Prezes partii DENK w Holandii, która reprezentuje tureckich imigrantów zaatakował swoich przeciwników politycznych. Dał im jasno do zrozumienia, że powinni wyjechać z kraju, jeśli nie odpowiadają im zmiany kulturowe jakie obecnie zachodzą.

Tunahan Kuzu uznał, że jeśli Holendrzy nie są w stanie zaakceptować zmieniającego się pod względem kulturowym państwa, to powinni je opuścić.

„Jeśli ktoś nie lubi zmieniających się Niderlandów, w których żyją ludzie z różnych kultur jak w mieście Zaandam lub w sąsiedztwie Poelenburga, powinien wyjechać” – oświadczył Kuzu, przywódca partii DENK.

Znaczenie partii DENK, której przewodzi Kuzu, szybko rośnie w holenderskich obszarach miejskich. Szczególnie wysokie notowania ma w dużych aglomeracjach z liczną populacją muzułmanów, na przykład w zachodniej części Amsterdamu (Amsterdam Nieuw-West). Podczas wyborów do parlamentu krajowego w 2017 roku uzyskali 3 mandaty.

Partię założyli dwaj posłowie tureckiego pochodzenia, Tunahan Kuzu i Selçuk Öztürk, który do listopada 2014 r.działali w Partii Pracy. Nowej grupie parlamentarnej nadali nazwę DENK, po czym opublikowali manifest polityczny ustanawiający ruch na rzecz imigrantów.

67
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
KorwinistaGhkkklioes vel pislamistaDezpasek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o