Poseł Robert Winnicki fot. Ruch Narodowy

W środę odbyła się debata i głosowanie nad wotum nieufności dla minister Rafalskiej i wicepremier Szydło. Podczas głosowania poseł Robert Winnicki zwrócił uwagę na bardzo poważne zagrożenie, jakim jest imigracyjna polityka rządu premiera Morawieckiego. Zarzucił politykom PiS, że oszukali Polaków i dokonują podmiany populacji.

„Polityka społeczna rządu w najważniejszym obszarze jest fatalna i jest złamaniem przedwyborczych obietnic, dzięki którym PiS wygrał wybory w 2015 roku. To polityka społeczna w zakresie imigracji” – mówił Robert Winnicki, poseł niezrzeszony.

„Za waszych rządów dokonuje się podmiana populacji, oszukaliście Polaków i dokładnie idziecie drogą Europy Zachodniej” – powiedział Winnicki. Zdaniem posła, Polacy wybierając PiS nie sprzeciwiali się tylko przymusowej relokacji imigrantów, ale opowiadali się przeciwko sprowadzaniu setek tysięcy przybyszów z Afryki, Azji czy Ukrainy.

„Niestety pan premier Morawiecki zapowiada, że będzie coraz więcej imigrantów, argumentując to zmianami demograficznymi i starzejącym się społeczeństwem” – wyjaśnił.

Poseł pochwalił Japonię, która ma bardzo restrykcyjną politykę imigracyjną pomimo warunków starzejącego się społeczeństwa. Jego zdaniem to mądry naród, który stawia na spójność kulturową, etniczną i religijną w przeciwieństwie do PiSu.

Na koniec swojego przemówienia zadeklarował, że za każdym razem będzie głosował za odwołaniem każdego ministra tego rządu, gdyż ten rząd szkodzi Polakom w najbardziej fundamentalnej kwestii.

105
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
31 Comment threads
74 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
Suwerenklioes vel pislamistaRumcajsSlowiañski wojArcher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o