fot. pixabay.com

Alpaslan Kavaklıoğlu, poseł rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) oraz szef parlamentarnej Komisji Bezpieczeństwa i Wywiadu ocenił, że Europa stanie się muzułmańska w przeciągu dwóch dekad.

„Fortuna i bogactwo świata przesuwają się z Zachodu na Wschód. Europa przeżywa niezwykły czas: jej populacja maleje i starzeje się. Ma bardzo starą populację, a więc ludzie przybywają z zewnątrz by tam pracować. Wszyscy nowoprzybyli to muzułmanie: z Maroka, Tunezji, Algierii, Afganistanu, Pakistanu, Iraku, Iranu, Syrii i Turcji” – mówi turecki poseł.

„Doszło do tego, że najbardziej popularnym imieniem w Brukseli jest Muhammad, a drugim najpopularniejszym jest Melih, trzecim Aisza.” – ocenił z zadowoleniem Kavaklıoğlu.

Według posła rządzącej partii Turcji, jeśli ten trend zostanie utrzymany, to Europa w ciągu dwóch dekad będzie muzułmańska.

„Liczba ludności muzułmańskiej przewyższy liczbę ludności chrześcijańskiej w Europie w ciągu 20 lat. To zwiększa nacjonalistyczną, ksenofobiczną i antyislamską retorykę, stąd też niektóre małe partie zaczęły zdobywać dużą liczbę głosów. Ale nie ma lekarstwo na to. Europa będzie muzułmańska. Będziemy tam skuteczni, z woli Allaha, jestem tego pewien” – mówił.

źródło: dzienniknarodowy.pl/cnnturk.com

73
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
34 Comment threads
39 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
Rumcajs +>C*spisekAbu JanuszLogikgrend Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o