Po lewej zamordowana Maria, po prawej morderca i gwałciciel Afgańczyk

Rodzice zgwałconej i zamordowanej przez „uchodźcę” z Afganistanu 19-letniej studentki, otrzymali nagrodę od Narodowego Związku Niemieckich Wydawców Gazet (BDZV).

19-letnia Maria Ladenburger, córka wysoko postawionego urzędnika Unii Europejskiej zajmującego się prawami człowieka, została zgwałcona i zamordowana we Fryburgu w 2016 rok. Sprawca Afgańczyk Hussein K., w 2018 roku został skazany na dożywocie.

Narodowy Związek Niemieckich Wydawców Gazet (BDZV) przyznał nagrodę w dowód uznania dla postawy Friederike i Clemensa Ladenburger, rodziców dziewczyny. Nagroda w wysokości 20.000 euro ma być wyrazem uznania dla postawy rodziców Marii. Cóż to za postawa?

Rodzice już podczas pogrzebu prosili, aby zamiast datków na kwiaty, pieniądze lepiej przekazywać na organizacje charytatywne pomagające uchodźcom w Niemczech. Utworzyli również fundację, która angażuje się w lokalne inicjatywy na rzecz migrantów, a także wspiera uczniów niepełnosprawnych, ofiary nagłych chorób i trudnych sytuacji życiowych.

źródło: welt.de

114
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
49 Comment threads
65 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
68 Comment authors
AnonymousJerzyPrawnyGo"ndie",go !!Dzik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o