Posłowie Nowoczesnej przybyli dziś do Terespola, aby sprawdzić od strony formalnej, jak wygląda procedura składania przez cudzoziemców wniosków o opiekę prawną dla osób, które ubiegają się o status uchodźcy. Mowa tutaj przede wszystkim o Czeczenach.

O spotkaniu z tzw. uchodźcami z Czeczenii poinformowała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus. Posłów niepokoi sytuacja Czeczenów na granicy, zastanawia ich, dlaczego niektórzy z uchodźców ubiegają się o pozwolenie na wjazd do Polski po 30-40 razy i dostają odmowę.

„W związku z informacjami, które pojawiają się w mediach i raportach organizacji pozarządowych, posłowie Nowoczesnej uznali, że trzeba przyjechać tutaj i zobaczyć, jak wygląda sprawa od strony formalnej” – mówił poseł Jerzy Meysztowicz, który również przybył do Terespola.

„Pytaliśmy o 13 rodzin, które po raz 30-40 próbują się przedostać przez granicę. To jest nasza pierwsza wizyta. Jeszcze tu wrócimy, będziemy chcieli też pojechać do Brześcia i przejechać drogę do Terespola” – mówiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłowie Nowoczesnej zapowiedzieli, że będą m.in. składać interpelacje i zapytania, które usprawnią procedury dotyczące przyjmowania wniosków i pracy Straży Granicznej na przejściu w Terespolu i w innych miejscach.

źródło: Rzeczpospolita

50
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
24 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
EskerlziomMarcinfuckinbundeskalifat... Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aqw
Gość

Dostają odmowę, bo nie spełniają wymogów, mamy ich dość i społeczeństwo ich nie chce, to proste jak drut

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@aqw
Piszesz oczywiście o p. posłach Nowoczesnej… Swoją drogą Nowoczesna z takim zapałem popiera pustynne wczesne średniowiecze… Ach te oblicza nowoczesności… Kto by pomyślał, że szałasy są teraz trendy…

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@aqw)
Ciekawe jak tam u pp. z Nowoczesnej wyglądają łazienki, z tymi dziurami w podłodze? No i te ablucje…

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory jeszcze pisze To jest nowoczesny design „kaukaz-toilet” – jedna deska do sr…nia a druga do odganiania się od wilków. razz

aqw
Gość

@lolo ktory pisze @pojawiam się i znikam Byłam sobie w Egipcie na lotnisku, wchodzę do łazienki, nowoczesna toaleta, wszystko w kafelkach i az krzyknęłam! Mąż przyleciał mnie ratować CAŁE całe ściany w gównie! podłoga w gównie! sedes, umywalka wszystko w gównie. Straszne! Byłam tez w publicznym wychodku takiej sławojce w… Czytaj więcej »

olo
Gość
olo

A moze by sie tak zainteresowali konsulatem USA i zapytali dlaczego Polacy dostaja odmowe – co nas obchodza Czeczency ktorzy dostali odmowe wjazdu???

Niki
Gość
Niki

Ciekawe czemu się uparli na Polskę, że pojedyncze osobniki potrafią nawet po kilka kilkanaście razy do naszych granic pukać? Jak widzą, że się ich tu nie chce to przecież przez Finlandię powinni szturmować, dziwne to to.

ocoloto
Gość
ocoloto

dziwne, że w ogóle idą przez ukrainę, gdzie rosja prowadzi oficjalnie działania wojenne, mijając rosyjskie bezpieczne krainy, ogólnie to w czeczenii nie ma chyba wojny, więc z jakiej racji mają dostać azyl, jeśli są prześladowani przez niemuzułmańską rosję, to mają bliżej do muzułmańskich krain na południu… neutral

Marcin
Gość
Marcin

Dokladnie 10 lat juz wojny nie ma ile czasu taki uchodzca bedzie utrzymywany na koszt polskiego podatnika ?
Czas zaczas odsylac ich do domu jak nie pracuja ! A nie nowych przyjmowac.

AntyHegemon
Gość

@aqw
To jest oczywiste i dla tych nowoczesnych oszołomów, ale pojechali po to by narobić szumu i popróbować namieszać na niekorzyść obywateli polskich.

test24
Gość
test24

Proponuję tym razem rozpętać jakąś wojnę w Czeczeni, wtedy będą mogli starać się o azyl

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

te durne H U J E z nowoczerstwej, P i E R D O L O N E pasozyty, pomylily funkcje i zadania – maja scierwa sluzyc Polsce, M A T K O JE B C Y, a nie biegac do brudasow zdelegalizowac ta ”partie”, a najlepiej wystrzelac na pniu… Czytaj więcej »

3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA
Gość
3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA

Niech oni lepiej odwiedza mieszkancow Gory Kalwarii gdzie jest osrodek dla Czeczenow i popatrza jak sie pieknie „zintegrowali”

preczZIslamem
Gość
preczZIslamem

ZDRAJCY!!!

MaRS
Gość
MaRS

Juz ich znamy z imienia i nazwiska!

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Widać te dwa procent poparcie, które mają to za dużo smile

888
Gość
888

Ciekawe ile pieniędzy zainkasowali lub ile im obiecano za pomyślne załatwienie sprawy. O ile się orientuję to w Czeczeni nie prowadzone są obecnie żadne działania wojenne. Ale dla zdrajców Ojczyzny i sprzedawczyków widać nie ma to żadnego znaczenia.

easyrider
Gość

@888 Marek Majewski Za pojedyncze działania nikt im nie płaci. Bonusem jest samo to, że pozwolono im zostać posłami. Oni doskonale wiedzą czego się od nich oczekuje. Benefity spływają w różnej postaci. To może być gaża za jakiś odczyt, darowizna dla fundacji etc. Jeśli chodzi o tych Czeczenów, którzy przecież… Czytaj więcej »

aqw
Gość

@easyrider Jestem pewna, ze ktoś ich zadaniuje. czyli przyjeżdza oficer prowadzący przyjmuje relację, donosy, pomysły i zleca zadania. ponieważ lotnością nie grzeszą, to mówi im od A do Z jak nalezy zadanie wykonać. Oni wszyscy mają kredyty, ani potrzebują kasy, do tego sa na nich haki, Petru nie jeden raz… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

No, tak już ich odwiedzili to niech sobie wezmą do siebie do domu to potem jak Wielgus będzie miała w domu szariat i będzie musiała latać w Worku na śmieci żeby nie oburzyć męskich członków rodzin i jak nie to dostanie takiego liścia że się nie podniesie, to wtedy będę… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Żadnych muzułman, obojętnie czy do państwowych ośrodków czy osób prywatnych. W Polsce nie ma miejsca na islam!

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

muzulman – czlowiek ktory przezyl oboz koncentracyjny
muzulmanin – chory psychicznie podludz…
prosze nie mieszac pojec

Woj
Gość
Woj

40-sty raz przez granicę? Raz już Straż Graniczna stwierdziła, że nie mogą granicy przekroczyć i to powinno wystarczyć.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Woj To jest nękanie i wywieranie presji na działania służb państwowych. Na dodatek przeszkadzają w pracy. Straż Graniczna nie podlega posłom i posłowie powinni być ukarani.

ocoloto
Gość
ocoloto

Woj… wiesz jak to jest w urzędach, zawsze brakuje jakiegoś podpisu lub kwitka…. cool

Kris11
Gość
Kris11

Zapamiętamy te ryje i odpowiednio potraktujemy przy urnach wyborczych.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Kris11 Do wyborów daleko i będą krew psuli a może i środowisko morderczą ideologią. Punktować ich co zrobili dla Polski i Polaków. A ta Wielguś (coś tam) ma/jest w fundacji. Jak dla mnie, to wszystkie te fundacje, to są pralnie brudnych pieniędzy. Tu powinny ich wszelkie kontrole przetrzepać.

easyrider
Gość

@Kris11 Tej utajonej wojny domowej nikt nie wygra przy urnach. Żadna nić porozumienia nie jest już możliwa do zawiązania. To musi zakończyć się jak w USA w 1863, w Hiszpanii w 1936 albo w Chile w 1973. „Postępowi” są czymś opętani i stanowią zagrożenie dla naszej państwowości, dla naszej suwerenności,… Czytaj więcej »

Leszek
Gość
Leszek

A może tak w Czeczenii nie ma wojny, to skąd są uchodźcy?to są imigranci zarobkowi, no ale dla nowoczesnej to to samo. BOŻE, kto głosował na takich politykierow!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Leszek Na innego „zatroskanego” o los Polski czyli POsła Stefana Niesiołowskiego głosowała Zielona Góra. Teraz p. N. jeszcze bardziej zintegrował się z ideą bo robi w Europejskich Demokratach. Co prawda demokracja i Europa od jakiegoś czasu bardziej mi się kojarzą z hasłem: dołóż Polsce ile możesz, ale jak się nie… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

Zarobkowi czy roszczeniowi? Bo juz widzę, jak oni będą ciężko pracować. ..chyba nad popularyzacją islamu

Logic1
Gość

Ale pociesza to że chyba nic nie mogą zrobić.

gieno
Gość
gieno

Mogą, mogą robić prowokacje mogą to naglasniac medialnie

docent
Gość
docent

Soros płaci, Soros wymaga.Każe jechać to jadą bo szef nie da kasy .

mazoo
Gość
mazoo

Czy Nowoczesna to jeszcze robi coś pożytecznego i konstruktywnego czy zajmuje się pierdołami i wszystkim innym ? Polacy nie chcą u siebie dziadostwa i to chyba jest prosty przekaz. Czy Nowoczesna ma problemy ze zrozumieniem ?

Srallah
Gość
Srallah

Dlaczego po 30 razy skladaja? Bo sa tak tępi, ze po odmowie wysylaja ponownie nie rozumiejac slowa wypierdalac.

Marcin Opus
Gość

A skąd wiadomo, szejringwielgus, że ci czeczni to uchodźcy. Ktoś już im przyznł ten status, czy przysługuje im z urzędu, bo są czecznami?

Marek
Gość
Marek

A czy ci tak zwani osłowie nie mogli by tam zostać?

test24
Gość
test24

Kurde, a jakby tak zadzwonić i poinformować Białorusinów, że Ci goście przemycają narkotyki, albo chcą obalić Łukaszenkę? Trafiliby do pierdla na ładnych pare lat i byłby spokój smile