Piętnastu Saudyjczyków od miesiąca uczy się we wrocławskiej Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych. W październiku rozpoczną trzyletnie studia wojskowe.

Wahhabici z Arabii Saudyjskiej rozpoczęli naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych jeszcze w grudniu 2016 roku, na podstawie międzyresortowego porozumienia obu państw.

„Nie jesteśmy jedyną uczelnią, która przyjęła studentów z Bliskiego Wschodu. W Polsce kształcą się już m.in. obywatele Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i właśnie Arabii Saudyjskiej. Studenci uczą się na przykład w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie i w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni” – wyjaśnia płk dr Krzysztof Klupa, pełnomocnik rektora wrocławskiej WSOWL do spraw współpracy międzynarodowej i protokołu. Płk. Klupa dodaje, iż Arabia Saudyjska chce wysłać do Polski kolejnych studentów do przeszkolenia.

Saudyjczycy otrzymali mundury polowe, ale na ramieniu noszą flagę Arabii Saudyjskiej. Uczą się wojskowych regulaminów i musztry, a już niedługo mają rozpocząć ćwiczenia na strzelnicy. W przyszłości szkoleni mogą być także obywatele Kataru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kontrowersje już miesiąc temu wywołały podobne doniesienia, które dotyczyły grupy Saudyjczyków odbywających szkolenie wojskowe w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Weźmy pod uwagę fakt, że Arabia Saudyjskiej jest jedną z nielicznych obecnie na świecie monarchii absolutnych. W tym kraju nie ma miejsca na demokrację, wolność słowa i prawa człowieka. Do dziś wykonywana jest tam kara śmierci m.in. za apostazję, czyli za przejście z islamu na inną religię. Ostatnie informacje przekazane przez Ambasadora Syrii przy Organizacji Narodów Zjednoczonych pokazują, że najwięcej zagranicznych agentów i oficerów wywiadu w Aleppo pochodzi z Arabii Saudyjskiej.

Warto również odnotować, że około 10 tysięcy cywilów zginęło, a 40 tys. zostało rannych w wojnie domowej w Jemenie od marca 2015 roku, gdy do konfliktu włączyła się Arabia Saudyjska – poinformował w poniedziałek koordynator ONZ ds. humanitarnych w Jemenie Jamie McGoldrick.

źródło: polska-zbrojna.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

88
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
52 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
ArturNiepoprawnyPolitycznieTofikAnnaeasyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
easyrider
Użytkownik

Tylko głupota czy sabotaż? Co oni k… chcą pokazać? Że są „fajni”, że nie są „islamofobami”? Co to k… ma być?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@easyrider
Co to ma być… Szkolenie kata by dobrze uciął Ci głowę. To tak jakby Wołodyjowski doszkolił Bohuna.

easyrider
Użytkownik

@lolo Żarciki, żarcikami ale za to naprawdę ktoś powinien ostro beknąć. Ciekawym bardzo, czy Macierewicz o tym wiedział? Powtórzę to co napisałem poniżej, teraz sam fakt tłumaczenia się z tego będzie oznaczał dywagacje z dupy na temat „islamofobii”. Na chwile obecną, pozostając w zasięgu pedalsko-unijnych przepisów, mamy silnie związane ręce.… Czytaj więcej »

E.G
Gość
E.G

Antek to zrobi wszystko, żeby tylko Rosjan podkurwić- nawet arabusów przyjmie.
Jeszcze Stonoga będzie miał rację- tak nas PieS będzie jeb*ł jak nas pO nie jeb*ło…

Publiusz
Gość
Publiusz

Antek ma teraz dylemat nie lada po tym jak Trump zapronowal zniesienie sankcji przeciwko Rosji a ta w zamian chce osobistego udzialu Trumpa w rokowaniach w sprawie Syrii i kto wie, czy wkrotce na Kremlu nie zawita nasza oficjalna rzadowa delegacja? Pan kaze sluga musi!A w Kijowie ,to juz nawet… Czytaj więcej »

E.G
Gość
E.G

Tjaa… żeby tylko Antkowi nie odbiło bo z nim to nie wiadomo… Zamiast tym jak Wołodii „dogryźć” zainteresowałby się cz WP ma w ogóle jakiś sprzęt przyzwoity… Chociaż wolałbym ocieplenie stosunków z Ruskimi bo jako zwykli obywatele dobrze się dogadujemy (mam z nimi sporo do czynienia i są 3x lepsi… Czytaj więcej »

Artur
Gość
Artur

Antek jest niezrównoważony psychicznie i powinien siedzieć w pipidówku razem z kolega Niesiołowskim(który był kiedyś pacjentem szpitala psychiatrycznego można to sprawdzić).

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@easyrider Ja tam jestem „za”. Ja byłem „za” jak było referendum ale tylko nieliczni podzielali mój punkt widzenia i to w dodatku słuchacze „RM”. Się jednak nieco zmieniło. Słuchacze „RM” rozkoszują się Bergoglio a ja nie. Chociaż nie wiem jak długo bo tam ortodoksi a Bergoglio robi „postęp” na odcinku… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@lolo Odniosę się tylko do Polexitu. Kto miałby to zrobić? Rząd i parlament. PiS i Kukizy by wystarczyły. Co w zamian? Normalność. Skoro mamy ujemny bilans handlowy z UE to co tracimy? To oni stracą. Skoro więcej już wpłacamy do kiesy unijnej niż dostajemy, to co tracimy? Może pojawi się… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@easyrider Co do wyjścia z tego zbankrutowanego, zbiurokratyzowanego tworu jakim jest UE i to jak najszybciej to w tym temacie pełna z Toba zgoda. Ale… jest jedno ale, tutaj muszę przychylić się trochę do zdania lolo. Tak naprawdę nie mamy takiej osobowości w polskiej polityce która podjęłaby się wyprowadzenia nas… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo (który nie pisze) Cuz tam lolo w polityce? Chińcyki czymajo się mocno? A tak poważniej co sądzisz o ostatniej aferze, ja nazwałbym nawet coś takiego skandalem. A wiedziałem że wstrętne lewactwo cos knuje zaczynając 16 grudnia blokadę mównicy. Patrz prawda wyszła na jaw dopiero dzisiaj, ciekawi mnie tylko co… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@888 Ja to pisałem przy okazji zamachu w Berlinie – choć przyznaję, że na początku tej możliwości nie uwzględniałem – że wszystko z KOD-em było robione by Polska spłynęła krwią i została przejęta „w majestacie prawa” przez obcych tj. w tym przypasku Niemców i dostała odpwiedni kontyngent „uchodźców”. Łaska Boża,… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo (który nie pisze)
Ale zgodzisz się ze mną że ta cała opozycja (PO i Nowoczesna) to banda ciemniaków i dyletantów. Jak nie umieli przedtem rządzić tak teraz nie potrafią nawet porządnego puczu przeprowadzić.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@888
Już to wcześniej napisałem, że już nigdzie profesjonalizmu, tylko chałtura… No w każdym razie ostatnie słowo zawsze należy do Boga. Pytanie: czy my w to wierzymy? Nie, czy oni wierzą, tylko czy my?

888
Gość
888

@easyrider
A co Ty myślisz, mnie też zamurował ten artykuł. Nawet za bardzo nie wiem co mam pisać. To jest walka z islamizacją czy w hooya granie? Tym razem nasz Rząd się nie popisał. Zresztą nie wiadomo czy nie maczały w tym swoje brudne paluchy te tak zwane fundacje pozarządowe.

gieno
Gość
gieno

właśnie dlatego pisiorą nie bardzo wierze podobnie jak innym naszym politykom gdyby rzeczywiście na ty by im zależało to już by dawno zrobili by z tym porządek a inne partie polityczne by o tym mówiły, niestety w tej walce jesteśmy sami sad

easyrider
Użytkownik

@gieno Póki co gieno nie ma alternatywy. Gdyby pisiory nie wygrały, to już byśmy mieli obowiązkowe „kwoty” czyli kontyngenty pastowańców w obozach. Kaczor wstrzymał podpisaną już umowę Kopaczowej (nie oszukujmy się, że zrobiła to Beata) i to trzeba potrafić docenić.

gieno
Gość
gieno

i tu się zgodze że nie wpuscili ciapatej hołoty ale mówienie nie tylko uchodźcom nie relokowanym jest ogromnym błędem bo jest masa innych sposobów na dostanie się ciapaków do Polski

gieno
Gość
gieno

i urzędów co dają im wizy

easyrider
Użytkownik

@gieno W ramach UE nie zmienimy prawa w takim stopniu by móc skutecznie, całkowicie zatrzymać napływ obcych a bez tego polegniemy. Może trochę później niż reszta przyszłego Kalifatu-Prowincja Europa, ale padniemy. Dlatego wracamy do punktu wyjścia – a punkt wyjścia to jest właśnie WYJŚCIE z UE.

gieno
Gość
gieno

i to jest prawda a 1 co nas trzyma przy życiu to to że poziom naszego życia i socjal nie sa wysokie ale jak to się mocno zbliży do krajów zachodniej europy to czeka nas amargedon już to kiedy niemców prawie nie będzie w niemczech to przy granicy z niemaszkami… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

a tak na marginiesie to mimo tego jest potrzebny nasz mocny opór już dzisiaj w małopolsce zatrzymano tira wiozącego 3 pastowanych z Węgier którzy mają podobno szczelne granice więc to też w pełni nie ratuję i teraz odstawiają szopkę bo nie chcą z nikim gadać

Artur
Gość
Artur

Ale wpuścili ponad 1,5 mln Ukraińców nieprzychylnie nastawionych do Polaków.Mało?

Benek
Gość
Benek

W artykule wyraźnie pisze iż muslimy studiują, a może dopuścili do tego PO-sr.ńcy, którym z kolei ja nie wierzę. Polityka to także kasa i wielu bałwanów dopuszczonych do władzy dla niej zrobi każde świństwo aby się tylko oni mogli nachapać

gieno
Gość
gieno

kurde ile razy mam powtarzać że to nie wina pisu, czy peło czy lsd to wina naszych uczelni które ich przyjmują i ue która za to płaci

gieno
Gość
gieno

I urzędów co dają im wizy

Pedro Chubascos
Użytkownik

A co to „pisiora” jest? Jakiś narząd? Słyszymy uszami, wierzymy pisiorą???

evita
Gość
evita

Właśnie tak jest! Granie w hooya i wmawianie wszystkim na żywca, że to też muzyka!

Arar
Użytkownik

Słowo klucz „nasz” Rząd. Jaki nasz? Jak by demokracja coś zmieniała naprawdę w świecie zachodnim to by już była dawno zniszczona do reszty. Teorie spiskowe czy nie ja nie ufam absolutnie nikomu kto się dorwał do polityki. Dlatego też nie wiążę wielkich nadziei z takim Trumpem czy innymi.

Benek
Gość
Benek

Mamy taki rząd jakich wybrano posłów i senatorów i jest to nasz Polski rząd wybrany mimo wszystko demokratycznie. Tylko ludzie bez honoru, odstawieni od koryta, nie mogą się z tym pogodzić i mącą wszystkim w głowach myśląc że wygrani oddadzą im władzę jak 8 lat wcześniej.

master
Gość
master

grube petrodolary kolego

Artur
Gość
Artur

A czy rząd popisał się czymkolwiek?

Daga
Użytkownik

@easy, moje pierwsze pytanie po przeczytaniu artykułu to: dlaczego właśnie u nas się szkolą??

easyrider
Użytkownik

@Daga A dlaczego działa u nas Liga Muzułmańska sponsorowana przez Saudów? Oni realizują swój plan. My nie jesteśmy na pierwszej linii ale szykują przyczółki.

Vixen
Gość
Vixen

Oglądnijcie więc Musisz to wiedzieć o Saudyjczykach w Szkole Orląt https://www.youtube.com/watch?v=58ljokPNSWE&index=48&list=PLr3SVJhoemBqPKdXl-unQvFfjL9JKiI6f&t=8s

Anna
Gość
Anna

obejrzałam i to kolejny dowód na debilizm naszych rządzących…… a ponieważ pracowałam na warszawskiej uczelni więc wiem ,że tzw. ciemnoskórzy przechodzą przez studia bez żadnego wysiłku z ich strony……………..dzieje się to teraz i było tak kiedyś (wiem to od mojej dentystki) tak więc w życiu nie zgodziłam sie nigdy na… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@easyrider to kpina jest…czy mi sie wydaje? W wojsku nie bylam i niebede, ale wytlumacz mi cos, bo nie rozumiem: chodza do Polskiej szkoly, szkoleni przez Polakow ale na mundurze flaga swojego kraju…to my ich szkolimy dla siebie czy…by pokazac moze jak dziala Polskie Wojsko, by potem latwiej bylo nas… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Ps. „Warto również odnotować, że około 10 tysięcy cywilów zginęło, a 40 tys. zostało rannych w wojnie domowej w Jemenie od marca 2015 roku, gdy do konfliktu włączyła się Arabia Saudyjska – poinformował w poniedziałek koordynator ONZ ds. humanitarnych w Jemenie Jamie McGoldrick.” Do tego nie mam pytan….przeczytajcie logicznie. Wlaczyli… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Obywatelka Ziemi Oczywiście, że mogą postawić i dać robotę białym instruktorom, którym zaproponują bajeczne gaże. Odpowiem jednak, tak jak już wcześniej pisałem – oni muszą mieć tu swoje przyczółki. Także w Polsce. Ropa skończy im się za jakiś czas a tu ziemie dobre, klimat przyjazny, fabryki solidnie wyposażone. Skoro można… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Przynajmniej teraz wiadomo czemu ich tylu po ulicach naszych miast się pęta.

gieno
Gość
gieno

no no ja o tym już rok mówie i nadal duża część osób myśli że to uchodźcy sad

easyrider
Użytkownik

@888 No akurat od tych paru durniów, to akurat strasznie ich nie przybyło. Nie w tym rzecz. Istota polega na tym, że w ogóle ktoś się na coś takiego zdecydował. Opinia publiczna powinna usłyszeć parę słów wyjaśnienia – kto podpisał umowę, kiedy etc.? Najśmieszniejsze jest to, że sam fakt tłumaczenia… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

TA istota nie polega na tym ona polega na tym że uczelnie za obckrajowców dostają mase forsy z eurokołchozu a im więcej jest obcokrajowców na uczelni tym uczelnia jest wyżej w rankingu za co też dostaje forse i jeszcze więcej zagranicznych przyjeżdza dlatego oni mają gdzies kogo przyjmują ważne że… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

Którzy mają większe przywileje na uczelni niż Polacy

Oluchna
Gość
Oluchna

@gieno
Tez jestem tego samego zdania, wiem coś o tym. grin grin grin mrgreen mrgreen mrgreen

gieno
Gość
gieno

dlatego jak ja miałbym jakąś moc walki z islamizacją i multikulti u nas to ja bym uciął bym temu zjawisku łeb i to przy samej d*pie bo nie jest tajemnicą że wszyscy/prawie wszyscy pastowani na ulicach dużych Polskich miast to właśnie takie osobniki

Karbulot
Użytkownik

Zamiast szkolić nasze własne wojsko, lepiej żeby miejsce w polskich szkołach zajmowali przyszli terroryści? To są jawne kpiny. Niech ściągają ich więcej, może nawet z San Escobar. Ktoś tam chyba czesze niezłą kasę za ich szkolenie.

rafa
Gość
rafa

TO SA JUZ WYRAZNE DRWINY Z NARODU POLSKIEGO. PEWNIE IM JESZCZE PLACIMY, ZE SIE TU UCZA!!!

Świat stanął na głowie ....
Gość
Świat stanął na głowie ....

Ciekawe czy beda ich uczyc honorowego ukamienowania kobiet i innych wynaturzen tamtejszej ideologii … nie potrafie pojac jak my mozemy szkolic wrogich nam ludzi …. zona namawia mnie na podroz do Dubaju, kurwa, gdyby mi ja za darmo zaproponowali nie pojechalbym tam tylko dlatego zeby nie promowac tej ciemnoty, nie… Czytaj więcej »

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Kto wydał rozkaz ?

Filip S
Gość
Filip S

Pewnie Prezes z Waszczem i Maciorem.

gieno
Gość
gieno

nasi rektoży oni to mają w d*pie liczy się tylko kasa z UE

Daga
Użytkownik

@ gienio właśnie doczytalam że studia finansują kraje delegujace studentów a szkoła podlega bezpośrednio MON czyli rozkaz Macierewicza

gieno
Gość
gieno

no podlega tak samo jak podlegają nasze uniwerki gowinowi i nic i nic z tym nie jest robione bo te żeczy ich finansują i nikt , nic nie chcę z tym zrobić

easyrider
Użytkownik

@Daga Wymianą studentów nie zajmuje się minister. Szkoły wyższe mają tu sporą swobodę. W przypadku szkół wojskowych mających uprawnienia także normalnych szkół wyższych, pewnie są jakieś ograniczniki ale swoboda rektorów raczej nadal jest daleko posunięta. Nie chce mi się wertować przepisów w tej materii, choć weryfikacja pewnie zajęłaby kilkanaście minut.… Czytaj więcej »

ABC
Gość
ABC

Zapomnieli dodać, że Arabia Saudyjska sponsoruje terroryzm islamski na świecie.

ppe
Gość
ppe

dla kasy rzad zrobi wszytstko, podejrzewam ze rowniez nawpuszcza muuzl;manow gdy merkelowa sypnie kasą..

Daga
Użytkownik

@ppe i dlatego bardzo się obawiam wizyty makreli w lutym.

Robert
Gość
Robert

Kompletna ściema . Te osobniki które uczęszczają nie mają za grosz kultury . 1) Sytuacja , gdzie w bufecie nie umieją po zjedzonym posiłku odnieść naczyń oraz posprzątać po sobie . 2) sytuacja , basen przy WSOWL , gdy przyszli skorzystać z niego Saudyjczycy kobiety musiały opuścić basen ponieważ oni… Czytaj więcej »

Blady Strach
Użytkownik

Szmatoglowi robia rozeznanie, wiedze o naszym wojsku pozniej przekaza komu trzeba!masakra niech jeszcze do Gromu zaprosza! To jest kurwa SKANDAL

cylowiek
Gość
cylowiek

Powo kurwa dzenia.

evita
Gość
evita

„…Witia, a na kogóż to wojsko idzie!? Na nas tatko, na nas idzie!…” Czy ktoś się u nas szaleju najadł!? Raczej nie!…Tak samo jak i w przypadku Angeli M, to też rozmyślne działanie…cyt. „W Polsce kształcą się już m.in. obywatele Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i właśnie Arabii Saudyjskiej. Studenci uczą… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

To to pikuś zobaczcie co się na medycznych i politechnikach wyprawia

ssebastian
Gość
ssebastian

Obce wojsko uczy się taktyki Polskiej ,szkoli techniki ,na naszych biednych sprzętach ……… Zgrozo to jak szkolić dzieci starych zamachowców jak łatwo opanować taktykę Polskich sił .. Płakać mi się chcę .. To jest jak jakiś wywiad w najnowszym wykonaniu .Być agentem w XXI w … Kurwa serce się kraja… Czytaj więcej »

Publiusz
Gość
Publiusz

Skoro mogli szkolic banderowcow ,to dlaczego nie wahabitow,zwlaszcza ,ze ci drudzy cos pewnie za to placa ,natomiast banderowcy maja wszystko za friko…szkolenia,sprzet ,leczenie w szpitalach no i sute studenckie stypendia, bo po 900zl na lape….miesiecznie!Marzenie scietej glowy dla wileu polskich emerytow i rencistow!