fot. ndie.pl

„Przyjmując migrantów, musimy od nich wymagać respektowania naszego systemu wartości” – uważa kard. Dominik Duka. W wywiadzie dla czeskiego tygodnika Echo stwierdził, że zgadza się z nim 90 proc. katolików w Czechach – donosi Radio Watykańskie.

Prymas Czech po raz kolejny przedstawił swoje sceptyczne stanowisko ws. przyjmowania imigrantów. Zaznaczył, że robi to, ponieważ zależy mu na ocaleniu świata przed krwawym konfliktem. „Ja trzymam z tym prostym ludem, który zawsze musi płacić za błędy i porażki elit” – powiedział.

Przypomniał, że muzułmańscy migranci przybywają do Europy z krajów, w których nie ma demokracji, wolności religijnej, równouprawnienia mężczyzn i kobiet. Islam nie zna też wzajemnej autonomii sfery religijnej i obywatelskiej.

Prymas Czech powołał się na doświadczenia i opinię kard. Bernardina Gantina, wieloletniego dziekana Kolegium Kardynalskiego. Twierdził on, że muzułmanie nie stwarzają problemów, dopóki jest ich w społeczeństwie mniej niż 5 proc. Kiedy jest ich 15 proc. domagają się kluczowych stanowisk, a kiedy dosięgną 25 proc. zabiegają o przejęcie władzy i wprowadzenie prawa szariatu – informuje Radio Watykańskie.

źródło: Radio Watykańskie

41
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
25 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
ewaola22SlawekRafał Karkoszeasyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik

„Ja trzymam z tym prostym ludem, który zawsze musi płacić za błędy i porażki elit” – motto miesiąca

Kris11
Gość
Kris11

@ZatroskanyAnders
Tak powinien mówić każdy pasterz.

easyrider
Użytkownik

@ZatroskanyAnders Tylko ten fragment jest dobry. Reszta jest szkodliwa. Nie przyjmując kolorowych najeźdźców nie musimy od nich niczego oczekiwać ani egzekwować. My, Polacy, nie jesteśmy im winni niczego. Nie chcą mieć wojny, to niech się nie zabijają. Chcą mieć dobrobyt, niech się wezmą do pracy. Absolutnym priorytetem dla nas jest… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@easyrider
Oni tu przybywają jako wrogowie- powtórzę twoje słowa- wcale się z tym nie kryją, mówią jak jest, że nas chrześcijan wyrżną lub zmuszą do płacenia daniny na nich. I tyle w temacie. Nie chcę tych **** tutaj widzieć.

Asgard4444
Użytkownik

@888 Marek Majewski
Islam to wróg naszej cywilizacji.
Islam to wróg chrześcijaństwa.
Islam to wróg demokracji.
Islam to wróg dzieci, kobiet, psów i muzyki.
Islam to wróg postępu w nauce.
Jak może współistnieć, nie niszcząc przy tym gospodarza?

Kris11
Gość
Kris11

@easyrider To nie tak, każdy katolik ma bowiązek pochylenia się nad potrzebującymi i tak mówi prymas, on nie może mówić inaczej. Ja jestem katolikiem i chętnie wpłacę pieniądze dla wiarygodnych organizacji pomagających tam w Syrii, szczególnie dla wyrzynanych chrześcijan. Natomiast nie zgadzam się na przyjęcie żadnej matki z dzieckiem nie… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Kris11 Miłosierdzie jest szlachetne. Nie te jednak, które jest fałszywie pojmowane. Nie możemy narażać bezpieczeństwa naszej wspólnoty. W czasie wojny Anglicy czy Amerykanie nie robili zrzutki na niemieckie czy japońskie sieroty, którym zabijali rodziców w nalotach dywanowych. Trwa wojna a oni są naszymi wrogami. To jest wojna o wszystko. Kiedy… Czytaj więcej »

michnikuremek
Użytkownik

A ja wpłacę pieniądze, ale na biedne dzieci w Polsce. Nie mamy ŻADNYCH obowiązków wobec Azji i Afryki.

easyrider
Użytkownik

@michnikuremek Szczególnie my, Czesi czy Węgrzy. A pozostałe byłe kraje kolonialne, to już według ich oceny. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że tu nie chodzi o żaden humanitaryzm. Tu chodzi o przetrącenie kręgosłupa białej, chrześcijańskiej cywilizacji i przejęcie nad nią totalnej kontroli. Kolorowa dzicz, to tylko jedno z narzędzi do realizacji… Czytaj więcej »

michnikuremek
Użytkownik

Zgadzam się. Nie mamy wobec mieszkańców Azji i Afryki ŻADNYCH zobowiązań. Nie mamy obowiązku im pomagać.

Kris11
Gość
Kris11

Czyli w ateistycznych i protestanckich Czechach Kościół Katolicki idzie ramię w ramię z rządem. Proszę bardzo, prymas a nie boi się krytyki ze strony Watykanu.

Agent Krycek
Gość
Agent Krycek

dobrobyt demoralizuje, zauważcie że wszystkie kraje postkomunistyczne sa przeciwne islamizacji, nawet ateistyczne Czechy, zachód się tak straszliwie zdemoralizował i zatracił chęć życia właśnie przez dobrobyt , nas trudne warunki w prl uratowały od totalnej katastrofy

Kris11
Gość
Kris11

@Agent Krycek
Wychodzi na to, że zdrada w Jałcie uratowała nam tyłek, gdybyśmy zostali po stronie Zachodu mielibyśmy już pozamiatane jak Niemcy czy Szwedzi. Ofiary stalinizmu, miliony przegranych ludzi, zabitych Żołnierzy Wyklętych nie poszło na marne, jak się okazuje.

Agent Krycek
Gość
Agent Krycek

nie neguje strasznych rzeczy jakie wydarzyły się w prl o których piszesz, ale moja ocena prl nie jest negatywna, prl umożliwił biologiczne odtworzeni narodu, liczba ludności wzrosła z 23 do 38 milionów, zlikwidowano głód i analfabetyzm

Kris11
Gość
Kris11

@Agent Krycek
Tu się mijamy. Stalinizm dobił po Niemcach elitę Narodu i zostawił nam do dzisiaj mokre pierdy giewu, Polityki i wszystkich tych agentów Sorosa, to tak w największym skrócie. Naród odtworzył się dzięki Kościołowi i Prymasowi Tysiąclecia.

Agent Krycek
Gość
Agent Krycek

może trochę źle to napisałem, powinienem napisać: moja ocena prl nie jest jednoznacznie negatywna, przed wojna robotnik zarabiał 80 groszy na godzinę a minimum biologicznej egzystencji to było 1 zł za godzinę (w przybliżeniu), ludzie maja gdzieś elitę narodu jak sa głodni

xyz
Gość
xyz

Dobrobyt rozleniwia, ale sam w sobie nie demoralizuje. Demoralizacja jest skutkiem długotrwałej, lewicowej, czy też – jak to się teraz mówi – „lewackiej” indoktrynacji. Krajom naszej części Europy oszczędzono zostało kilkadziesiąt lat prania mózgów w duchu politycznej poprawności – to jest to, co zrobiło różnicę.

AntyHegemon
Użytkownik

Rozsądny człowiek wie, że nigdy nie wiadomo, jak imigrant będzie reagował na wartości danego kraju. Albo je oleje i będzie żył swoim życiem albo się zintegruje. To teraz mi powiedźcie jak muzułmańscy nachodzcy (tylko na tych się skupimy, bo wiadome ze są najbardziej problematyczni) reagują na europejskie wartości? Integrują się?… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@AntyHegemon
Mądzrze piszesz, ale to można krócej: właśnie w tej wędrówce ludów chodzi o zadanie naszej cywilizacji ostatniego sztychu, to taki „złoty strzał” mówiąc językiem narkomanów. To jest WIELKI PLAN. A my Polacy mamy jeszcze cień szansy aby uratować się, ale tylko cień. Musimy być mądrzy.

AntyHegemon
Użytkownik

@Kris11 Gdy nadejdą czarne chmury Islamu z każdej strony, to nie będzie żadnego cienia szans, który by obronił Polskę. Mądrość i opór zda się na nic, przy nawałnicy muzułmańskiej dziczy. Wystarczy poparzeń i widzi się jak Islam wdziera się przez południe, północy, wschód, zachód do naszego centrum. Nasz kraj w… Czytaj więcej »

Szokman
Gość
Szokman

Zawsze najtrudniej jest mówić otwarcie prawdę. Na zachodzie , tym zdziczałym i spedalony, za takie słowa mógłby trafić za kratki. Islam to ideologia wroga naszym wartościom. Koran robi z tych ludzi zombie….dlatego powinien być zakazany gdyż głosi nienawiść i nawołuje do zabijania. To chyba w naszym kraju jest zakazane prawda?… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

Wg mnie można uderzyć w szariat, a samej religii nie zakazać. Szariat jest jak szyja islamu i w dodatku niezgodny z demokarcją.
Zakazanie szariatu uniemożliwi rozwój u nas tego wypaczenia.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Na „Pikio” dali artykuł pt.: „Historyczny moment. Niemcy MNIEJSZOŚCIĄ w jednym z największych miast” Fragment: „Frankfurt nad Menem to niemieckie miasto w kraju związkowym Hesja, które zamieszkuje około 750 tys. osób. Ponad połowę z mieszkańców miasta stanowią już imigranci. Jak podał urząd miasta, rodowici Niemcy stanowią 48,8% ludności, a przybysze… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Czyli w tej WIĘKSZOŚCI jest tylko 13% Turków, którzy częściowo asymilują się i w dużej części pracują i mówią po niemiecku. 87% to różne odmiany agresywnej dziczy, nie wiedziałem że jest aż tak źle.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 To było do przewidzenie przy tak masowym napływie „uchodźców”. PO i Nowoczesna ściemniąją aż miło. Ich działania siłą rzeczy można nazwać jako zdradę. Z jednej strony miłosierni – „uchodźcy” – a z drugiej złodzieje – usprawiedliwianie lub bagatelizowanie sprawców afer. No ludzie okradzeni, wyzuci z majątków, tułający się po… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo-ktory-nie-pisze Witaj. Do tej pory jeszcze się śmieję od chwili gdy się dowiedziałem że w Niemczech będą mogli faceci zawrzeć związek małżeński. Wyobrażasz sobie, dwóch pedałów idzie do „poważnego urzędu państwowego” i tam składają sobie przysięgę małżeńską. lolo mów co chcesz tak głupiego kraju i narodu nie ma na całej… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@888 Wczoraj w „Wiadomościach” TVP1, 19:30, pokazywali tych kochających inaczej. Obrzydliwość. A Matkę Bożą trzeba prosić nieustannie o wstawiennictwo, bo szatan – a jego rządy nad światem coraz bardziej się pogłębiają – boi się Jej bardziej niż Boga, chociaż sama jest tylko stworzeniem. Ale Pan Bóg miał „kaprys” i przekazał… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

@lolo ktory jeszcze pisze
..a co dopiero będzie za 30 lat…

komentator
Gość
komentator

Za 30 lat, to będzie już po wojnie.

888
Gość
888

Jego Eminencjo, nie chcę aby przyjmowali nasze wartości, to nie moje zmartwienie. Ja nie chcę ich tutaj w ogóle widzieć. Potrzebni nam są jak dziura w moście. Niech sobie siedzą u siebie, mordują się, wysadzają w powietrze, gwałcą i robią jeszcze hooy wie co, ja na pewno nie pojadę do… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

„Przyjmując migrantów, musimy od nich wymagać respektowania naszego systemu wartości” .
Ma rację. Jednak islam ze swojej natury nie integruje się. Nie respektuje niczego, a zwlaszcza tego, co nie jest islamem.

test24
Gość
test24

#CzechyJadęTam

jaki
Gość
jaki

ani jednego! zadnego przyjmowania !

Anty
Gość
Anty

Tu nie ma co duzo pisac. Po prostu madre slowa i tyle

anna
Gość
anna

Nie zdradził swojego narodu.

Rafał Karkosz
Gość
Rafał Karkosz

Polski węgiel! Uprzedzam, nie będzie to dobra wiadomość, ale zależy mi na jak największym uświadomieniu Polaków o skali naszego „dobrobytu”. Odniosę się do sytuacji w kopalni „Krupiński”, ale zaznaczam to dotyczy wszystkich naszych kopalni węgla kamiennego. Niestety PiS z pełną świadomością kontynuuję politykę PO-PSL w sprawie polskiego górnictwa. Komisja do… Czytaj więcej »

Slawek
Gość
Slawek

To jak od wscieklego psa wymagac zeby nie gryzl.

ola22
Gość
ola22

1945: uchodźcy to kobiety i dzieci, dla których brakuje schronów
2017: uchodźcy to młodzi mężczyźni z bombami…

ewa
Gość
ewa

MUZUŁMANIE NIGDY, PRZENIGDY NIE BĘDĄ RESPEKTOWAĆ NASZYCH WARTOŚCI, BO YO KARANE JEST ŚMIERCIĄ.NA ŚWIECIE JEST 54 KRAJE Z ISLAMEM, NIECH DO NICH PRZYBYWAJĄ RZĄDZĄ I ZABIJAJĄ SIĘ , BO MUSZĄ I LUBIĄ.ISLAM W DEMOKRATYCZNYCH KRAJACH MUSI BYĆ ZABRONIONY, BO TO SKRAJNIE FASZYSTOWSA DOKTRYNA!!!!!