PiS wydało oświadczenie w sprawie przyjmowania do Polski uchodźców

Beata Mazurek wydała oświadczenie w imieniu klubu PiS w sprawie przymusowej relokacji do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Kornel Morawiecki wywołał burzę w PiS wypowiedzią: „Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem” – powiedział lider koła poselskiego Wolni i Solidarni. PiS już zareagowało na słowa Kornela Morawieckiego.

Wobec pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji i komentarzy władze PiS i KP PiS oświadczają, że nasze stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu pozostaje niezmienne” – napisano w komunikacie, który rzeczniczka PiS Beata Mazurek opublikowała na Twitterze.

W dokumencie zaznaczono, że „partia rządząca nadal opowiada się za niesieniem i finansowaniem pomocy humanitarnej społecznościom dotkniętym wojną lub głodem”. „PiS podtrzymuje stanowisko sformułowane w poprzednich latach o konieczności udzielania pomocy w miejscu zamieszkania osób poszkodowanych i jednocześnie odrzuca próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski. Wypowiedzi polityków nienależących do PiS pozostają ich prywatnymi opiniami i w żadnych stopniu nie reprezentują stanowiska klubu i partii” – zaznaczono w dokumencie.

Dodaj komentarz