foto: tv.rp.pl

Rzecznik UNHCR w Polsce Rafał Kostrzyński uważa, że przybywający do Europy tzw. uchodźcy nie stanowią wielkiej liczby, a samo ich przyjęcie przez państwa europejskie nie wystarczy i trzeba dać im wsparcie.

Powraca temat tzw. uchodźców, którzy znowu przemierzają Morze Śródziemne, aby dostać się do Europy. „W 2015-2016 r. mieliśmy odejście od tej normy. Sytuacja tych osób mniej więcej wraca do normy” – powiedział Kostrzyński i dodał: „Pytanie, czy dlatego, że sytuacja w ich krajach wraca do normy, czy dlatego, że możliwości dotarcia do Europy stały się trudniejsze”.

„Około 35 tys. osób, które dotarły w tym roku do Włoch, to nie są wielkie liczby. Problemem jest to, że Włochy już mają przeciążony system azylowy” – stwierdził rzecznik UNHCR. Mówił także o rozwiązaniu funkcjonującym w Libanie, które jest zupełnie inne od tego, do którego przywykła Europa. „W Libanie nie ma obozów dla uchodźców, bo mają z tym niemiłe doświadczenia. Uchodźcy mogą mieszkać w prowizorycznych miasteczkach, ale nie stworzonych przez jakieś organizacje”.

Zdaniem Kostrzyńskiego problem jest szerszy, bo nie chodzi tylko o przyjęcie tzw. uchodźców, ale o stworzenie im warunków do funkcjonowania. „Niech te osoby, które uciekną przed wojną i prześladowaniami, znajdą w Europie wsparcie. Tak żeby mogły potem wrócić do ojczyzny” – stwierdził. „W całej sytuacji nie chodzi o to, że potrzebują brezentu nad głową. Potrzebują mniej więcej tego samego, co ja czy pani. Potrzebują pracy, bo ile można trwać, nie posyłając dzieci do szkoły” – dodał.

Według rzecznika UNHCR problem wynika z tego, że nie wszystkie państwa Unii Europejskiej chcą jednakowo pomagać. „Rozwiązania są, ale do tego żeby je wdrażać, to potrzebna jest wola wspólnoty międzynarodowej” – powiedział. Jego zdaniem wynika to z tego, że część państw chce pomagać, ale inne nie są tym zainteresowane.

źródło: rp.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

80 komentarzy do "Polski rzecznik UNHCR: Przyjęcie uchodźców to za mało"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

„Około 35 tys. osób, które dotarły w tym roku do Włoch, to nie są wielkie liczby. Problemem jest to, że Włochy już mają przeciążony system azylowy” – stwierdził rzecznik UNHCR.

Po pierwsze, oni nie dotarli do Włoch. Włosi sami ich ściągnęli u wybrzeży Libii. Czemu inne kraje mają przyjmować tałatajstwo, które Włosi sami zwieźli. Nawarzyliście piwa to je chlejcie, a nie częstujecie innych. 35 tysięcy to niedużo? Poczekajmy, aż ściągną swoje rodziny, cirka ebaut 10 osób od osoby. I z 35 tysięcy się zrobi 350.

Evita
Użytkownik
Nowicjusz

@Karbulot
Skoro 35 tysięcy to niewielka ilość a osoby te wrócą potem do siebie to myślę że nie ma tematu. Niech sobie Włosi z nimi radzą skoro tylu ich nazwozili do siebie. Przecież to bogaty i uprzemysłowiony kraj gdzie nasza biedna Polska do nich?

Lupus Canis
Użytkownik
Nowicjusz
@Evita, pod którymś z poprzednich artykułów pisałem o marketingu politycznym, popatrzcie na „logiczny” ciąg wypowiedzi tego pana i spróbujcie dostrzec tam odrobinę logiki. 1. Syria ma niespecjalne doświadczenia z uchodźcami, a zatem jest niechętna (u źródła widzą zagrożenie, nam starają się przekazać, że wszystko jest ok) 2. uchodźcy potrzebują pracy (nie mamy pracy dla tych co pracować nie chcą) i potrzebują tego wszystkiego na co my pracujemy z tym, że oni muszą to otrzymać w ramach pomocy 3. dzieci i szkoły, a zatem zmuszeni będziemy dodatkowo do rozbudowy kolejnego elementu zbytecznej nam jako Polakom infrastruktury 4. obowiązuje nas prawo łączenia… Czytaj więcej »
logic
Gość
Dla tego trzeba ich przyciskać do muru – mówicie o pomocy, ok jestesmy za. Robimy ucziciwy i skuteczny system pomocy specjalną spec ustawą. Kazdy chętny podpisuje zobowiazanie że bieze na siebie wszelkie koszty zwiazane z utrzymaniem leczeniem oraz odpowiedzialnoscia karna za czyny popelnione przez uchodzcę i proszę bardzo moga przyjmowac do woli. Tylko wyłączamy z tego organizacje – odpowiedzialność musi brac na siebie konkretna osoba fizyczna zeby nie mogli sie chować za blizej nie okreslonymi organizacjami i rozmywac potem odpowiedzialnosci. I wtedy zobaczymy ilu bedzie chetnych – zaproponowalem ten system niejakiej pani Lubnauer z nowoczesnej na FB i jedne co… Czytaj więcej »
Publiusz
Użytkownik
Nowicjusz

A kto ma o to zadbac ,zeby notarialnie podpisane zobowiazania zostaly przez te fizyczne osoby co do joty wypelnione ? Moze niezalezne sady?

myślący
Gość
myślący

wciąż nie rozumiesz, albo udajesz, że nie rozumiesz, jak działa lewacki świat dokoła i w naszym kraju też: wystarczy nowomowa i EOT; po nazwaniu tych ludzi „uchodźcami” reszta nie ma znaczenia, bo prawo dawno jest bezwzględnie obowiązujące – należy pomagać, i choćby samolotami bezpośrednio z Afryki zwozić; o wszystkim decyduje ten, kto ma monopol na nazywanie, czyli tacy właśnie smutni panowie z dostępem do dowolnego lewackiego medium

myślący
Gość
myślący

i żaden PISo-Kukiz tu nie pomoże, bo oni udają tylko, że zajmują się problemem, robiąc pseudoprotesty i pseudoblokady od dupy strony, bez zwalczania lewackiej nowomowy;
efektem będą obozy dla uchodźców w RP czy tego chcecie, czy nie
bo Polska ma zobowiązania międzynarodowe względem ochrony uchodźców czy się to komu podoba czy nie
liczy się tylko to kogo się dopuści do tej definicji, ale by to zrozumieć przeważająca większość i rządzących i wyborców jest za głupa

fuckinbundeskalifat
Użytkownik
Nowicjusz

jakie Polska ma ”zobowiazania miedzynarodowe wzgledem ochrony uchodzcow”? co to za nowomowa lewacka?bzdury totalne…
powtarzam: polityka migracyjna danego narodu europy jest tego panstwa sprawa indywidualna, i nic swiniom z brukseli do tego…
najbardziej wqurwiaja mnie zawistne swinie ktore caly czas porownuja Polakow w zachodnich kraikach do hord hunow przybywajacych po socjal, bez zamiaru podjecia pracy i checi asymilacji, nauki kultury autochtonow

myślący
Gość
myślący
widzisz i tu wykazujesz się niczym więcej, jak głupią i bezmyślną naiwnością o jakiej pisałem – zobowiązanie międzynarodowe to przede wszystkim KONWENCJA DOTYCZĄCA STATUSU UCHODŹCÓW sporządzona w Genewie dnia 28 lipca 1951 r. (tzw. konwencja genewska), którą RP włączyła do swojego prawa dekadę zanim komukolwiek się tu śniło o wejściu Unii Europejskiej; i to na prawdę nie ma nic w wspólnego z UE, i na prawdę nie ma żadnego znaczenia, że ta konwencja ma definicję uchodźcy, pod którą wydają się nie podpadać ciapaci nachodźcy – nie ma znaczenia, bo o tym kto podpada pod konwencję decydujesz nie Ty, ani nie… Czytaj więcej »
Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec
@myślący Strasznie irytuje mnie, kiedy wmawia się nam, że Polska ma jakieś zobowiązania w przyjmowaniu imigrantów czy musi się solidaryzować z resztą Europy. Po pierwsze, nie mamy żadnych zobowiązań. My się nie zobowiązywaliśmy, że będziemy brać ten balast na siebie, szczególnie że Polska nie jest bogatym krajem, którego stać na utrzymywanie całych hord pastowanych nierobów. Zobowiązywał to się rząd PO przed wyborami, i proszę – już naszym rządem nie jest. A to niespodzianka, co nie? PiS jako nowy rząd nie miał żadnego obowiązku wywiązywać się z obietnic poprzedniego rządu. Nowy rząd – nowe zasady, proste. A co do solidaryzowania się… Czytaj więcej »
lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@Karbulot
Jest jeden podstawowy argument zwalniający nas z przyjmowania tzw. „uchodźców”. Zostali oni przyjęci z naruszeniem wszelkich traktatów wewnątrzunijnych co do przemieszczania się ludzi, czyli prawo zostało złamane. W zasadzie można by wystąpić o odszkodowanie do odpowiedniego trybunału za sprowadzenie zagrożenia życia na obywateli Polski, np. przez rząd Włoch, Grecji, Niemiec i władze UE, panów Schulza, Junckera, Timmermansa i jeszcze parę innych osób.

myślący
Gość
myślący

to jest argument czysto dziecinny. o tym kto jest „uchodźcą” faktycznie decydują bowiem za kraje w tym za nasz kraj np. ludzie z UNHCR

myślący
Gość
myślący

Irytuj się ale zacznij czytac i myśleć! Ja nic nie napisałem o zobowiązaniu do solidaryzowania się z resztą Europy. Więcej pisać nie będę, bo wyjaśniłem to jasno w poście powyżej,

Arek
Gość
Arek

Tam nie ma ani jednego uchodzcy we Włoszech, bo pzreszli przez kilka krajów by dotrzeć do Europy

myślący
Gość
myślący

Ta bajka – szeroko rozpowszechniania – nie ma wprost oparcia w Konwencji Genewskiej z 1951r. wraz z Protokołem Nowojorskim z 1967r. W żadnym z tym aktów prawnych nie ma stwierdzenia, że osoba nie spełnia definicji „uchodźcy”, jeśli „przejdzie kilka krajów”. Konwencje NIC nie mówią o chodzeniu po krajach.

Publiusz
Użytkownik
Nowicjusz

Ale „Dublin” to reguluje tak ,jak pisze Arek ! A ustawodawstwo unijne jest ueber alles!

myślący
Gość
myślący

po drugie lewacy z UE już dawno zadbali, aby nie miało to znaczenia i w każdym kraju UE, w tym zwłaszcza w RP, wprowadzono przepis, który mówi, że tzw. ochronę uzupełniającą (czyli praktycznie to samo co dla uchodźców) należy w skrócie mówiąc zapewnić każdej osobie potrzebującej, która nie spełnia statusu uchodźcy

Paw
Gość
Paw

Uchodzca jest ten ktory ucieka przed wojna do pierwszego kraju w ktorym jest pokoj

myślący
Gość
myślący

Ta bajka – szeroko rozpowszechniania – nie ma wprost oparcia w Konwencji Genewskiej z 1951r. wraz z Protokołem Nowojorskim z 1967r. W żadnym z tym aktów prawnych nie ma stwierdzenia, że osoba nie spełnia definicji „uchodźcy”, jeśli „przejdzie kilka krajów”. Konwencje NIC nie mówią o chodzeniu po krajach.

logic
Gość

To wtedy my też odpowiemy na to i utwozymy podziemne struktury do walki z Islamem na wzór AK lub WiN doswiadczenie my polacy mamy w twożeniu takich struktur i bedziemy ich karać po swojemu za najmniejszy występek.

Publiusz
Użytkownik
Nowicjusz

A wtedy sie dowiesz ,jak skuteczna moze byc policja w ktorej wystepujae nadreprezentacja UPAincow!Po wojnie zorganizozowane i zaprawione w bojach oddzialy AK i NSZ nie przetrzymaly nawet 2 lat ,bo po 47′ to juz nie byla walka ,tylko miotanie sie i ciagla ucieczka przed karnymi ekspedycjami ,a dzisiaj ,kiedy nikt nie ma broni za wyjatkiem emerytowanych SB-kow i WSIokow i milicjantow walka zbrojna jest praktycznie juz w zarodku skazana na przegrana !

tgb
Gość
tgb

dokłądnie tak powinno byc.Skoro sciagają niech zatrzymują

Kris11
Gość
Kris11

Gdyby głupota mogła fruwać to pan Kostrzyński byłby orłem.

logic
Gość

Juz zaproponowałem tym Lubnauerom Petreusom i innym Szleswig-holsteinom uczciwy system relokacji. Kazdy chętny do pomagania uchodzcom podpisuje kwit że bieze na siebie wszelkie koszty zwiazane z utrzymaniem leczeniem oraz opieka i odpowiedzialnoscia karna za czyny popelnione przez uchodzcę i proszę bardzo nie mam nic przeciw przyjmowaniu uchodzców. Entuzjazmu z ich strony jakos nie widać.

Publiusz
Użytkownik
Nowicjusz

Patrzac na Lubnauer nie dziwie sie ,ze marzy sie jej kilku jurnych ciapakow …. podejrzewam nalezy bowiem ,ze meskie przyrodzenie ,to ona widziala tylko w atlasach ludzkiej anatomii!

prawyobywatel
Gość
prawyobywatel

Podobno jest lesbijką.

Publiusz
Użytkownik
Nowicjusz

Czytalem kiedys na Necie ,ze czeska tenisistka Navratilowa,zdeklarowana lesba dawala sie regularnie wygrzmocic jakiemus (wybranemu pod wzgledem rozmiarow przyrodzenia) czarnuchowi …..Mysle ,ze i Lubnauer nie pogardzilaby dobrym „kabanem „!

prawyobywatel
Gość
prawyobywatel

Zapomniałeś o jeszcze jednym warunku: mają się gdzieś z nimi za granicę wynieść, nawet na Madagaskar, bo ja ich w kraju nie chcę oglądać, nawet z daleka.

ocoloto
Gość
ocoloto

Karbulot moim zdaniem te 35 000 to są wyłącznie ci, którzy dostali azyl we włoszech, jeśli przez weeken ściągają 8,5 tyś to te liczby są nierealne, te wyliczenia polegają na tym, że włosi ściągają ile się da, azyl przyznają 10-15% a reszta ma w ciągu tygodnia opuścić włochy, wiadomo, że ciapaki nie wrócą do swoich lepianek tylko rozłażą się po europie jak karaluchy, więc problem jest dużo większy niż to najlepsi filozofowie mówią, oni liczą tylko tych z prawem pobytu, reszta po prostu nieistnieje

Publiusz
Użytkownik
Nowicjusz
Liczba 35 tys. nachodzcow jest conajmniej o polowe zanizona! Jezeli pamiec mnie nie myli, to od stycznia tego roku Frontex i inne organizacje przeprowadzily conajmniej 4 wielkie akcje „ratunkowe” ,kazda z udzialem conajmniej 7-8 tys „”uratowanych „! W miedzyczasie wylawiano z wod libijskich normalna kwote ,czyli od 800 do 1200 nachodzcow jednorazowo .Reasumujac do dnia dzisiejszego do Europy przywiziono statkami Frontexu i spolki nie mnie niz 70-75 tys . nachodzcow ,a prognozy roczne mowiia o 250 tys. co tez jest optymistyczne ,bo w Libii czeka na przerzut 700 -800 tys. amatorow europejskiego socjalu ,a Lucyferianie niewatpliwie juz o to zadbaja… Czytaj więcej »
nina
Gość
nina

Ten facet zyje teoria w tym temacie, nie zderzyl sie jeszcze ze skutkami przyjmowania tzw. uchodzcow, ale chce dla nich jeszcze wiecej …
Chce dla nich pracy, itd, itd. Nawet wierzy, ze oni wroca do swojej ojczyzny …

Jeszcze jeden z serii „refugees welcome”, takich juz nie oddyktronujemy.
Beznadziejny przypadek.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@nina
To jest rzecznik UNHCR, to czego się spodziewać? Jeść się chce i wypić i to nie byle co, a do łopaty nie pójdzie. Oczywiście jakby dostał propozycję przyjęcia pod swój dach dziesiątki takich „bidoków” co by się integrowali to by powiedział, że nie ma warunków socjalnych.
Wiesz, w końcu najlepiej to być dobroczyńcą ludzkości, zwłaszcza gdy inni będą za to płacić.

fuckinbundeskalifat
Użytkownik
Nowicjusz

zwyczajna sorowska marionetka, kolejny pionek bez krzty honoru,zdrajca i sprzedawczyk, ot co to jest

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@fuckinbundeskalifat
Wiesz, jakby tak pogrzebać w korzeniach albo przynależności do pewnej międzynarodowej organizacji o zasięgu raczej światowym, to może się okazać, że to żaden zdrajca. Wróg owszem…
Ty myślisz, że do ONZ-tu to biorą z łapanki…

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Dac im wsparcie. Wszystko czego chca. Pieniadze, kobiety, dach nad glowa, tablety, konsole do gier, markowe ubrania, zarcie halal, bron, amunicje i materialy wybuchowe. I wybudowac im meczety. Duuuuzo meczetow. Najlepiej przerobic z kosciolow.
„Potrzebują mniej więcej tego samego, co ja czy pani. Potrzebują pracy, bo ile można trwać, nie posyłając dzieci do szkoły”…..buuuhahahahaha! czy ten lewacki insekt naprawde mysli, ze jeszcze ktos w to wierzy??? Oczywiscie nie mowie tu o lewakach, komuchach, feministkach, pederastach i innych niedorozwojach/lemingach.

Artur
Gość
Artur

Analfabeta z Afryki czy Afganistanu pojdzie do pracy i posle dziecko do szkoly hahahaha.Somalijskie dzieci calkim do szkoly nie chca chodzic a byc przywodca gangu. Reszta jak pojdzie do szkoly to zaraz tam byc musi jedzenie halal, wszystko ich obraza bo nie zgodne z islamem. Rodzice to musza miec zasilki, domy z socjalu, wypasione smartfony, ubrania z najnowszych kolekcji, a do pracy to zaden nie pojdzie

Marcin Opus
Użytkownik
Rotmistrz

@Artur
Nie bądź taki pewny, że nie chcą iść do szkoły. Ten lewak na pewno miał na myśli szkoły koraniczne a pracę w domowej fabryce wyrobów wybuchowych.

Jakiestam
Gość
Jakiestam

po samej mordzie widać że to lewacka patologia
nie ma sensu nawet z tym czymś dyskutować

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

Na takich stanowiskach nie pojawiają się zawodnicy z dupy. Ten frajer też jest ze starannego żydolewackiego doboru. Jego opinie są warte tyle co zeszłoroczny śnieg. Zawodowy łgarz.

ZatroskanyAnders
Użytkownik
Nowicjusz

Ktoś temu dobremu człowiekowi ze zdjęcia powinien wytatuować na czole napis „jestem naiwniakiem”. Najlepiej, żeby tatuaż wykonano gorącym żelazem.

Jack
Gość
Jack

Oto, co czeka obywateli europejskich, jak wpuścimy tych dzikusów:
https://www.youtube.com/watch?v=AjrJsf9up98&list=PLr3SVJhoemBqPKdXl-unQvFfjL9JKiI6f&index=7

kowalski
Gość
kowalski

Ciekawe jakie jest prawdziwe pochodzenie tego osobnika.Wtedy można się dowiedzieć czy to jest tylko szkodliwa naiwność czy jak mawia pewien profesor „inne szatany za tym stoją”?!

bkkkk
Gość
bkkkk

Ślicznie. Niech mi pan rzecznik odpowie jeszcze na pytanko: do jakiej pracy uchodźcy się faktycznie nadają i jaką pracę mają chęć wykonywać. Marginesowo przypomnę, że wszak przymuszanie ludzi do pracy jest nieludzkie i nawet chyba karalnewink.

Chory świat
Gość
Chory świat

( Zlewactwo jak zwykle buja sie na innej orbicie ) – … i za ile ? 2 Euro/na godzine ? Z wrażenia najeźdźca padnie na zawał i kto będzie za to odpowiadał , niedorzecznik Kostrzyński ?

fuckinbundeskalifat
Użytkownik
Nowicjusz

gdybym to ja byl ”w klopotach” ten lysy pacan na pewno by mi nie pomogl…
takiego indywidum jak ten palant nie moge uznac nawet za rodaka i blizniego
najwyzszy czas zaczac sprzatac swoje podworko, malo biedy i nieszczesc w Polsce?

blantomat
Gość
blantomat

Bierz łysa, czosnkowa pało do siebie do domu. Żona będzie zadowolona….

J III Sobieski
Gość
J III Sobieski
Nie, no nie moge, rzygac mi sie chce gdy slysze taki belkot ….. W Europie jest ich juz kilka milionow i to mowimy o nowym „naciągu” od 2015 roku, za pare lat z tych paru milionow zrobi sie 20 milionow lub wiecej. To jest typowa gadka majaca uspic nasza czujnosc a islamisci robia swoje manipulowani przez lewakow ktorzy maja jeszcze inne cele. Masakra. Ani jednego nachodzcy z b.wschodu, po cholere oni ich sciagaja do tych Wloch pytam, czy nie lepiej byloby ich odstawic z powrotem na brzeg do miejsca z ktorego wyruszyli ? Inaczej ta fala sie nigdy nie zatrzyma.… Czytaj więcej »
Artur
Gość
Artur

tak, tak baaaaardzo nam sa potrzebni wybitni inzynierowie co maja takie zabawy z owieczkami, nagral to amerykanski dron gdzies nad Afganistanem:
youtube.com/watch?v=BNUCozbmz04

HSR
Gość
HSR

Jakiemu panu służysz sprzedawczyku rzeczniku?! Który długonosy miliarder tobie płaci?!

Tomuśniepiskaj
Gość
Tomuśniepiskaj

Kolejny idiota … Gdzie się takie matoły rodzą ?

kowalski
Gość
kowalski

Tylko czy to tzw. pożyteczny idiota czy coś znacznie gorszego?!

Arek
Gość
Arek

RAZ -to nie są żadniu chodzcy, a DWA -to „co ja i co pani” bierze się z trudu własnej pracy a nie okradaniu innych.

Dagmara
Gość
Dagmara

Należy pamiętać, że punk myślenia pana Rafała jest ściśle powiązany z odcinkiem jego pensji …ot cała filozofia

Paweł
Gość
Paweł

Co ten facet pier…

Marcin Opus
Użytkownik
Rotmistrz

Znalazłem jego stronkę na fejsie
https://www.facebook.com/r.kostrzynski
Zdołałem przejrzeć dwa pierwsze zdjęcia. Moim skromnym zdaniem facet chce przyjmowania nachodźców z tych samych przyczyn co Biedroń.

Dagmara
Gość
Dagmara

@ Marcin Opus
Też się kiedyś zastanawiałam dlaczego ,,pewnie środowiska ,, chcą przyjmować tzw uchodźców i propagować islam. Odpowiedź znalazłam w tekstach źródłowych – prorok Mahomet farbowal włosy na pomaranczowo, oczy malował wegielkiem , lubił nosić damskie fatalaszki, a także lubił ,, przytulać,, się do mężczyzn od tyłu… ze tak powiem …mocno. Wszystko jest dokładnie opisane. Iście ,,tęczowy,, prorok

Marcin Opus
Użytkownik
Rotmistrz

@Dagmara
Ba, wszak w ,,potopie” Hoffmana też był jego godny następca, grany przez Adama Ferency. Na marginesie – pochodzenie nazwiska chyba węgierskie, więc musiał się chyba przemóc, żeby zgrać tę rolę.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@Marcin Opus
To się nazywają uzasadnione przyczyny. A poza tym wyświetla się, że „strona jest niedostępna”. Ciekawe dlaczego? Czyżby gwałtownie wzrosła „popularność”…

Marcin Opus
Użytkownik
Rotmistrz

@lolo ktory nie pisze
Przed chwilą kliknąłem link i działa.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@Marcin Opus
Może to kwestia mojej przeglądarki, ale na inne linki na FB wchodzę bez problemu, co sobie sprawdziłem za pomocą NDIE.

Surowy
Gość
Surowy

Ja mam jeszcze inną refleksję; jakoś tak dziwnie się składa, że im gorszy pokurcz – tym żarliwszy komuch. Najwyraźniej lewicowość jest dla wszelkiej maści niedoróbków i odmieńców rodzajem odskoczni, trampoliną do awansu społecznego. Nie jest to przy tym żadna nowość; proponuję obejrzeć sobie zdjęcia „wodzów” Rewolucji bolszewickiej.

ABC
Gość
ABC

Pan rzecznik nie rozumie, że ci „uchodźcy” to w zdecydowanej większości nie są żadni uchodźcy, tylko imigranci socjalni, kryminaliści lub terroryści.

kap
Gość
kap

Rzecznik niech na własny koszt przyjmie do domu kilku inżynierów i lekarzy. Niech pamięta o tym: żeby w domu nie było krzyży ani wieprzowiny. Żona i inne członkinie rodziny mają oferować nielimitowane rozrywki w celu rozładowania napięcia. Kieszonkowe dla fachowca to minimum 3000 zł miesięcznie. I oczywiście każdy ma mieć 20 m2 do swojej dyspozycji.

Marcin Opus
Użytkownik
Rotmistrz

@kap
Z wpisu na jego fejsie sprzed dwóch lat wynika, że ma córkę obecnie coś w wieku 18 lat, więc Twoja propozycja jest jak najbardziej na miejscu.

myślący
Gość
myślący

naiwnym Polaczkom dawano przez rok „nadzieję” że będą mesjaszem narodów, ostoją normalności w zlewaczałym świecie
ale PO/PIS znów was zrobił w bambuko…..
przez rok was po cichu zalewał nachodźctwem banderowskim, teraz zalewa banderowcami już otwarcie, a protestujących patriotów jawnie zamyka w więzieniach (vide np. Miernik, Rybak, Słomka, i wielu wielu innych), a na koniec dowali Polaczkom islamistów
i … będzie normalnie, jak zawsze i wszędzie – naiwne Polaczki dostaną kopa w dupę, bo ciągle nie potrafią się nauczyć, aby do władzy promować patriotów, a nie pookrągłostołowe mendy i świnie lub innych oszustów szkodników kukizowców, rtc.

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik
Początkujący

dobrze piszesz „myślący” , gdybyś jeszcze nie obrażał , bo jestem POLAKIEM !!! Pomyśl wiec trochę , nim znów zaczniesz „polaczkować”……..

Publiusz
Użytkownik
Nowicjusz
@myslacy Podobnie ,jak „prawak ” jest nieudolna forma zrewanzowania sie za okreslenie „lewak ” ,tak nazwa „Polaczki” jest proba odegrania sie za , powszechnie przed wojna uzywane slowo …”zydki”.Kazdy wiec Polak ,ktory uzywa slowa „Polaczki ” powinien o tym pamietac,chociaz poreczniej ,bo bez swiadkow ,byloby popluc sobie w ….lustro! Natomiast antidotum na wynarodowienie ( w pewnych kwestiach) PiSu, a innego wyjsciia nie ma i glosowac mozna tylko na PiS,jest pomijanie w wyborach pierwszych 4 nazwisk na listach wyborczych tej partii ,bo sa to ludzie namaszczeni i niepewnego pochodzenia i glosowac nalezy na kandydata z pozycji 5-tej!W PiSie jest duzo porzadnych… Czytaj więcej »
Tomek
Gość
Tomek

Mamy ponad 100 tys bezdomnych.zarejestrujmy ich jako uciekinierów i otoczony opieką i pies stał te unie

antyLewak
Gość
antyLewak

czyli już mówi wprost, że chodzi o strzyżenie białych pod przykrywką „opieki” dla nachodźców.
Komuchy zawsze coś wymyślą, żeby ludzi obrabować

test24
Gość
test24

A co jeśli… ta malejąca ilość uchodźców po prostu wynika z tego, że już niemal wszyscy dorośli mężczyźni opuścili Syrię i zostały w niej już tylko matki z dziećmi i żołnierze 20 wzajemnie zwalczających się frakcji?

Przecież populacja Syrii to 22 mln osób. Połowa to mężczyźni, czyli 11 mln. Z czego około 10 mln już uciekło, a pozostały milion to wszelkiej maści bojownicy. Ja tu nie widzę problemu z dostaniem się do Gejropy, tylko po prostu niemal wszyscy już do niej uciekli grin

test24
Gość
test24

Aj, przepraszam, walnąłem się w kalkulacjach. Potraktowałem mężczyzn i kobiety z dziećmi osobno, a przecież dzieci też mogą być płci męskiej – to wszystko wina LGBT grin Nie zmienia to jednak tego, że wszyscy mężczyźni już zwiali i zostały tylko kobiety z dziećmi i żołnierze.

Anna
Gość
Anna

zycze tej gnidzie unicestwicenia raz na zawsze.

Zen
Gość
Zen

Kogo obchodzi co ten pajacyk uważa? Niech przyjmie, utrzyma i odpowiada za ich wybryki jeśli go stać. Ja sobie nie życzę, żeby jakiś gamoń mówił mi co ja powinienem.

DDRka
Gość
DDRka

Nie, no jasne! I wy byscie chcieli od groma kasy i byscie za nia im pomagali a przy okazji cos by skaplo do dziurawych kieszonek waszych i byloby cacy, tak?… wink
Ta wasza obsluga pomocy to byloby jakies 80% wszystkich kosztow!!!! wink

Jerzy
Gość

Mówią że „mądrej głowy włos się nie trzyma” – ale w każdej regule są WYJĄTKI (p. zdjęcie)

Surowy
Gość
Surowy

Jak wiadomo, za okupacji funkcjonował dobry zwyczaj golenia na łyso kurew oddających się obcym.
W tym przypadku nawet tego robić nie trzeba.

szokman
Gość
szokman

Pomyślcie sobie jedynie , ile mld Euro zostało zmarnowanych na te darmozjady. Gdyby ktoś chciał to policzyć, zemdlałby od tej cyfry , to sa setki mld Euro i na kogo? Na gwałcicieli, zadymiaczy, pasożytów, nierobów …a kto na nich robi..pan, pani i pani również…będziecie zapieprzać do usranej smierci ale na wasze emeryturki kasiorki zabraknie . Nie ma takiego systemu, który by to udźwignął , to obciążenie !!! Pare milionów pasożytów sobie siedzi i sie śmieje bo co rusz za darmoche cos dostawają a i tak żądają coraz więcej….

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Kasę na prostytutki, broń bo najeźdźcy chcą się czuć jak u siebie smile
P…..ć UE kołchoz

dfbdf
Gość
dfbdf

Dzieci do szkoły. Jak mają mięć dzieci, jak to w ponad 90% same samce i do tego wojownicy islamscy ? Na mózg padło tym lewakom zupełnie ?

MarioBros
Gość
MarioBros

Następny durny lewak, który pieprzy głupoty o przyjmowaniu tych imigrantów zarobkowych!Jak jesteś taki dobry wujek to ich weź do siebie baranie,aż cię zislamizują!Pytanie czemu Europa ma ich przyjmować bez końca, a bogate kraje Zatoki Perskiej ich nie chcą przyjąć!! Dla mnie odpowiedź jest prosta, jak najszybciej zislamizować Europę!

wpDiscuz