Niemcy: Uchodźca z Sudanu skazany za oszustwa. Wyłudził 20 tys. euro świadczeń socjalnych

Sudański imigrant posługiwał się w Niemczech siedmioma nazwiskami i wyłudził ponad 20 tys. euro świadczeń socjalnych.

25-letni Sudańczyk, który posługując się siedmioma fikcyjnymi nazwiskami wyłudził 21 700 euro świadczeń socjalnych, został skazany na rok i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Ponadto musi on odbyć 200 godzin pracy społecznej.

Oskarżony przyznał się, że posługując się różnymi nazwiskami w kilku miastach północnych Niemiec, wyłudzał zapomogi. Jak wyjaśniał jego obrońca, pieniądze te miały służyć imigrantowi wsparciu chorych rodziców w Sudanie.

Sąd zdecydował się uwzględnić fakt, że mężczyzna już przez pięć miesięcy siedział w areszcie śledczym. Prokuratura żądała, aby nie wymierzać mu kary w zawieszeniu, ponieważ oskarżonego cechuje „wysoka kryminalna energia”.

Broniący oskarżonego mecenas Christian Neumann negował to twierdzenie, wyjaśniając, że oskarżony wykorzystał jedynie „lukę w systemie”, rejestrując się w różnych urzędach, gdzie robiono mu też zdjęcia. „Prościej chyba się nie da” – podsumował adwokat.

Przewodniczący składu sędziowskiego uzasadniał wymierzenie kary w zawieszeniu między innymi tym, że oskarżony do tej pory nie był karany. Jak zapewniała obrona, oskarżony „bardzo żałuje” popełnionych czynów.

Proces ten był pierwszym w Dolnej Saksonii po ujawnieniu 300 podobnych domniemanych przypadków wyłudzania świadczeń socjalnych przez rejestrację pod różnymi nazwiskami. Jak podkreśla dolnosaksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, przypadki tego rodzaju odkryto w całym landzie. Ogólna wysokość strat z tego tytułu szacowana jest na kilka milionów euro.

Jednej z pracownic ośrodka recepcyjnego w Dolnej Saksonii wydało się podejrzane, że zapomogi wyłudzają przede wszystkim osoby pochodzące z Sudanu. Obecnie od wszystkich tzw. uchodźców pobiera się odciski palców, aby uniemożliwić ich podwójną rejestrację. Tylko w sądzie w Hanowerze wyznaczone są już terminy trzech dalszych rozpraw. W jednym z przypadków oskarżony wyłudził 60 tys. euro.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

28 komentarz do “Niemcy: Uchodźca z Sudanu skazany za oszustwa. Wyłudził 20 tys. euro świadczeń socjalnych

 1. Wyłudzenie? Zwykła kradzież. Za 20 tysięcy euro dostaje niecałe 2 lata w zawiasach? 200 godzin prac społecznych? To chyba kpiny. Co to za kara? Pięć miesięcy siedział w areszcie śledczym? No to jeszcze dostanie odszkodowanie za „traumę”, chociaż warunki miał tam pewnie królewskie. Powinien dostać 2 lata bez zawiasów + praca przymusowa w pierdlu, niech tyra na swoje utrzymanie. Takie niskie kary tylko zachęcają. Ciekawe, ile przykładowo dostałby taki Polak w Niemczech, za wyłudzenie takiej kwoty.

  1. @Karbolut dokładnie, śmiesznie niska kara, odsiedział 5 miesięcy a prawie 100 tys zł przytulił, wtedy to ja też mogę 200 h odrabiać (będzie w chuja walił a i tak mu zaliczą) przy karze w zawiasach a socjal dalej będzie ciągnął razz A jakie tłumaczenie, na chorych rodziców buahaha drogie to leczenie obłędu u szamana grin

 2. Kolejny biedny „uchodźca”, który tylko cyt. „…wykorzystał jedynie „lukę w systemie”…” i tylko ta biedota wyłudziła 21700 euro. A kiedy zwróci on i jemu podobni? Pewnie jak zwykle za wszystko zapłaci rdzenny Europejczyk? Znowu podniosą wiek emerytalny, czy nałożą większe podatki? Deport, deport, deport!….

 3. A po co oni wogole traca czas i pieniadze na dochodzenie??? Pierwszym samolotem powinien do „chorej mamy” odleciec… Jakos nasi emeryci jak nie maja na leki to nie wysylaja dzieci krasc. Pracownicy, ktorzy nie zweryfikowali jego tozsamosci tez powinni za to odpowiedziec. No i jak to jest, ze ja, kiedy sie usmiechne do zdjecia w paszporcie to zle, ze paszporty biometryczne, odciski sciagaja, a niedajboze podpisem za ramke wyjedziesz… Sprobuj sie w 2 urzedach pracy zarejestrowac zeby zasilek pobrac… Stos dokumentow o byle jaki papier wolaja w kazdym urzedzie, a takiemu malpiszonowi na slowo wierza??? Skandal!!!

 4. I więcej tych czarnuchów dossie się do ich socjalnego cycka, tym szybciej to padnie. A to musi paść, bo inaczej liber-lewacki amok z nich nie wyparuje. Na pewno nie samoistnie. Tak samo jak nazizm wyparował dopiero jak bomby obróciły ich miasta w gruzy a miliony kobiet niemieckich zostało zgwałconych przez kacapów. My zaś podziękujmy Szwabom, za darmowy serial pt. „Jak czarnuchy oszwabiają… Szwabów”.

 5. Lewacy widza swoj koniec i jada na calego z okradaniem wlasnego spoleczenstwa. To nie jest normalne, ze po wszystkim co do tej pory Europa musiala przejsc ze wzgledu na fale islamska, to wlasnie my jako ofiary tej napasci jestesmy przez nasze rzady karani obcinaniem praw i ponoszeniem kosztow utrzymania tej imprezy.

  Ale gdzie mogli lewacy natrzepac lepiej kasy w tak ktotkim czasie, zacierajac przy tym slady przestepstwa? W Afryce, Syrii, …..? NIe, tam jest tylko ropa. Reszta to smierdzaca bieda i analfabetyzm, a glupi i pokorny Europejczyk ma kase.

  Kto na tym trzepie nasza kase? A no jako pierwsi ci, ktorzy tak mordy w obronie imigrantow otwieraja i wyja jak glupie krowy na lace. Zacznijmy z najlepszym topowym inwestorem w nasze spoleczne zadluzenie, dojenie naszych pokolen.

  Moze sie myle , ale ide sladem pieniadza i uslugodawcow, ktorzy ta kase otrzymaja.

  Top winner Nr. 1 to BANKI. Zawsze wiedza jak z nas kase wydoic wink

  Nastepnie:

  – branza budowlana, bo mieszkania dla nich sa potrzebne
  – lekarze, szpitale, bo wyleczyc nalezy
  – adwokaci, bo sprzeciw o nieotrzymanie azylu napisza
  – tlumacze, bo maja co do roboty. To beda rzadko biali adwokaci smile
  – osrodki szoleniowe, nauka jezyka, przyszkolenie zawodowe, …
  – sklepy siecowe, bo najtansze produkty oferuja
  – pracodawcy, tania sila robocza
  – …….

  Na to wszystko potrzeba kasy, kasy ktora zabiora Tobie i mi. Jesli powiesz temu procedorowi NIE, jestes faszysta, rasista i jeszcze wiecej zaplacisz.

  Czy my k** snimy, czy jestesmy niewolnikami, pracujacymi na farmie bawelny. Biali niewolnicy dla lewackiego scierwa!!!

 6. Dlaczego w zawieszeniu? Skąd wiedzą, że wcześniej nie był karany w innym kraju?
  Poza tym obudzili się wczas! Od dawna mówimy o wyłudzeniach a oni teraz widzą, że im kasy brakuje??

  1. Sudańczyk po prostu nie wiedział, że tak nie można, powinni go uniewinnić.

   Jak to, skąd wiedzieli, że nie był karany? Jakby nie uwierzyli to by byli rasistami, ksenofobami ……. Powiedział, a oni uwierzyli, w końcu to żaden przestępca tylko ,,lukator systemowy”, inaczej taki tester systemów zabezpieczeń w niemieckich placówkach systemów socjalnych. W sumie to powinien nagrodę dostać, skoro takie luki wykrył. Ciekawe, ile by dostał niemiec za wykrycie takiej luki.

 7. normalny czlowiek na 20 tysiecy Euro musi pracowac po 12 godzin dziennieprzez 2-3 lata a taki degenerat dostal 200 godzin prac spolecznych, powinien dostac 3 lata ciezkich robót wtedy nauczylby sie ze nie mozna zyc na koszt innych, ze nie mozna krasc …. my wszyscy zazynamy sie dla bandy degeneratow ktorzy zjechali tu doic socjale i nas terroryzowac …. jak bysmy nie mieli na kogo pracowac. Co on robi nadal w Europie, odpracowac uczciwie to czego nakradl i deportacja do domu bez prawa powrotu, wczesniej zdjecie facjaty, odciski palcow, skan siatkówki oka i wyjazd.

 8. W związku z tym, że został skazany na 200 godzin prac społecznych, a przy tym cechuje go wysoka kryminalna energia to rachunek jest prosty, zakładam, że molestowanie na ulicy Helg i Gertrud zajmie mu średnio 10 minut per capita, to w ciągu godziny może ubogacić w czynie społecznym sześć ofiar, co daje nam total 1200 społecznie odpracowanych Helg. Dwie pieczenie przy jednym ogniu: zasądzana kara wykonana, a z delikwenta zejdzie nadmiar wysokiej energii.

 9. Miał racje Trump żeby nie wpuszczać do USA m.in. obywateli Sudanu. Jak nie terroryści to wyłudzacze zasiłków i innej pomocy społecznej. Do roboty, do uczciwej pracy to oni w większości się nie nadają czego ten opisany przypadek w Niemiec dowodzi najlepiej

  1. @ania,

   oni nie robią ich w konia, to najpotężniejsze państwo Europy, a w zasadzie jego elity robią to celowo swoim własnym obywatelom. Dzięki brudasom totalna inwigiliacja jest nakładana na białych rdzennych europejczyków.

   Parę miesięcy temu jak był zamach we Francji czy Belgii to pokazywali jakiś dworzec w Brukseli i kolejkę ludzi przeszukiwanych przez policję. I jakiś biały dureń w okularach do kamery, który był kompletnym przeciwieństwem islamskich przybyszów dosłownie był szczęśliwy, że stoi parę godzin w kolejce i jest przeszukiwany, bo jak twierdził, TO DLA JEGO BEZPIECZEŃSTWA! A więc widać jak działa propaganda.
   Wyobraź sobie, że masz dom i dużą rodzinę i z jakichś względów zaprosiłaś do domu „gości”, którzy po jakimś czasie zrobili ci w domu rozpierdol. Poniosłaś straty nie tylko materialne, ale zginął członek twojej rodziny.

   A ty co robisz? Gości dalej gościsz, a zaczynasz inwigilować twoją własną rodzinę, bo jak twierdzisz, robisz to, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo.

   Zidiocenie europejczyków jest tak wielkie, że przeraża. Dlatego Europa jest nie do uratowania.

 10. zaluje ale kasy nie odda – hahahahahhaha
  podstawa kazdej kary to jest naprawienie krzywd, w tym przypadku oddanie wyludzonych pieniedzy a potem dopiero kara typu pierdel czy prace spoleczne

Dodaj komentarz