W Bośni zlokalizowano dwie miejscowości będące pod kontrolą Państwa Islamskiego. Osve i Gornja Maoca, są położone w trudnodostępnych terenach górskich około sto kilometrów od Sarajewa.

Islamiści żyją tam z dala od ludzi – flagi Państwa Islamskiego wiszą praktycznie wszędzie, na domach, na sprzęcie rolniczym. Według Patricka Hilla i Eda Wighta z „Sunday Mirror” co najmniej 12 dżihadystów zostało przeszkolonych w Osve i udało się do Syrii w ostatnich miesiącach. Pięciu z nich podobno został zabity.

„Od dłuższego czasu słyszymy regularnie strzały pochodzące z lasu. Słychać je co tydzień” – stwierdziła dla dziennika Mirror jedna z okolicznych mieszkanek.

We wrześniu, policja zatrzymała 16 Bośniaków pod zarzutem finansowania działań terrorystycznych, rekrutację i walkę w radykalnych grupach w Syrii i Iraku.

7
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
piotrMATEUSZGrzegorzDaroKarbulot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Nie mogę zrozumieć zobojętnienia rządzących. Mając jakiekolwiek wojska mogą załatwić sprawę w godzinę. Ale nie, lepiej poczekać aż wyjdą ze swoich obozów i zaczną wprowadzać szariat wiadomymi metodami. I od północy i zachodu to samo, a Polska jak zwykle w dupie przez położenie geograficzne. W przyszłe wakacje zamiast nad Bałtyk,… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość
Karbulot

Problem w tym, że w Bośni połowa mieszkańców jest muzułmanami. Nawet, jeżeli krzywo patrzą na poczynania państwa Islamskiego, niekoniecznie mogą pozostać obojętni na nagonkę na nich. Połowa chrześcijanie, połowa muzułmanie. Nie wiem w jakiej tam żyją zgodzie ze sobą, ale może okazać się że nie tak łatwo byłoby rozpędzić bandę… Czytaj więcej »

Grzegorz
Gość

To jest walka na śmieć i życie o kto tego nie rozumie wkrótce może obudzić się z odciętą głową. Dlatego nie czas na skrupuły a na zdecydowany opór zbrojny dopóki zjawisko jest w Europie na małą skalę. Zjednoczona Europa bez granic jest idealnym miejscem do infiltracji przez bojówki islamskie i… Czytaj więcej »

Daro
Gość
Daro

Arkan by zrobił porządek

piotr
Gość
piotr

powiem tak byłem tam ostatnio i w tym tyglu się jeszcze będzie kotłować jak byłem 4 lata temu to jest 2x więcej meczetów funduje arabia saudyjska i jordania a więc islam nadchodzi….apropos macedonii coraz więcej osiedla się tam albańców z licznymi rodzinami tam tez bedzie zalazek

MATEUSZ
Gość
MATEUSZ

Widzę że nigdy nie byliście na Bałkanach ani pewnie nawet gdziekolwiek za granicą patrząc na niektóre wypowiedzi. Powiem krótko w Bośni i Hercegowinie muzułmanie żyją w całkowitej zgodzie z chrześcijanami. Składają sobie życzenia chrześcijanie muzułmanom na ramadan natomiast muzułmanie chrześcijanom na boże narodzenie. Nierzadko zdarza się ze bezpośrednio przy kościele… Czytaj więcej »