fot screen tvp parlament

„Nie mam wątpliwości, że narastająca fala terroryzmu wiąże się z migracją” – powiedział w piątek na Malcie prezydent Andrzej Duda. Według niego, Unia Europejska nie rozwiąże problemu migracji, jeżeli będzie się posługiwała poprawnością polityczną.

„Jeżeli UE będzie posługiwała się w swoich relacjach wewnętrznych i zewnętrznych daleko idącą poprawnością polityczną, którą ja raczej nazywałby swoistą naiwnością, to my nie załatwimy tego problemu. Potrzebna jest współpraca, solidarność, ale to wszystko potrzebne jest po to, by zrealizować działania, które będą działaniami zdecydowanymi” – powiedział prezydent.

Duda podkreślił ponadto, że „nie ma wątpliwości, iż narastająca fala terroryzmu wiąże się z migracją”. „Zresztą są na to dowody, więc chyba nikt w Europie nie ma co do tego wątpliwości” – mówił.

Prezydent zadeklarował, że Polska jest gotowa do wspierania ochrony zewnętrznych granic UE. Dodał, że Polska skutecznie pilnuje swoich granic. „Ja mam codziennie informacje o tym, że od naszej granicy odbijają się nielegalni migranci” – powiedział.

19
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
TomuśniepiskajIrenePubliuszDracutest24 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waq
Gość
Waq

Nikt nie ma wątpliwości, nawet głupcy to wiedzą, tylko nie wsztyscy mówią prawdę

Publiusz
Gość

Chyba bardziej nas interesuje temat prawie 45min. rozmowy Dudy z Makrela po ktorej to szczebiotaninie Kornhauzerowicz zawetowal istotne dla naprawy Polski ustawy o sadach !

Polak
Gość

Nic nie odkrył, jednak należy mieć na uwagę fakt, że jako jeden z nielicznych potrafi wyrazić własne zdanie na ten temat, które z pewnością dotrze do wielu doraźniej aniżeli miałyby to być słowa przeciętnego zjadacza chleba

Wojtek
Gość
Wojtek

Może w końcu przestanie być Adrianem, i zostanie prezydentem ?

test24
Gość
test24

Niech najpierw wywali z Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej panią Pchankę Gronkowiec Waltz i zaprosi do niego narodowców, bo ten komitet jest skandalem.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Tylko czekać jak lewacy, folksdojcze z po, n, kod, obywateli, tvn …
zaczną wrzeszczeć „Duda to rasista, islamofob …
no i te jęki lewactwa, bul dupy

Realista
Gość

Ameryki nie odkrył

asdas
Gość
asdas

nie chodzi by odkryć Amerykę lecz by słowa przekuć w czyn. Gdyby to był Shogun powiedziałby WELCOME :).

test24
Gość
test24

Dokładnie, nie chodzi o odkrywanie Ameryki, ale by zacząć w końcu o tej odkrytej Ameryce głośno mówić.

Adrianz
Gość
Adrianz

Ja bym się tak nie chwalił co do bronienia naszych granic . Codziennie ciapki przechodzą do Polski na zakupy w Zgorzelcu. Bez zbytniego puszenia się proszę

Obywatel
Gość
Obywatel

ale to jest shengen a jak tego bronić? Jemu chodzi o zielone granice wschodnie raczej

Adrianz
Gość
Adrianz

Kontrolować i zawracać bo nie są obywatelami Unii tylko gośćmi pani Merkel. Szengen ich nie dotyczy puki nie mają obywatelstwa Niemieckiego. Z tymi dokumetami co niemiaszki im wydają to nie wolno im opuszczać landu.

Dracu
Gość

Brawo dla prezydenta za mówienie jak jest. Jeżeli prezydent danego państwa o czymś mówi to ma to odpowiednią siłę przebicia. Czy to się komuś podoba czy nie. W naszym przypadku potwierdza kurs obrany przez rząd i pokrywa się z opiniami czytelników NDIE. Więc szacun Panie Prezydencie.

TomaszD
Gość
TomaszD

to jest zwykłe pieprzenie…to trzeba publicznie powiedzieć JASNO I OTWARCIE kto i dlaczego wpuszcza do Europy to gówno murzyńskie i arabskie i do tego stworzył prawo o łączeniu rodzin, żeby niszczyć Europę. Takie grzeczne słówka i półprawdy w politycznym głupkowatym slangu niczego nie zmienią. To jest właśnie polityczna poprawność. Trzeba… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@Tomasz D

Kiedys w czasach studenckich krazyl kawal:
Pytanie: co to jest strategia?
Odpowiedz: To jest teoria i praktyka robienia w h…j przeciwnika.
Nieraz to lepsze w dyplomacji , niz walenie piescia w stol.

Lubicz
Gość

To dlaczego pozwalają na to! Sorry za spam, ale to naprawdę trzeba przysyłać dalej… Porównanie obecności imigrantów z krajów islamskich, Afryki i Indii w roku 2014 i obecnie. https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/mapa/rok/2017/rok2/2014/kraj/AF,AL,DZ,SA,AM,AZ,EG,ER,GH,IN,IQ,IR,JO,QA,KZ,KW,LY,MA,MR,NG,PK,SO,SD,SY,TJ,TN,TR,TM,UZ,AE/?x=0.2352&y=1.1104&level=1 Przybyło już 15 tysięcy. I tempo wzrasta. Z powodu otwarcia naszej zachodniej granicy do Polski wjeżdża kto chce i kiedy chce.… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@Lubicz

To jak rozumiec Blaszczaka ( dzis na ndie.pl), granice Polski sa szczelne?

Goral
Gość
Goral

Hmm. Kazdy to wie. Tylko Prezydencie pozwolcie dzialac i dajcie srodki tez prawne do dzialan Sluzb Granicznych. Wlacznie ze sytzelaniem najpierw ostrzegawczym a pozniej osyrtym…Ech..trza pilnowac granic OTK Macierwewicza moze by sie tym zajela? Chlopaki mysla tak jak 99% ludzi w tym Kraju i tego afrkanskiego gowna na pewno by… Czytaj więcej »

Tomuśniepiskaj
Gość
Tomuśniepiskaj

Ciekawe … Imigranci odbijają się od naszych granic … To jak wytłumaczyłby to, co widziałem w ostatnią sobotę około południa na przystanku autobusowym w miejscowości Trzebień ( droga 297 Jelenia Góra – Nowa Sól ), gdzie przejeżdżałem ? Trzech czarnuchów i kilku „wędzonych”. Co tam robili, skoro powinni się „odbić”… Czytaj więcej »