, Macedonii.

  3. powiem tak byłem tam ostatnio i w tym tyglu się jeszcze będzie kotłować jak byłem 4 lata temu to jest 2x więcej meczetów funduje arabia saudyjska i jordania a więc islam nadchodzi….apropos macedonii coraz więcej osiedla się tam albańców z licznymi rodzinami tam tez bedzie zalazek

Dodaj komentarz