Tariq Ahmad. foto: wikimedia.commons.org

Rząd brytyjski powołał po raz pierwszy Specjalnego Wysłannika ds. Wolności Religii lub Przekonań. Funkcję tę będzie sprawował Sekretarz stanu ds. Wspólnoty Narodów i ONZ, muzułmański polityk zasiadający w Izbie Lordów, Tariq Ahmad.

Zadaniem nowo mianowanego dyplomaty będzie „promowanie zdecydowanego stanowiska Wielkiej Brytanii w sprawie tolerancji religijnej za granicą i pomoc w zwalczaniu dyskryminacji religijnej w krajach, w których grupy wyznaniowe stanowiące mniejszości spotykają się z prześladowaniami”.

„Ludzie wszystkich wiar lub niewierzący powinni cieszyć się wolnością praktykowania tak, jak chcą. Ten szacunek to klucz do globalnej stabilności i leży całkowicie w naszym interesie. (…) W zbyt wielu częściach świata mniejszości religijne są prześladowane, dyskryminowane i traktowane jako obywatele drugiej kategorii. Jako człowiek wierzący, odczuwam to bardzo głęboko” – powiedział Tariq Ahmad.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May już zapowiedziała, że nie może się doczekać, by zacząć wspierać Ahmada w jego nowej roli.

źródło: swiato-podglad.pl

69
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
rofoklioes vel pislamistaDezAnahu Yamito IIAnarcho-nacjonalista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o