Moskwa zidentyfikowała ponad 2900 swoich obywateli podejrzanych o przystąpienie do ISIS i innych grup islamskich. Wszyscy są ścigani w kraju i zagranicą.

Służby prowadzą obecnie naloty w wyniku których udało się dopaść 80 islamskich terrorystów, którzy spoglądają na Moskwę zza metalowych krat. Kolejnych 41 aresztowanych oczekuje na proces. Odebrano im także paszporty.

Wykryto także 1600 osób i firm które mogą być zaangażowane w produkcję i rozpowszechnianie propagandy Państwa Islamskiego.

Rosja chce też odciąć terrorystów od finansowania – przefiltrowano 5 tys. rachunków bankowych, co doprowadziło do 270 postępowań.Według Władimira Putina ISIS finansowane jest z 40 krajów świata. Zamieszani są niektórzy członkowie G20.

źródło: express.co.uk

42
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
lolokibiśszMaXKsiaaaAsia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Asgard
Gość
Asgard

Tymczasem USA wspiera rozwoju islamu. Dodatkowo Turcja mataczy z ISIS. Po właściwej stronie jesteśmy?

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Ja bym dołączył w tej sprawie po stronie Rosji, w sensie nie robił nalotów, ale współpracował wymianą informacji. Zachód zawsze na Nas kładł przysłowiową lachę.

Asia
Gość
Asia

Dokładnie, raz będąc za Rosją a nie przeciwko pokażemy, że mamy jaja i nie dajemy się omotać.

Brawo Putin, coraz większy szacunek ma do niego…

Aurora
Gość
Aurora

Rosja Putinowska, spadkobierczyni CCCP to nasz śmiertelny wróg, który najchętniej spowrotem wziąłby Polszę pod swój sowiecki but.

Nie widzę żadnego powodu z punktu widzenia racji stanu Polski, aby ją w czymkolwiek wspierać. A retoryka – USA nie jest ok, to Rossija przyjaciel jest infantylna.

Asia
Gość
Asia

Wątpię, żeby Rosja chciała nas pod buta wziąć. Jak to mówił Kolonko: Rosja atakuje tam gdzie żyje mniejszość rosyjska – akurat w Polsce już takowej nie ma. Po drugie: Rosjanie sami nas zachęcali do zajęcia z nimi Ukrainy, tej tzw. polskiej części. To, że chcesz nas kontrolować (gazem np), to… Czytaj więcej »

Aurora
Gość
Aurora

Nie łudźmy się – Rosja broni swojej bezy militarnej w Syrii, aby mieć dostęp do Morza Śródziemnego. Ich zachęty do rozbioru Ukrainy kierowane przez Żyrinowskiego to farsa i podjudzanie. Wystarczy poczytać Aleksandra Dugina – ideologa Putina i jego traktataty o nowym podziale Polski między Rosję, a Niemcy, żeby się przekonać… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

@Aurora Lejesz mniód na me skołatane serce. Co do Chin i Rosji to znajomy, który ma pojęcie o Rosji ujął to tak: jedni drugich nie znoszą i nie mówimy tu o rządowych zapewnieniach o wzajemnej przyjaźni. Mnie w każdym razie nieustannie zadziwia wyrażane przekonanie przez niektórych internautów na forach internetowych,… Czytaj więcej »

Asia
Gość
Asia

Ok, w takim razie przyznaję Ci/Wam rację – może to prawda, że Rosja zawsze będzie największym wrogiem Polski, ale to nie wyklucza faktu, że chcąc nie chcąc przeciwdziała NWO teraz i może właśnie dzięki Putinowi ten plan legnie w gruzach albo się opóźni…

kibiś
Gość

Twoja retoryka jest mi dobrze znana: działasz wg instrukcji Banderowców w Polsce. Żaden Polak o Polsce nie wyrazi się potocznie w komentarzu „Polsza”. Znasz oczywiście instrukcję wg. której pracujesz na forach? _ „Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego –… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

@Kibiś Ponieważ ja też jestem sceptyczny w stosunku do Rosji to: 1) Od kiedy to krytyka Rosji jest świadectwem zdrady narodowej? 2) Ja czasem używam słowa „Polsza” na podkreślenie sposobu myślenia rosyjskiego. Zatem musimy uznać, że S. Michalkiewicz używając sformułowania „nasz mniej wartościowy naród”, wysługuje się interesom żydowskim, niemieckim, rosyjskim.… Czytaj więcej »

Ksiaaa
Gość
Ksiaaa

Poczytajcie ksiązki Artur Domachowskiego,itd, o czasach ‚zimniej wojny’ a zauwazycie , że dzisiejsza amerykanska walka z terroryzmem i ich „szerzenie demokracji”)to jest kalka ówczesnej walki z komunizmem i” szerzeniem demokracji”)(specjalnie napisałam w cudzysłowiu)- chodzi o to, ze USA od zawsze wywoluje sztuczne konflikty, aby przejac bogactwa naturalne innych krajów, wczesnie… Czytaj więcej »

Ksiaaa
Gość
Ksiaaa

*błąd : miałam na mysli Artur Domosławskiego

Aurora
Gość
Aurora

Pewnie masz rację, szkoda tylko, że zapomniałeś-aś dodać, że to samo dotyczy imperialnej Rosji i reżimu chińskiego. Bez tego wygląda to na słowa żywcem przepisane z pogadanek KGB. Tak to wygląda.

Ksiaaa
Gość
Ksiaaa

Aurora, oczywiscie ze Rosja też walczy o wpływy na świecie, np na Bliskim Wschodzie sciera sie USA ale Rosja nie ma takiego public relation dobrego – i o tym pisałam- Rosja nie moze najechac na dowolny kraj w imie ‚szerzenia demokracji”, a USA przez lata tak dopracowała PR, przejeła media,… Czytaj więcej »

Aurora
Gość
Aurora

Czyli zgadasz się ze mną, że kraje – imperia: USA, Rosja i Chiny + Islam na dodatek są największym zagrożeniem dla pokoju Światowego. Każdy z nich chce rzadzić i dzielić, i każdy z nich robi to na swój sposób. Sposób na jaki mu wystarczają środki finansowe. Z obecnego punktu widzenia… Czytaj więcej »

Ksiaaa
Gość
Ksiaaa

Aureora, nie dokonca, bo uwazam, ze rowniez dla nas ogromnym zagrozeniem jest ‚zachodnia Europa” (i USA czyli ten sam ‚front’ polityczny) – bo dopoki Polska zachowuje sie jak kraj skolonizowany,czyli posłuszny to wszysto gra, a teraz co sie dzieje ? Przez zmianę wladzy Polska przestaje byc poslusznym pieskiem Merkelowej i… Czytaj więcej »

Euron Greyjoy
Gość
Euron Greyjoy
AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Polska ma historycznie i geograficznie przeyebane. Potężnym sąsiadom ufać nie możemy. Dalekim, zamorskim „friendom” też ciężko zaufać. Sami, choć jesteśmy dość licznym narodem, też nie możemy wiele (a to dzięki rządom POstkomunistycznym i osłabieniu naszej Armii). Miejmy nadzieję, że obecny Rząd PiS wytrzyma presję i pozwoli Polsce wyjść na prostą.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Zgadzam się z Tobą co do zaufania. Z PiS-em mam natomiast problem i jest on dla mnie cały czas znakiem zapytania. Oczywiście retoryka PiS-u jest mi o wiele bliższa niż PO-wska. Poza tym co PO potrafi, to mieliśmy możność się przekonać aż nadto, tak jak i to co robią „niezależne… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Ciężko wygrać z taką machiną medialną. Media polskie równoważyłby propagandę obcych mediów. Przytaczany wyżej przez forumowiczów przykład USA nieźle pokazuje jak to działa. Pozostaje internet i ulotki we własnym zakresie jak podczas okupacji. PIS nie definiuje się jasno, jakby chciał ugłaskać stronników PO, ale to nie jest dobry kierunek. UE… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Unia nic nie zaczyna. Ona kontynuuje.
Jest świetna pozycja Johna Lughlanda „Zatrute źródła Unii Europejskiej”. Autor m.in. zestawia tam wypowiedzi znanych niemieckich polityków obecnego czasu z wypowiedziami polityków z okresu Niemiec hitlerowskich. I teraz możemy się pobawić: znajdź jedną różnicę. Więcej nie ma…

R456
Gość
R456

Bez czytania wiadomo, że hitlerowcy swego czasu też budowali „Unię”. W tym pomyśle my mieliśmy w większości mieć przytulny kawałek Syberii, a nieliczni pozostali mieli mieć „zaszczyt” usługiwania swoim Panom.

Myślałem, że Niemcy się zmienili, ale wygląda, że ich plany zostają niezmienne. Zamiast być przyjaciółmi oni dalej wolą nasze poddaństwo.

lolo
Gość
lolo

@R456 Książka jest dowodem bezspornym a nie domysłem na jedność linii programowej i ciągłość państwa niemieckiego – w tym wypadku – od czasów Hitlera. Ta Syberia to dowód na myślowe pokrewieństwo Rosji (no tu jest problem czy napisać Rosji czy CCCP – ja skłaniam się ku CCCP ale napisałem tak… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Akurat mieszkam po przeciwnej stronie i logicznym zainteresowaniem jest Rosja. Wszysctkiego nie da się zgłębić. Byłem we wschodnich landach i na żywo się przekonałem, co to znaczy ordnung ponad wszystko. Nawet ponad człowiekiem. Wtedy zrozumiałem, że jak niemiec dostanie jakieś polecenie to będzie kochał, albo nienawidział na rozkaz. A donos… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

R456 Znakomitą lekturą pomagającą zrozumieć mentalność niemiecką jest „Cywilizacja bizantyjska” prof. Feliksa Konecznego (można sobie ściągnąć e-booka). Mnie to czego doświadczyłeś unaocznił jakieś 25 lat temu młody Niemiec mówiący po polsku. Kiedy byliśmy już w dosyć dobrych układach się go spytałem: czy jakby dostał rozkaż by do mnie strzelać to… Czytaj więcej »

Aurora
Gość
Aurora

Co fakt to fakt. Jesteśmy manipulowani z wielu stron i na dobre to nam nie wyjdzie. Z jednej strony egoistyczne USA, z drugiej obłąkana Unia, a z trzeciej imperium sowieckie dyszące chęcią ukarania polskiej prostytutki i faszystów z AK – jak to oni nazywają. Jak na razie pozostaje opieranie się… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

W jaki sposób wg. Ciebie w takiej sytuacji geopolitycznej mielibyśmy „stanąć na własne nogi”? Bo to wygląda na to, że jesteśmy w sporze z Goliatem…

R456
Gość
R456

Własna broń masowego rażenia jest odpowiedzią na polityczne uzależnienie. Choćbyśmy byli najbogatsi na Świecie, bez możliwości zniszczenia potencjalnego wroga będziemy popychadłem. Na początek budowa własnego przemysłu rakietowego. Nawet nie potrzeba prawdziwych głowic, bo wystarczyły by brudne. Czemu np. Francja, czy Anglia może mieć, a my nie ? Po pewnym czasie… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

W ujęciu głównych graczy globalnych, Polska nie jest żadnym ogniwem tylko elementem zbędnym, przeznaczonym do likwidacji. Grunt został przygotowany i żadna ludzka siła nie jest w stanie się temu przeciwstawić. Tak to widzę.

Aurora
Gość
Aurora

Jakoś chcieli nas zniszczyć od wieków, a im się nigdy nie udało. Dopóki będziemy wychowywali nasze dzieci w duchu patriotyzmu, nie wypierzemy ich umysłów nadmierną pseudo „tolerancją” to się nie powino stać. Ty uważasz, że Polska bez katolicyzmu przapadnie, ja uważam inaczej. Nie mogę inaczej bo nie jestem katolikiem i… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

@Aurora Nikt nikogo nie będzie zmuszał do wiary. Jednakże jeśli spojrzysz na całe dzieje Polski 1000 lat to zobaczysz, że ten patriotyzm był kształtowany w symbiozie z katolicyzmem. I uderzanie w KK skutkowało uderzaniem w polskość jak i na odwrót. Zarówno hitleryzm jak i komunizm były tego najlepszym przykładem. Hans… Czytaj więcej »

Aurora
Gość
Aurora

Nie można nikogo zmusić do tego w co już wierzy. Niekoniecznie w organizacji. Bycie obok jakichś struktur nie znaczy z automatu ich atakowanie. W swoim życiu nikt mnie do niczego nie zmuszał, więc nie mam do nikogo pretensji – w rodzaju ideowego antyklerykalizmu. Ja rozumiem co napisałeś o roli Kościoła… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

@Aurora Wiesz, to nie jest do końca obojętne – w skutkach – jaki to Bóg: „czy katolicki, protestancki, czy prawosławny”. Bóg jest jeden ale różnimy się pojmowaniem tego kim ON jest. W tym sensie mamy do czynienie jakby z różnymi „Bogami”. Wiem, wiem herezja ale chodzi mi o uwypuklenie pewnego… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

@lolo
Dokładnie. Już nawet pojawiają się publikacja próbujące osłabić nasze morale. Degradujące odsiecz wiedeńska czy ględzące o naszym narodzie jak w kilku ostatnich Angorach.

Racja UE to taka Rzesza w wersji ekonomicznej. Tego się obawiałem i teraz słowo zaczyna nabierać kształtów. Pseudo-wolność, islam – gdzie protesty Petru, że Niemcy tracą demokrację?

lolo
Gość
lolo

@Asgard Ja tego po prostu nie czytam bo po co będę tracił czas? Nie spodziewam się po nich niczego dobrego. W najlepszym wypadku będą się zachwycali słynnymi „wadowickimi kremówkami” a za chwilę będą gloryfikować np. eutanazję czy „miłość” chłopa do chłopa. Taka to ci medialna katolickość. W każdym razie uderzanie… Czytaj więcej »

Dramat
Gość
Dramat

Tak tylko że Polska nie może sie kumać z Rosją bo jest w NATO, koniec kropka

Asgard
Gość
Asgard

Powinniśmy grać na dwa fronty i jednocześnie zbroić się w głowice. Inne drogi to odwlekanie śmierci.

lolo
Gość
lolo

Jeżeli Niemcy i Rosja są rzeczywiście wrogami to taka strategia mogła by pewnie jakoś skutkować, choć pewności nie ma, bo jeśli nasi „sojusznicy” przejrzą grę to „umarł w butach”. Problem w tym, że jesteśmy słabym krajem, z którym nikt na dobrą sprawę się nie liczy – nie będę rozpatrywał kto… Czytaj więcej »

szMaX
Gość
szMaX

Tylko mi się dziwnie wydaje że Putin pod płaszczykiem walki z terroryzmem przy okazji pozbędzie się swoich wrogów politycznych ? Są to tylko domysły, ale każdy który już żyje trochę na tym świecie wie jak Putin jego rząd działa.

szMaX
Gość
szMaX

hmmmm