Poseł Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej, krytykując polski rząd za politykę imigracyjną, odwołał się do argumentu piłkarskiego. W swoim stylu odpowiedział mu poseł Tarczyński.

Według posła Mieszkowskiego Polska w sprawie uchodźców zachowuje się strasznie, gdyby ich z chęcią przyjmowała, moglibyśmy mieć mocniejszą drużynę piłkarską.

„Polska w tej sprawie zachowuje się strasznie. Zamknęliśmy drzwi przed uchodźcami. Zygmunt Bauman mówił, że ‚stoją u naszych drzwi’. Być może Polska drużyna była tak słaba, bo po prostu zabrakło nam piłkarzy pochodzących z Afryki czy z Azji” powiedział poseł z mównicy sejmowej.

Na ten argument postanowił odpowiedzieć Dominik Tarczyński z PiS. „Odnosząc się do tego, co poseł Mieszkowski wspomniał – że polska reprezentacja przegrała dlatego, że nie ma piłkarzy z Afryki. Panie pośle, jak panu nie odpowiada, niech pan do Afryki wyjedzie, a ubeka Baumana, którego pan cytował, niech pan weźmie w bagażnik – jak macie to w praktyce – i zróbcie sobie przejażdżkę do Afryki” – rzucił.

92
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
47 Comment threads
45 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
69 Comment authors
JarolalobighugemofoCzuCzuAnahu Yamito IIelek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o