60 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 40 policjantów i 20 ekspertów Urzędu do Spraw Cudzoziemców wyruszy do Grecji w ramach europejskiej agencji Frontex oraz Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO).

Jak podaje MSWiA, wyjazd polskich funkcjonariuszy i ekspertów ma związek z „trwającym kryzysem migracyjnym w Europie, koniecznością wzmocnienia ochrony zewnętrznych granic Unii Europejskiej i strefy Schengen oraz potrzebą udzielenia wsparcia państwom najbardziej dotkniętym masowym napływem uchodźców”.

Decyzję w tej sprawie podjął minister Mariusz Błaszczak.

Do Grecji wyjedzie 60 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 40 policjantów wraz z niezbędnym sprzętem. Ich zadaniem będzie wsparcie agencji Frontex (Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej) we wzmacnianiu zabezpieczenia zewnętrznej granicy Unii Europejskiej w Grecji.

20 ekspertów Urzędu do Spraw Cudzoziemców ma wesprzeć agencję EASO w zakresie prowadzenia procedur azylowych wobec imigrantów napływających do Grecji.

„Decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji jest wyrazem solidarności Polski z państwami Europy najbardziej dotkniętymi kryzysem migracyjnym” -€” poinformowało MSWiA.

Kraje Unii zmagają się z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy głównie z Afryki i Bliskiego Wschodu napływają przez Morze Śródziemne oraz przez Bałkany Zachodnie. W 2015 roku do Europy trafił ponad 1 mln tzw. uchodźców. Tylko od początku tego roku liczba ta przekroczyła 180 tys., z czego ponad 150 tys. trafiło do Grecji – wynika z najnowszych danych Biura Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców (UNHCR).

wpolityce.pl/pap

54
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
42 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
Pilot_PLNieFeministkafi_nWiarus55Asgard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

Pojechali bronić greckich granic, a nasze granice kto ochroni?. Grecji już nic nie pomoże ratujmy jeszcze co się da, czyli Polskę bo jeszcze mamy szansę ratunku, małą bo małą ale mamy

kaassi
Gość
kaassi

ostanio gdy trochę puściłam wodzę wyobrazni w przyszłość propos tego, że to co się dzieje teraz w Europie zakonczy się wojną – to od razu pomyslałam, ze gdy dojdzie już do tej wojny kraje Europy zachodniej będą w desperacji apelować do Polski, aby wysłała na pomoc do nich swoje wojsko… Czytaj więcej »

Ink
Gość

Uważam że policja Polska powinna się trochę zapoznać z tą dziczą .Żeby nie było takiej sytuacji że bronią nachodzców a Narodowców biją pałami na manifestacji ,,nie dla islamizacji Polski !!

ggg
Gość
ggg
Jestem Gosciem
Gość

kaassi jak zawsze wspaniała!!! Piękny komentarz, wybacz ale troszeczkę tylko ze swojej strony uzupełnię. Wspomniałaś że dobrze że pomagamy Grecji, moim skromnym zdaniem jest to zupełnie niepotrzebne. Bez powodu osłabiamy samych siebie. Grecja jest już nie do uratowania. Pamiętasz dokładnie rok temu jaki był u nich kryzys? Z bankomatów mogli… Czytaj więcej »

Ink
Gość

Dług i kryzys nagle przestał istnieć ,też to zauwarzyłem ,nagle Grecja potrafi sama zadbać o siebie ,niech teraz straszą Europę ze wyjdą z eurokomuny !!

kaassi
Gość
kaassi

@Jestem Gosciem , Dziękuje ……………… i masz rację.. Unia Europejska przyjęła wart 130 mld euro pakiet pomocy finansowej dla Grecji. Oddaliło to bankructwo grożące temu krajowi, i zatrzymało Grecję w strefie euro. Jednocześnie Grecja płaci wysoką cenę za tę pomoc.Plan ratunkowy przewiduje m.in. wzmocnienie nadzoru nad Grecją i ustanowienie w… Czytaj więcej »

Daga
Gość

czyli wszystkie czesci ukladanki zaczynaja do siebie pasowac, dlatego greckie granice nie sa chronione

kaassi
Gość
kaassi

@Daga dokładnie tak, tzn dlatego własnie nie są chronione/uszczelnione bo Niemcy nie chcą, aby były..

fury1ord
Gość
fury1ord

Dlaczego na granicy wschodniej? Przecież Niemcy są położone na Zachodzie. Nie dziwię się więc, że wszyscy olali pana Zapałowskiego…

Perun
Gość
Perun

Lepiej bronić czyjąś i u siebie mieć spokój niż zostawić kogoś samym sobie a potem mieć ten problem już u nas samych .

Veri
Gość

…a nasze granice? Nie dość, że już są słabo chronione jak cholera, to jeszcze wysyłamy swoich gdzie indziej?
Rozumiem że wypadałoby pomóc, ale najpierw wypadałoby zadbać o bezpieczeństwo w swoim grajdołku.

Veri
Gość

Zwłaszcza, że nowy szlak do Niemiec ma iść przez Polskę.

nobody
Gość
nobody

Właśnie dlatego tam pojechali. A najchętniej to by wszystkich pograniczników tam wysłali.

kaassi
Gość
kaassi

fajnie….tylko:

1) oby nie zapomnieli o naszej granicy z Ukrainą!!!!! Dla nas nasze granice powinny byc priorytetem, zwłaszcza ze widniejemy na „nowym szlaku” wędrówki III świata do Europy..

2) ..dobrze ze uszczelnią granicę grecką ..ale co z tego skoro Włosi (bezkarnie) zwożą statkami ” III świat ” prosto niemal z Afryki…

lukass
Gość
lukass

jeśli chciał byś żeby twoje wnuki mogły jeść kotlety schabowe ,słuchać muzyki jaka im się podoba opalać się w kostiumach bikini( i przy okazji nie zostać zgwałcone ) chodzić na basen swobodnie pić drinki wybierać swoje przekonania decydować swobodnie o drodze w życiu jaką wybiera i żeby średniowieczne zacofane mało… Czytaj więcej »

Ink
Gość

Dokładnie nikt nie będzie nas nazywał rasistami bo rasizmu nie ma w Polsce .Media podsycają i robią z Polaków rasistów tylko dlatego że nie chcemy tej dziczy Afrykańskiej !! W Europie jeszcze trochę to rasistą będzie każdy biały tak jak jest teraz w USA , a kobieta biała gdy odmówi… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

Rasizm to też preferowanie innych nad innymi, także UE jest rasistowska, bo dyskryminuje swoich.

Yamato
Gość
Yamato

I jeszcze pytanie (oczywiście – retoryczne) : czy mają prawo STRZELAĆ do najeźdźców ????

Yamato
Gość
Yamato

Rychło w czas sad To TRZEBA BYŁO zrobić półtora roku temu. I nie tylko Grecja ale i Włochy !!!

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Spokojnie, oglądałam całą wypowiedź i to bylo w ramach pytania o przyjmowanie nachodzcow . Jasno powiedzial, że są przeciw przyjmowaniu a w ramach pomocy wyślą naszym. Zrozumiałam to jako stanowcze stanowisko Rządu. Nie przyjmujemy, a pomoc możemy w taki sposob.

kaassi
Gość
kaassi

@NieFeministka mam nadzieje… i mam nadzieje ze gdy EU zacznie naciskac coraz mocniej na Polska (a tak bedzie, łącznie z groźbami) polski rząd bedzie potrafił się postawic,. Unia straszy, grozi, ale TRZEBA PAMIĘTAĆ ze Bruksela tak naprawdę nie ma zadnych mocy prawnych, które pozwalałyby jej zmusić nas do przyjęcia pseudouchodzców..… Czytaj więcej »

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Ja tez mam nadzieje. Dottad nikt jasno nie zadeklarował, że nie przyjmujemy, a gra jest raczej na zwłokę choć i to dobre. Tak sobie wlasnie wczoraj pomyslalam w rozmowie z mężem. (poprawcie jeślitrzeba bo nie jjesteśmy ekspertami) że moze chcą łagodnie przeciągnąć do szczytu nato, do podjęcia zobowiązań nato wobec… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

@NieFeministka Dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove obwinia Rosje o zalanie Europy ‚uchodzcami” wiec jak widzic, mowi to co „pociagajacy za sznurki ” mu każą , a co jest bzdurą. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg natomiast nawoluje : „Powinniśmy wspólnie zmierzyć się z tym kryzysem. Chodzi o wielkie… Czytaj więcej »

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Nie nie, mi chodziło bardziej o np. Podpisanie umów w których nato zobowiązuje sie do obrony przed Rosja lub innymi po czym my delikatnie mówiąc sprzeciwiamy sie UE ale umowy z nato pozostają aktualne. W ogóle nie mieszam nato z nachodzcsmi w kontekście rozwiązania problemu. Tylko że moze potrzebujemy zabezpieczeń… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

@kaassi : W pełni się zgadzam że „NIE TRZEBA PRZYJĄĆ”. Orban powiedział „NIE” i guzik mu mogą narzucić. To SUWERENNA decyzja każdego Państwa ! A co do ilości „uchodźców” – pamiętajmy o łączeniu rodzin – więc 60 = 300 milionów (co najmniej – taka „dziwna” matematyka)

Ink
Gość

Unia moze być tyko zaniepokojona tak zwykle reagują ,a Polska powinna robić swoje ,praktycznie unia nie ma siły przebicja zeby nas zmusić do czegokolwiek ,ale zależy jak rząd to wszystko przyjmie !!!

Nemo
Gość
Nemo

A czym zamierza tych 120 funkcjonariuszy bronic greckich granic ? Sprayem pieprzowym czy ulotkami uswiadamiajacymi i pogadankami ? A moze utworza kordon blokujacy? Jako ze na wiecej zwierzchnicy im nie pozwola ,cala akcja jest smieszna , a za zbiorowa wycieczke do Grecji zaplaci podatnik. 20 ludzi z palkami czy 2… Czytaj więcej »

Dziadzia Pelina
Gość
Dziadzia Pelina

A ochrona naszych granic? Tak rozumiem, że Grecji trzeba pomóc, ale zamiast 20 ekspertów Urzędu do Spraw Cudzoziemców ma wesprzeć agencję EASO w zakresie prowadzenia procedur azylowych wobec imigrantów napływających do Grecji wysłać 20 rkm-ów byłby lepszy pożytek. Poza tym Grecja ma silną marynarkę i każdy jej okręt ma zdecydowanie… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Człowiek jest najwyższą formą życia na ziemi. Żeby żyć potrzebuje czegoś więcej niż tylko zaspokojenia potrzeb materialnych. Dla człowieka niezwykle istotne są potrzeby duchowe. To one, a nie dobra materialne dają sens życiu. Niestety potrzeby duchowe zostały przez lata zredukowane na rzecz materialnych. Niewielu zdaje sobie sprawę, czym jest prawdziwa… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

@fi_n : Myślę że w obecnej sytuacji „racjonalne działanie:” polega przede wszystkim na niedopuszczeniu zniszczenia naszej „duchowości” przez system diametralnie odmienny – i nietolerancyjny. Niech sobie przyjeżdżają buddyści czy szintoiści – nie przeszkadzają mi. Ale muzułmanie to „insza inszość” i TRZEBA zdać sobie z tego sprawę. Jeżeli nie wyciągniemy wniosków… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

@fi_n : I jeszcze jedno : jak będzie się czuć Twoja „duchowość” gdy będziesz ZMUSZONY 5 razy dziennie modlić się do Allaha ????????

fi_n
Gość

@Yamato

O to jestem spokojny. Ja znam Prawdziwego Boga. Skoro tak, to żaden fałszywy typu Allah mi nie straszny. Ty bardziej jego nawiedzeni słudzy.

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

Witam.Ja od starszego kolegi z pracy usłyszałem mądrą sentencję: RELIGIA TO OPIUM DLA CIEMNEGO LUDU….. Motłochowi co nie zna się na nauce podaje się temat zastępczy-religię i jakiegoś bożka(allach,jahve,katolicki bóg itp.)i tym prostym tłumem można wtedy łatwiej sterować.Ludzie ze zdrowym światopoglądem mają gdzieś wiarę i księży,imamów itp.I dawno wiedzą,że god… Czytaj więcej »

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

wierzę……sorry

Wiarus55
Gość

Widać młodzieńcze że niewiele wiesz, słuchasz tylko jakiś starych sloganów. Jedno pytanie po co się urodziłeś na tym świecie?

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

Po to aby żyć krótko,intensywnie i zostawić po sobie zdewastowanego trupa i rysę w historii……
pzdr a z tym młodzieńcem nie trafione ale dzięki – w stanie wojennym tak do mnie mówiono….

fi_n
Gość

@Pilot_PL Kiedyś ktoś powiedział bardziej dosadnie: Krótko i dobrze jak świnia. Proszę nie brać tego do siebie, tylko pogłębiam wniosek. W Twoim rozumowaniu dostrzegam, że opierasz się na poznaniu przy pomocy rozumu. Niestety to bardzo wąski zakres możliwości poznawczych. Widać to po wielu intelektualistach. Takie swoiste intelektualne klapki na oczach.… Czytaj więcej »

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

Od tej twojej wiary duchowej i tej całej szerokokątnej duszy to ja bardziej wierzę w ciemną i jasna stronę mocy i rycerzy Jedi i uważam,że to ja mam szerszy zakres spostrzegania świata bo ciebie ogranicza jakaś książka a mnie w tym momencie tylko KODEKS…. hi hi hi oba sc-fi powinno… Czytaj więcej »

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

I piszesz,że niewiele wiem??W moim otoczeniu i na wielu uczelniach(nie przedszkola…) jeszcze nie spotkałem rozmówcy,który na temat wojen XX w wiedziałby więcej niż ja…….Ale wcześniejsze też studiuję chętnie…pzr

Wiarus55
Gość

Te łapki to ode mnie smile

fi_n
Gość

@Yamato. Pismo Święte wspomina, że ogólnie na całej ziemi nastąpią drastyczne zmiany na gorsze. Napisał o tym Paweł w Liście 2 do Tymoteusza 3:1-5: „A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia. 2 Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni,… Czytaj więcej »

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

fi_n mam pytanie…..
Czy ty jesteś katolickim odpowiednikiem IMAMA?? Czyli księdzem chyba jakimś??Bo non stop cytujesz jakieś baśnie z mchu i paproci sprzed tysięcy lat…..

fi_n
Gość

@Pilot_PL Skoro uważasz, że cytuję banie z mchu i paproci jednocześnie wywyższając naukę to mam dwie propozycje. 1. Myślę, że znając treść tych baśni bez trudu udowodnisz, że są baśniami. Tylko nie na zasadzie, że tak sobie po prostu uważam. tak to nawet mały Kazio z przedszkola może powiedzieć, a… Czytaj więcej »

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

Nie czytam czegoś ,co mi nie wchodzi do DVD…… A tak na poważnie-ta ‚skarbnica wiedzy” (podobnie jak ,koran i mein kampf)została już przeczytana,przeanalizowana i skomentowana w nieskończoną ilość razy……Moim zdaniem lepszy jest National Geografic to proponuję rozsądnym.Ale wiem jedno-na tej planecie najwięcej ludzi zginęło w imię boga!! I to nie… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@Pilot_PL Nie chodzi o to, ile razy i przez ilu była przeczytana i przeanalizowana Biblia. Ważne, czy Ty to zrobiłeś. Jeżeli nie, to opierasz się na czymś co wykonali inni. Nie możesz więc na podstawie własnych przemyśleń w oparciu o materiał źródłowy wyciągnąć wnioski. Tym samym we wszelkiej dyskusji na… Czytaj więcej »

NieFeministka
Gość
NieFeministka

O! Fin dopadł kolejna ofiarę smile

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Nie pzyszlo Ci do głowy w tej Twojej madrosci, że mozesz kogoś obrażać? I nie tylko Fina… Wystarczyłoby, zebys poinformował, że nie jesteś osoba wierzaca i to by wszystkim wystarczyło, nie musisz dodatkowo udowadniać nieco nieudolnie, że np ja wierzę w baśnie z mchu i paprosi. To nie więc ani… Czytaj więcej »

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

masz rację
pzdr

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Dziekuję i wzajemnie smile

Obywatelka Ziemi
Gość

Co? Jakie latanie z dupa po Eruopie? Polski bronic jelopy! Co Wy tacy pomocni jestescie do innych, a wlasny kraj zostawiacie? Robcie tak dalej, to albo Polski Narod was wyniesie, albo Allah poniesie na wysokosci. Kurw….nnooo nie daje rady na takie info! NIKT, NIKT nam nie pomogl w I czy… Czytaj więcej »

myślący
Gość
myślący

„20 ekspertów Urzędu do Spraw Cudzoziemców ma wesprzeć agencję EASO w zakresie prowadzenia procedur azylowych wobec imigrantów napływających do Grecji.”
aż strach się bać czego oni EASO mogą nauczyć, uwzględniając, że głównym zdaniem tych ludzi w Polsce, jest masowe uchylanie decyzji Komendantów Straży Granicznej o zobowiązaniu cudzoziemców do opuszczenia terytorium RP

manto
Gość
manto

właśnie słyszę w głowie ten muzyczny motyw z Benny Hilla

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Jest taki filmik na ty, jak granic broni izrael a jak chyba austria z tym podkladem smile polecam