Prezydent Andrzej Duda był pytany o przyjmowanie uchodźców na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.

„Polska jest otwarta na tych, którzy chcą do Polski przyjechać, tych, którzy będą potrzebowali od Polski pomocy, jest i była zawsze otwarta, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany, bo do tego się to sprowadza” – odpowiedział Andrzej Duda.

„Kto chce i potrzebuje, może do Polski przyjechać, kto chce i potrzebuje, to pomoc w Polsce uzyska, natomiast nikt nie będzie, mam nadzieję, w Polsce nikogo siłą zatrzymywał, zwłaszcza jeżeli ten ktoś nie narusza prawa i od tego zacznijmy. Dlatego, kiedy słyszę o jakimś przymusowym przemieszczaniu ludzi, przymusowym przewożeniu ludzi do Polski, to mówię zdecydowanie ‚nie’, chociażby dlatego, że jest to zwykłe naruszenie praw człowieka. To są obywatele, wprawdzie innych państw, ale to są obywatele, którzy mają takie same prawa jak i my, i nie wolno tych ludzi w żaden sposób niewolić – zaznaczył prezydent RP.

Dodaj komentarz

74 komentarzy do "Duda o przyjmowaniu uchodźców: Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
dsd
Gość
dsd

Dyplomatyczne posunięcie… ale do jeśli imigranci zechcą zasiedlać Polskę i sami tu przybędą otrzymując od unii jakieś wysokie socjale? Czy wtedy prezydent powie inaczej? Czy powie to, co najważniejsze? czyli to, że ponad 95% Polaków ich tu nie chce po prostu ?

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

wlasnie i tu jest haczyk, on powiedzial wyraznie ze jestesmy otwarci na to aby przyjac tych co do nas chca przyjsc. Nie!!nie! Unia doplaci im do socjalu i oni beda chceili przyjsc!!!!

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

Duda powiedzial 9wlasnie slucham tj wypowiedzi) ze Polska jest GOTOWA PRZYJAC TYCH KTORZY CHCA DO NAS PRZYJECHAC!!! czyli jak unia im doplacici do socjjalu przyjada, juz bruksela postara sie przekonac kilka tysiecy kozojebcóww!!!

Benek
Gość
Benek

A czy q…. Polin bywa śmietnikiem, iż każdy przybleda może się osiedlić jeśli mu się tak podoba? Polacy nie zgadzają się na osiedlanie przybledow.

jaki
Gość
jaki

„Kto chce i potrzebuje, może do Polski przyjechać” – Duda, nie wypowiadaj sie w imieniu Polakow, 99 proc. Polakow nie zyczy sobie ani w Polsce jednego „uchodzcy”

Mareczyk
Gość
Mareczyk

Duda naprawdę wierzy, że żaden nie zechce, czy po cichu liczy jednak na gratyfikacje z powodu ich przyjmowania? Z jego wypowiedzi wcale tak jasno to nie wynika. Szydło brzmi bardziej zdecydowanie w tej kwestii, ale jej przekaz też nie jest do końca spójny…

Burn
Użytkownik
Początkujący

Duda czyli PIS wymiękają…. i niedługo ich tu wpuszczą

Publiusz
Użytkownik
Początkujący

Rozumiem ,ze upadlincy sa pod specjalna ochrona inaczej zamieszczony wczoraj moj wpis o zniesieniu dla nich wiz przez UE , zostalby opublikowany….

wpDiscuz