flickr.com Fot. Michał Józefaciuk / Kancelaria Senatu

Prezydent Andrzej Duda był pytany o przyjmowanie uchodźców na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.

„Polska jest otwarta na tych, którzy chcą do Polski przyjechać, tych, którzy będą potrzebowali od Polski pomocy, jest i była zawsze otwarta, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany, bo do tego się to sprowadza” – odpowiedział Andrzej Duda.

„Kto chce i potrzebuje, może do Polski przyjechać, kto chce i potrzebuje, to pomoc w Polsce uzyska, natomiast nikt nie będzie, mam nadzieję, w Polsce nikogo siłą zatrzymywał, zwłaszcza jeżeli ten ktoś nie narusza prawa i od tego zacznijmy. Dlatego, kiedy słyszę o jakimś przymusowym przemieszczaniu ludzi, przymusowym przewożeniu ludzi do Polski, to mówię zdecydowanie ‚nie’, chociażby dlatego, że jest to zwykłe naruszenie praw człowieka. To są obywatele, wprawdzie innych państw, ale to są obywatele, którzy mają takie same prawa jak i my, i nie wolno tych ludzi w żaden sposób niewolić – zaznaczył prezydent RP.

74
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
27 Comment threads
47 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
SDFGHJKLwittmann86Iooidontworryeasyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kris11
Gość
Kris11

Dyplomatycznie powiedział, walcie się Szkopy.

Kuba
Gość
Kuba

Powiedział tak jak obecna sytuacja pozwala.
Gdyby Pis nie był smażony w UE/KE od 2lat to myślę, że usłyszelibyśmy bardziej dosadną wypowiedź.

Bies
Gość

Wiele osób (jak np. ja) marzy o tym, aby w sprawie nachodźców pokazać unii środkowy palec, jednak poza wielką i wspaniałą satysfakcją nic by dobrego z tego nie wynikło.
Fajny przykład dyplomacji, że niby tak, a jednak nie. Powinniśmy grać na przeczekanie.
Brawo Panie Prezydencie !

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

A ja myślę, że jak islamiści coś odwalą bombowego w Europie a na pewno odwalą nieważne czy w Belgii, Szwecji,Francji czy Anglii to będzie to dla naszego społeczeństwa i rządu kolejny dobry argument aby dziczy nie przyjmować.

Daga
Gość

@gal, ty jesteś fałszywy, gal Anonim ten prawdziwy tak się nie wyraża

wittmann86
Gość

Ja bym publicznie nie typował. To nie wygląda dobrze. Nachodźców trzeba plewić, a nie myśleć gdzie zakatują.

Ewaxx
Gość
Ewaxx

Dalej w swojej wypowiedzi Andrzej Duda powiedział, że popiera działania rządu Beaty Szydło wobec najeźdźców muzułmańskich i już wszystko jasne!!! Zdecydowane Nie…. dla islamskiej, muzułmańskiej dziczy i pasożytów. Nikt im nie będzie stawiał mieszkań w dużych miastach(bo innego miejsca nie akceptują!!!!!) i dawał za darmo dużych mieszkań (bo małe mieszkania… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Kris11 Jak na lata tresury politpoprawności to i tak się postarał. Teraz to bez znaczenia czy coś jest „prawicą”. Dziś prawdziwej prawicy już nie ma bo dała się ona ustawić pod lewacki bełkot. Tu już nie ma miejsca na żadną dyplomację. Mamy do czynienia z najazdem obcej, wrogiej ludności. To… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@easyrider A po co ma mówić to czy tamto? Robić ma! Słowa to słowa, wybierajmy czyny i z czynów rozliczajmy polityków! Kilka dni temu to Schetyna miał taki przekaz o jakim mowisz – żadnych uchodźców! I co? Ktoś mu uwierzył? Zresztą na drugo dzień zmienił zdanie, bo go wyporostował oficer… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Kris11 W normalnych czasach dyplomacja się sprawdza. Teraz jednak trwa wojna. Zero-jedynkowa wojna ideologiczna o władzę. Liber-lewactwo posługuje się językiem totalnego zakłamania rzeczywistości i odwrócenia znaczenia pojęć. Jeżeli chcemy się temu przeciwstawić, to musimy najpierw klarownym, prostym językiem zdemaskować ich łgarstwa. Zaprzaństwo musi być nazwane po imieniu. Nie możemy udawać,… Czytaj więcej »

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

A mnie ciągle drąży pytanie po ch… to wszystko. Pierwsza odpowiedź: zrobić chaos a potem porządek, na swoich prawach. Ale ostatnio mam inny pomysł: Zachód sprowadza najemników / uchodźców, kraje środkowo wschodniej Europy ich nie przyjmą (było to wiadome – tak zakładam), następny etap to rozbudzić anty środkowo wschodnie nastroje… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

To nie tak, plan jest inny i logiczny. Najeźdźcy mają na początku mają wywołać przy pomocy służb krwawą wojnę i „zmetyzować” jak najwiecej białych kobiet, tak żeby już następne pokolenie było beżowe. Islamiści do tego się nadają idealnie w dzisiejszym wiecie (tak jak kiedyś zemoralizowani bolszewicy i SS-mani) gdyż wyznają… Czytaj więcej »

RaV
Gość
RaV

„Dyplomata to osoba, która potrafi powiedzieć spier****j w taki sposób, że poczujesz podniecenie na myśl zbliżającej się podroży”. Po czynach oceniajmy.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Pięknie, pięknie panie prezydencie pan powiedział Niemcowi. Było to przemówienie takie jak Józef Piłsudski w 1934 r skierował do Ludwika Morsfina upoważnionego przedstawiciela RP w Berlinie aby ten zacytował słowa Piłsudskiego Hitlerowi a brzmiały one tak:,,albo Niemcy zobowiążą się do pokojowego współistnienia z Polską, albo Polska będzie musiała zastosować wojskowe… Czytaj więcej »

marju73
Gość
marju73

Biorąc pod uwagę że Piłsudski uważany był za agenta niemieckiego , austriackiego i japońskiego to sytuacja ta mogła być na rękę Niemcom ktòrych machina wojenna potrzebowała czasu na zbrojenia.Tu kilka ciekawych stron:https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/04/jozef-pilsudski-agent-austriacko-pruski-zdrajca-polski/ http://www.wicipolskie.org/?p=21229 https://forumemjot.wordpress.com/2014/05/14/12-maja-1935-zmarl-jozef-pilsudski-ponura-prawda-o-jozefie-pilsudskim/ O Piłsudskim napisał też książkę Henryk Pająk „Ponura prawda o Jòzefie Piłsudskim. Ciekawe jest to co… Czytaj więcej »

SDFGHJKL
Gość
SDFGHJKL

Mógłbym prosić o jakieś źródło do tej wypowiedzi? Z chęcią przeczytam więcej na ten temat. Pozdrawiam

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

On nie do konca dobrze rozumuje, Oni nie chca byc w Polsce bo tu nie dostana takiego wysokiego socjalu, ale przeciez kilka miesiecy temu Unia powiedziala, ze „pomoze biedniejszym krajom” i doplaci muzulmanom do socjalu by mieli taki sam jak na zachodzie!!! wiec wtedy sie okaze ze wcale siła nie… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Gość

Dobrze to zauważyłeś. Verhofstadt naciskał aby socjal we wszystkich krajach unii był taki sam, a to oznaczałoby, że pasożyty mieliby więcej niż Polacy ciężko pracujący, no bo tak: opłacone mieszkanie, przyznana kwota na utrzymanie (w Niemczech ok. 400 euro na osobę), to w naszych warunkach luksus, a do tego jeszcze… Czytaj więcej »

Daga
Gość

@Kris 11, szczerze mówiąc, to typowe żydowskie zagranie, jestem za a nawet przeciw. Gdybym była prezydentem Polski, to powiedziałabym, że : Moja Ojczyzna nie kolonizowala Afryki dla własnego dobrobytu. Moja Ojczyzna nie zamykała Afrykańczykow w kagańcach , jak to robili Brytyjczycy w latach 50. Jak myślicie, dlaczego państwa zachodu były… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Daga O to właśnie chodzi. Nie, bo nie i chuj. Nie przyjmiemy kolorowych ani muzułmanów, bo tu jest Polska, nasza Ojczyzna, za którą nasi wielcy przodkowie oddawali życie. Nie pozwolimy na splugawienie naszego społeczeństwa i w dupie mamy lewacki bełkot o rzekomym rasizmie, ksenofobii czy innych urojonych i propagandowych fobiach.… Czytaj więcej »

Iooi
Gość
Iooi

Powinniscie byc wdzieczni „szkopom” ze otworzyli granice w latach 80-90 , dzisiaj zyjecie w pieknym kraju, dzieki dotacjom Uni Europejskiej.

888
Gość
888

To jak dla mnie bardzo asekurancka i połowiczna odpowiedź. A co będzie jeśli islamscy imigranci otrzymają zachodni socjal i zakwaterują ich wtedy w Polsce?
Zdecydowanie bardziej podoba mi się wystąpienie Pana Błaszczaką który jasno i wyraźnie powiedział „nie” dla islamu w Polsce.

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

no takie podchody będą wiec to jest dobre tylko na chwile, junker z timermansem za chwile podrapia sie w glowe i powiedza kurde mol, europejczycy jeszcze sklonni w to uwierzyc trzeba szybko cos wymyslic zeby te Polske pograzyc …. tak bedzie, nie miejmy zludzen.

888
Gość
888

@Jan III Sobieski Pewnie że tak. To że akurat teraz islamscy imigranci nie chcą do Polski nie oznacza że zawsze tak będzie. Tylko jasne i klarowne stanowisko polskiego rządu a także prezydenta że Polska i Polacy nie chcą tutaj islamu i nigdy nie zgodzimy się na skażenie naszego Świętego Kraju… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@888
Ale dużo dobrego zrobi na pewno ten propagandowy filmik, który z założenia miał piętnować nasz region jako nietolerancyjny, a w rzeczywistości nam pomaga.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Według mnie polskie władze już powinny myśleć aby przygraniczny Zgorzelec ufortyfikować jak Westerplatte

Asgard4444
Gość
Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Janie Sobieski a pokaż mi kto oprócz lewaków bierze na poważnie słowa zapijaczonego gnoma Junkersa czy przygłupa Timmermansa na poważnie?

John Wayne
Gość
John Wayne

Odp. jest bardzo prosta, jak przyjadą to sami ich wytepimy

Kanadyjka
Gość

No blad Andrzejku. Polska to nie jest kraj otwarty I nie moze tu sobie przyjechac kto chce. Masz taki przekaz slac w swiat. Bedziesz trabil, ze taki otwarty kraj, to sie zjada. Zobaczycie. Wystarczy, ze ruszy nastepna fala z Syrii I jak nie bedzie gdzie, to wlezie wam do Polski.… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@Kanadyjka
Też jestem tego samego zdania. Po takich wypowiedziach eurolewactwo może wpaść na pomysł aby wszystkich, którym odmówiony zostanie azyl w którymś z krajów Europy Zachodniej przekierować do Polski i utopimy się w wówczas w tym islamskim zalewie.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Jadowite jewropejskie lewactwo chce rozprdolic cala Europe. Calutka. Co chooynia nie unia. Nie dadza dotacji? Trudno. Jakie sa koszty utrzymania tej dziczy, koszty poczynionych przez nia szkod, koszty inwigilacji tej holoty, koszty ochrony spoleczenstwa, koszty wiezien, koszty leczenia parchow, ktore ze soba przywiezli??? To juz lepiej olac ta smierdzaca kase… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@Anahu Yamito Zapomniałeś o ofiarach zamachów i ich rodzinach. Swego czasu, wiele lat temu deliberowano, że wysoka akcyza na dobrze wyposażone samochody zagraniczne powoduje, że jest więcej ofiar śmiertelnych, kalekich, bo wybierano samochody tańsze, gorzej wyposażone. Teraz, jak już się z tym uporaliśmy, to znowu mogą być koszty podobne do… Czytaj więcej »

dontworry
Gość

Kompromis nie jest dobry, kiedy zalatuje zgnilizną.
Waszczu powinien wiedzieć że nawet najmniejszy kompromis z islamem to już porażka. Początek końca.

a tak na marginesie z perspektywy lat zwracam honor Białorusinom: lepiej żyć skromniej ale po swojemu

Arar
Gość

Tłum. z politycznego: ‚Spier#alać, nie chcemy „uchodźców”.’

888
Gość
888

Mam bardzo złą wiadomość dla wszystkich użytkowników ndie i dla 75% Polaków. Jak wynika ze słów polskiego szefa dyplomacji, Witolda Waszczykowskiego Polska przygotowuje wydawanie wiz humanitarnych dla islamskich uchodźców wojennych. Polska rozważa wydawanie wiz humanitarnych dla rannych ofiar działań wojennych czy dzieci z traumą, by w ten sposób umożliwić im… Czytaj więcej »

ocoloto
Gość
ocoloto

@888 to ta ciota nie wie, że w polskich szpitalach brakuje miejsc dla polaków? ludzie na operację czekają miesiącami, nawet latami, bo ZUZ (czyt. Z-łodzieje U-kradli S-kładki) nie ma kasy na leczenie naszych obywateli, a politycy mają kasę na leczenie terrorystów????

ocoloto
Gość
ocoloto

ZUS miało być oops

easyrider
Gość

@ocoloto Bądź precyzyjny i nie myl ZUS z NFZ.

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

mozna gdzies to potwierdzic? czas chyba udac sie pod siedibe PISU i pokazac co o o tym myslimy!

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

No to jest sarkazm (: ale rozumiem doskonale, nie mozna przeciez powiedziec NIE bo NIE bo europejczycy takiego przekazu nie zrozumieja, tak samo jak NIE BO NIE CHCEMY MUZULMANOW bo europejczycy uznaja nas za ksenofobow i beda wywierali presje na swoje parlamenty zeby przeglosowaly sankcje dla Polski … ale w… Czytaj więcej »

Anka
Gość

Proszę mi wierzyć, Polacy mieszkający na zachodzie zdają sobie sprawę z zagrożenia bardziej, niż niejeden Polak w kraju. Mieszkamy i żyjemy w samym środku tego szamba. Jak mnie ktoś zapyta, czy w ogóle kiedyś widziałam na oczy muzulmanina, odpowiem tak. Dziesiątki razy, każdego dnia…

dontworry
Gość

oni na zachodzie o tym wiedzą, tylko są sparaliżowani strachem. oni wiedzą to co my tylko są bezsilni. i dlatego rżną głupka. to nam jest teraz wygodnie, chyba pierwszy raz w historii, siedzieć sobie w Polsce i kibicować dla wojny domowej na zachodzie, bo to da nam trochę czasu na… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Jeszcze PAD powinien temu Szkopu powiedzieć to, co pod artem nt. Włochów usiłujących nam wciskać wybrakowany towar wymyśliliśmy wraz z Agentem Kryckiem:). Tj. że skoro te uchodźce, to dla Szkopowa takie bogactwo, to jakżesz my byśmy mogli pogarszać szanse na rozwój i dobrostan drogiego naszego sąsiada!

Violanta
Gość
Violanta

Chcą czy nie chcą, nie powinno ich tu być. Nigdy. Ani jednego.

malabiala
Gość
malabiala

Do Polski będą chcieli przyjechać tylko ci, którzy chcą się wysadzić w chrześcijańskim towarzystwie.

PolishPolackski
Gość

Odpowiedź bardzo mi się spodobała i chciałbym wierzyć, że to coś oznacza – że prezydent Polski w kpiący sposób pochyla się nad problemem pokazująć „faka” w tym samym momencie. Dlaczego? Ano dlatego, że p. Duda wytarł lewackie mordy ich wyświechtanymi sloganami, które de facto chroniąc każdą mniejszość, uderzają w większość.… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

No to ich zrobił na cacy, ale oni będą udawać, że tych słów nie słyszeli.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Bo z Niemcami tak jest, że jak mu słowo wpadnie w lewe ucho to za moment wyleci prawym uchem.

Baba
Gość
Baba

Sprytnie!

dsd
Gość
dsd

Dyplomatyczne posunięcie… ale do jeśli imigranci zechcą zasiedlać Polskę i sami tu przybędą otrzymując od unii jakieś wysokie socjale? Czy wtedy prezydent powie inaczej? Czy powie to, co najważniejsze? czyli to, że ponad 95% Polaków ich tu nie chce po prostu ?

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

wlasnie i tu jest haczyk, on powiedzial wyraznie ze jestesmy otwarci na to aby przyjac tych co do nas chca przyjsc. Nie!!nie! Unia doplaci im do socjalu i oni beda chceili przyjsc!!!!

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

On nie do konca dobrze rozumuje, Oni nie chca byc w Polsce bo tu nie dostana takiego wysokiego socjalu, ale przeciez kilka miesiecy temu Unia powiedziala, ze „pomoze biedniejszym krajom” i doplaci muzulmanom do socjalu by mieli taki sam jak na zachodzie!!! wiec wtedy sie okaze ze wcale siła nie… Czytaj więcej »