Franciszek spotka się w Watykanie z czterema imamami z Wielkiej Brytanii. Spotkanie jest następstwem zamachu w Londynie.

„W przyszłym tygodniu przyjadę wraz z imamami do papieża Franciszka, by rozmawiać o tym, w jaki sposób przywódcy religijni są powołani do budowania relacji” – powiedział kardynał Vincent Nichols, prymas Anglii i Walii.

Nichols podkreślił, że obowiązkiem wszystkich zwierzchników religijnych jest wspólna rozmowa, wspólne poszukiwanie rozwiązań i wyjaśnianie „religijnych interpretacji wiary, których zwieńczeniem są ekstremizm i przemoc”.

Odnosząc się do londyńskiego zamachowca Khalida Masooda potwierdził, że człowiek ten przeszedł na islam, zaznaczając zarazem, iż „nie wolno zapominać, że doświadczył on w życiu wiele przemocy”.

źródło: KAI

42
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
29 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
Rozsądny CzłowiekWieRgorgieJandobra rada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
easyrider
Gość

To kiedy papież przechodzi na islam żeby zadowolić hordy najeźdźców?

AntyHegemon
Gość

Być może ogłosi tę nowinę już podczas tegorocznej mszy wielkanocnej, także niedługo, czekajcie cierpliwie wink

Paff
Gość

Podobno na początek ma ogłosić, aby w koszyczku ze święconką w tym roku znalazły się mały dywanik modlitewny, kompasik wskazujący Mekkę, kieszonkowy koranik, kurczaczek w burce i jajko z pozytywką wygrywającą wycie muezzina.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Jeżeli tej mszy nie opuści jak się już mu zdażyło

888
Gość
888

@easy Myślisz że to tak łatwo przejść bergoglio na islam. W tamtym roku chciał przejść to nawet nogi mył aby go przyjęli. Niestety. Zobaczymy w tym roku w Wielki Czwartek ile tym razem wymyje tych śmierdzących szkit i jeszcze będzie musiał bardziej namiętnie całować to może w tym roku mu… Czytaj więcej »

Paff
Gość

@888
Może imamy lecą postawić warunek, że w tym roku nie przejdzie zachowawcze pieszczenie szkit, a Bergoglio ma na kolanach chapnąć dzidy jurnym muslimom. Inaczej szahada będzie nieważna.

easyrider
Gość

@Paff Gadałem jakiś czas temu, z paroma Angolami i zarzuciłem dla żartu tekst, że w mediach podawali, iż królowa przechodzi na islam. Żaden się nie zdziwił specjalnie.

easyrider
Gość

@888 Łatwo. Wystarczy, że trzy razy wymruczy szahadę przy imamie wink

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

A czy on aby już nie wyznaje boga księżyca / al Illaha???

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Podejrzewam, że on wyznaje boga €£$$$£€

Asgard4444
Gość

@easyrider
Najlepiej sprawę ilustruje jego mina na zdjęciu.
Czysty obłęd.

kuba9131
Gość

Papież zamiast pomagać mordowanym na Bliskim Wschodzie chrześcijanom to on przyjmuje ich oprawców. A skoro tak się dzieje to kim jest tak naprawdę Franciszek, bo nie zachowuje się jak przywódca religii katolickiej. Zresztą to nie pierwsze tego typu zachowanie Franciszka. Wielokrotnie wygłaszał herezje np. mówił że nie trzeba wierzyć w… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

Ciekawe czy obmyje im stopy i je pocałuje jak to poczynił w tamtym roku z nachodźcami… Ta rozmowa nie ma żadnego sensu, bo stworzenie pozytywnych relacji między chrześcijanami, a muzułmanami jest niemożliwe.

ocoloto
Gość
ocoloto

AntyHegemon mylisz się kolego, muzułmanie bardzo chętnie pokazują swoje pozytywne relacje z chrześcijanami, szczególnie po po ich wcześniejszej dekapitacji

Kris11
Gość
Kris11

Wolałbym, żeby Papież pocieszył ofiary tego śmiecia, a nie przyłączał się do usprawiedliwiania go „trudnym dzieciństwem”. Jaki jest cel tego spotkania, jakie rozwiązania zamierzają znaleźć. Może na początek poznajmy nazwiska czterech anonimowych imamów i co głosili w swoich meczetach.

jacuś
Gość
jacuś

powinien im jeszcze nogi obmyć, ma w tym praktykę…

888
Gość
888

„Khalida Masooda zamachowiec z Londynu nie wolno zapominać, że doświadczył on w życiu wiele przemocy”. Naprawdę się wzruszyłem, zaraz się rozpłaczę nad losem biednego zamachowca. Ochraniarz który go zastrzelił gdyby znał jego życiorys pewnie pozwoliłby mu dalej mordować. Przecież ten muzułman przeszedł tyle złego w życiu.

pytam poważnie
Gość
pytam poważnie

Straciłem już rozeznanie. Ci imamowie podlegają pod tego uzurpatora (a naprawdę również imama), czy ten uzurpator podlega pod tych imamów?

Highlander
Gość

Fałszywy pasterz. Chrześcijaństwo czyli ku upadkowi. W zachodniej europie kościoły zamykane od lat lub zamieniane na jakieś inne dziwactwa dyskoteki itp. Teraz jeszcze ten oszust na tronie.

Kocur
Gość
Kocur

hmmm… Żartowałem sobie przez całe moje dorosłe życie z wszelakich przepowiedni i tych co w nie wierzą. Szczególnie z Nostradamusa, którego uważam za genialnego psychologa i troszkę wieszcza, ale nie za proroka… Ale, ale? czyżby przepowiednie typu: -„na papieskim tronie zasiądzie Antychryst!”, -„tuż przed końcem świata Chrześcijanie dadzą się zwieść… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Mam nadzieję, że co najmniej jeden imam jest Salafitą. Inaczej cała ta szopka nie ma sensu. Skoro mają rozmawiać o swoich poglądach i radykalizacji, to musi być osoba, która takie poglądy reprezentuje.

kahh
Gość
kahh

Trup tego śmiecia powinien zostać pożarty przez świnie. Nie powinni go pochować a sprofanować jego zwłoki. Wtedy kolejni inżynierowie 3 razy by się zastanowili, że zamiast 72 dziewic będzie czekało piekło z dużymi fallusami, jedzeniem wieprzowiny i kąpielami w świńskim gównie.

Maciej
Gość
Maciej

Materiał na temat zaprojektowanej islamizacji Polski https://youtu.be/CiKZq5dF_i0

Kocur
Gość
Kocur

cyt. „zaznaczając zarazem, iż „nie wolno zapominać, że doświadczył on w życiu wiele przemocy”” Usprawiedliwia oprawcę, degenerata, Kata??? A gdzie są, qrwa, słowa pocieszenia do poszkodowanych i ich rodzin?!? Więcej przemocy i cierpienia niż sam zaznał „ojczulku”, Khalid Masood, dał innym, swoim ofiarom… Nie dziwię się, że młodzi odsuwają się… Czytaj więcej »

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

On nigdy nic nie powiedział o ofiarach (nonislam) ponieważ ofiarą można być tylko w przypadku: hiperpigmentacji, odmiennej od normalnej orientacji, wyznawaniu religii pokoju lub Judaizmu.

Hawk
Gość
Hawk

Czysty debilizmem jest rozmowa z imamami czy z muzułmanami na temat budowy relacji czy przeciwdziałania terrorowi. Takija – kłamstwo dozwolone, by omamić niewiernych. Tyle w temacie.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

No to czas na zamach w Watykanie smile
Rocznica objawień Fatimskich nadchodzi

Asgard4444
Gość

Masz rację. Osłabią czujność i każdy islamista ma w zasięgu to o czym marzył. Wybuch w centrum chrześcijaństwa, podczas gdy Mekka nadal zmknięta dla innych religii.