foto: pixabay.com

Jak podaje gazeta „Le Figaro”, nauczyciel jednej z francuskich szkół został zawieszony za omawianie fragmentów Biblii. Postawiono mu zarzut prozelityzmu.

Nauczyciel szkoły Malicornay omawiał z uczniami szkoły podstawowej fragment Biblii. Sprawa została zgłoszona przez rodziców do inspektoratu szkoły. Nauczyciel natychmiast został zawieszony za złamanie zasady laickości państwa i neutralności światopoglądowej administracji publicznej.

Związki zawodowe nauczycieli oraz radni gminy uważają, że kara jest „o wiele za surowa”. Uważają, że wystarczyło zwrócić uwagę nauczycielowi, zamiast zawieszać go.

Zdaniem ekspertów szkoły znajdują się pod coraz większą presją fundamentalistycznych muzułmanów, którzy usiłują wymusić na nich koncesje, dlatego stosują zasadę laickości co do joty. Wtedy łatwiej im uniknąć zarzutów ze strony muzułmanów twierdzących, że dla islamu nie ma miejsca w przestrzeni publicznej, a dla katolicyzmu i owszem.

źródła: lefigaro.fr / wpolityce.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

52 komentarzy do "Francja: Nauczyciel zawieszony za omawianie fragmentów Biblii"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
XaX
Gość
XaX

Jak by omawiał fragmentu Koranu zapewne by nie mieli nic przeciwko … Szczerze to obecnej sytuacji nie można próbować wyjaśniać inaczej jak poprzez teorie spiskowe bo to wygląda jak jeden wielki plan.

kowalski
Gość
kowalski

Trafiłeś[łaś] w sedno w szeregu państw tzw. starej UE do szkół wprowadzono obowiązek z zapoznawanie szerokich fragmentów Koranu.czyli wojna rasowo-kulturowa na całego.

XaX
Gość
XaX

Tak samo ta pseudo sztuka „klątwa” … Twórca Turek jeśli dobrze pamiętam zaskarżył do Junckera że Polska ogranicza mu wolność słowa i sztuki wszczynając śledztwo o to … Obrazisz islam – islamofob, obrazisz żydów – antysemita, obrazisz chrześcijan „sztuka” oraz chcą żeby mieć dystans do siebie -.-. Zachód zislamizowany, Rosja się islamizuje powoli trzeba będzie się niedługo otoczyć wysokim na 20 metrów murem z betonu niedługo żeby jakoś przetrwać. Wyprawa na zachód to jak wyprawa na bliski wschód takie samo ryzyko i nawet jak by mi dopłacano to bym nie pojechał tam na wakacje.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Za 30 może lat jak narody zachodnioeuropejskie umrą śmiercią naturalną tak jak dinozaury położenie Polski będzie przypominało położenie z roku 1939 r. Dobrze, że od zachodu oddziela nas Odra, a od północy Bałtyk. Od strony zachodniej naszym sprzymierzeńcem będą Czechy. Od północy Finowie, Rosjaniez Kaliningradu,Litwini, Estończycy, Łotysze, od wschodu Białoruś i Ukraina.A od południa naszym sprzymierzeńcami będą Serbowie, Chorwaci, Bułgarzy, Rumuni, Węgrzy, Macedończycy, Słowacy i Czesi. Z każdej strony będziemy zagrożeni ale mając sprzymierzeńców przetrwamy.

Poziomka
Gość
Poziomka

@ Gal Anonim
Może naturalnym środowiskiem tych dzikich ludzi jest pustynia ale ODRĘ mogą spokojnie sobie przepłynąć albo po prostu przejść przez most….TO TYLKO RZEKA!!!

ocoloto
Gość
ocoloto

no to ciekawe, dziś słyszałem w niemieckim radiu, że od wielu lat nie było tyle zamówień na urlop w grecji co w tym roku, ktoś chyba nie słyszał co się na greckich wyspach dzieje grin

prawyobywatel
Gość
prawyobywatel

Ten twórca to chyba z Bośni, w każdym razie z byłej Jugosławii, na pewno nie Turek, choć to jeden diabeł.

nina
Gość
nina

jak z Bosni, to moze byc muzulmanin…

Aureliusz
Gość
Aureliusz

Ten reżyser jest Chorwatem urodzonym w Bośni i Hercegowinie.

Aureliusz
Gość
Aureliusz

Ten reżyser jest Chorwatem urodzonym w Bośni i Hercegowinie.

Axel
Użytkownik
Nowicjusz

serb

pojawiam się i znikam
Gość

@XaX Myślisz, że to dla nich przeszkoda? Jakbym całe życie po palmach łaziła, też bym była taka zwinna https://www.youtube.com/watch?v=ksHvEjY8rf0 Spójrz tylko na tą zwinną szarańczę. No chyba, że podpatrzymy lepszą „technologię”smile

FankaFranka
Gość
FankaFranka

A to akurat nic złego moim zdaniem – od najmłodszych lat trzeba pokazywać CO TO JEST, żeby młodzież nie musiała szukać po internecie.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz
Wprowadzili naukę koranu ale tylko okrojonych fragmentów które idealizują islam jako lepszą religię, takie dziecko stając przed wyborem religii wybierze islam bo wyda mu się lepszy przyjemniejszy z większą ilością możliwości a o chrześcijaństwie nie będzie wiedziało nic kompletnie. Weź też pod uwagę że nie wolno mówić prawdy o koranie ale trzeba przedstawiać islam jako jedyną właściwą religię jednocześnie zakazuje się całkowicie nauk o chrześcijaństwie Ateistyczne państwo wyznające islam trochę mi się gryzie Islam i ateizm ale co ja tam wiem w końcu jestem ateistą a do tego Polakiem więc dla lewaków śmieciem z racji Narodowości zagrożeniem z racji poglądów… Czytaj więcej »
FankaFranka
Gość
FankaFranka

„Lepszość” tej „religii” polega tylko na tym, że nie wymaga, by kochać każdego – bo nikt normalny nie kocha KAŻDEGO. Inne aspekty lepszości jakoś mi umykają, ale być może nie znam całej ideologii tego ideału myśli teologicznej.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz

no ta religia każe kochać kazdego…. ale muzułmanina innych nalezy zabic tak glosi koran
ale fakt zaden muzulmanin propagujacy islam nie czyta calosci wersetow

allahuj
Użytkownik
Nowicjusz

Od dawna uważam że działają siły nadprzyrodzone, szatańskie… Nic na to nie poradzimy, tak musi być i już.

gorgie
Gość
gorgie

Francja już dawno nie ma miejsca na Boga, to jest wolność? Pamiętacie pielgrzymów z Francji na dniach młodzieży, jak byli zszokowani, że w Polsce mogą swobodnie wyrażać swoje uczucia religijne??? Muzułmanie zamykać dzielnice Paryża waląc łbem o dywanik mogą???

Robert
Gość
Robert

Tam 1 przykazanie już dawno przestało mieć jakiekolwiek znaczenie
1.Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

Jezus powiedział do swoich uczniów: “Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach”.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz
Będzie okazja to widząc takiego modlacego sie muslima opuścił bym chyba gacie wyjął uja i oddał mocz na niego… Bo im wolno i jest ok a katolikom nie wolno bo to lamie zasady laickiego panstwa… Kurva jestem ateistą ale nie toleruję czegoś takiego jak dyskryminowanie chrześcijan, i chwalenie terroru islamskiego przez ateistyczne niby panstwo… to wręcz uwłacza moim przekonaniom o tym czym jest ateizm i jednoczesnie tolerancja a te sa proste jak konstrukcja cepa wierzysz w Boga? spoko twoja sprawa mi nic do tego wierzysz w allaha? spoko twoja spraw a mi nic do tego jesteś zydem? spoko twoja sprawa… Czytaj więcej »
FankaFranka
Gość
FankaFranka

No właśnie – chrześcijan nie widać, bo jak mówi pismo:”jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi”. Natomiast hymn polski mówi coś innego: „Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy.”
I tyle a propos miłości wobec brodatych psychopatów

w.....y
Gość
w.....y

Z tym policzkiem to nie do konca prawda.Poszperaj na internecie troszke.Niestety nie pamietam dokladnie kto i kiedy to wyjasnia, ale jest to do znalezienia.

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Wyjaśnienia nie mają żadnego znaczenia – jest napisane tak, jak jest napisane. To jest zawsze koronny argument za tym, byśmy byli ZAWSZE po stronie „uciskanych” mniejszości.
W Koranie też są np słowa: „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili” i założę się, że jak „poszperam na internecie” to znajdę dla nich jakieś „wytłumaczenie”.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

gorgie

A pamiętasz młodych Niemców jak byli zdziwieni na Światowych dniach młodzieży w Polsce bo myśleli, że w Polsce jeżdżą po ulicach czołgi bo jest zamach na demokracje związany z wyborem sędziów do Trybunału Konstytucyjnego?

ABC
Gość
ABC

Nie chcą Biblii, to będą mieli Koran i to już niedługo…

AntyHegemon
Użytkownik
Porucznik

Omawianie fragmentów Biblii nie oznacza nawracania… To tak jakby powiedzieć, że omawianie lektur szkolnych zagraża uczniom, gdyż przez to mogą się upodobnić do postaci z owych lektur. Ta cała francuska laickość to nonsens.
Gdyby omawiał fragmenty Koranu nie byłoby tej całej afery, bo przecież sprzeciw oznaczałby obrażanie uczuć religijnych muzułmanów i przejaw rasizmu. Ciągnij tak dalej Francjo, a zobaczysz rychło swój koniec.

Akuma
Gość
Akuma

idac tym tropem powinni zakazac omawiania chocby Mitologi Greckiej, Odysei i Iliady- przesiakniete mistycyzmem i greckimi bogami oraz wszelakich dziel ze sredniowiecza, chocby Piesni o Rolandzie. W sumie powinni zakazac wszystkiego- tak prewencyjnie. Koranu w sumie tez jako ze wspomina o chrzescijanach razz

cezary
Gość
cezary

tolerancja po islamsku

Robert
Gość
Robert

Francja. I wszystko jasne. Tam każdy najeźdźca czuje się jak u siebie. Pierw Niemcy w 1940 wjechali jak do siebie. Teraz muzułmanie czują się jak u Alaha za piecem. Państwo Francja już chyba niedługo zniknie z mapy świata. Stanie się kolonią arabską a sami Francuzi z kolonistów staną się narodem skolonizowanym.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim
W 1939 r. Niemcy i ZSRR najechały na Polskę. Niemcy miały do dyspozycji 2700 czołgów i 1300 samolotów, a ZSRR miał do dyspozycji 4500 czołgów i 3300 samolotów. W sumie na Polskę z 4 stron najechało 7200 czołgów i 4600 samolotów!!!!!!!!!!! Polska będąc w beznadziejnym położeniu, zdradzona przez sojuszników i nie finansowana przez Wall Street tak jak III Rzesza i ZSRR broniła się ponad miesiąc, a dokładniej 35 dni!!!!!!!!!!!! Natomiast Francja w 1940 r. została najechana przez 2700 czołgów niemieckich tylko od zachodu, a mając przy boku sojuszników w postaci Anglików, Belgów Holendrów i kilku polskich dywizji potencjał miała porównywalny… Czytaj więcej »
bernard
Gość
bernard

A u nas p…e lewactwo libertyni podpuszczają naiwnych młodych ludzi namawia do współpracy z ligą muzułmańską. !!!!!!!!! Czy ktoś na to zezwala i kontroluje działania ideologii islamu na Polaków. !!!???

Paff
Użytkownik
Chorąży

Jedyne prawdziwe zdanie wyszczekane przez wyznawców tej obrzydliwej ideologii to to, że „dla islamu nie ma miejsca w przestrzeni publicznej”. Co swoją drogą brzmi absurdalnie, biorąc pod uwagę, że w zdychającej, rozdartej wojną domową z murzyńsko-islamską dziczą Francji istnieje 2500 meczetów i ciągle powstają kolejne. Wyraźnie widać, że tzw. „zasada laickości” obowiązuje tylko po to, żeby wyrugować z przestrzeni publicznej ostatnie symbole katolickości Francji, oraz aby zastraszyć i penalizować wszystkich tych, którzy już tylko w symboliczny sposób chcą zachować wspomnienie o wartościach, które były ważne dla Europejczyków.

Tomik
Gość
Tomik

Skoro francja, no bo nie Francja, której już nie ma, choć mało kto o tym wie, jest LAICKA, to dlaczego na ulicach francuskich miast, i to często w szczytowych godzinach tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy brudasów islamskich klęczy i modli się do jeba… allaha BEZ ŻADNEGO PROBLEMU ZE STRONY WŁADZ francuskich???

bkkkk
Gość
bkkkk

Też o to pytam. OD LAT. i tamta strona w żaden sposób nie odpowiada. Tj. nie odpowiada rozumnie, tylko rzuca jakieś takie farmazony, że ja nie rozumiem współczesnego zróżnicowanego świata itp. A ja rzeczywiście nie rozumiem tego rodzaju „zróżnicowania”, tj. dotychczas obywatele byli równi wobec prawa. Teraz są „zróżnicowani”. Śliczota.

pojawiam się i znikam
Gość

Tak to jest…Wpuść dzicz do przedpokoju, to ci cały dom zajmie, zrobi przemeblowanie i gospodarzy będzie po kątach ustawiać! Francja, Paryż – kiedyś stolica Europy, gdzie zbierała się „śmietanka” towarzyska, kulturalna etc. a teraz? A teraz świat dziczy i dzikich obyczajów…Przykre i straszne!

dsafhgdsfgh
Gość
dsafhgdsfgh

faszystowska ideologia islamistow wiedzie prym u bezmozgich francuzow

bkkkk
Gość
bkkkk

Czyli na lekcji, dajmy na to etyki, albo historii sztuki nie będzie się omawiało Biblii i wątków biblijnych? Co potem? Mity greckie? Potem ban na Petroniusza i Tacyta a potem…?

Burn
Użytkownik
Nowicjusz

Tolkiena Prachetta i innych autorów fantasy też pewnie zbanują bo propaguje jeszcze inne nie islamskie wartości a do tego może wywołac u ludzi potrzebe wspólnej walki o dobro danej grupy

bernard
Gość
bernard

Wogóle jak słucham i oglądam w polslich mediach wiadomości z europy to jestem zszokowany. Zachód coraz bardziej grzęźnie w agresji islamu a tam zachowują się jakby nic się złego nie działo. Takie , moim zdaniem , przymykanie oczu na ten spektakl. Sączenie społeczeństwom Ideologii lewactwa i to ponad 20 lat zbiera żniwo. Oni tam – społeczeństwo ,są całkiem zmanipulowani nie dostrzegają rzeczywistości.

bernard
Gość
bernard

To chyba wynika też z egoizmu oni myślą przedewszystkim o sobie .Przyszłość swoich potomków ich jakby nie rusza

bkkkk
Gość
bkkkk

Ja tam nie wiem, czy oni w ogóle myślą, Bernardzie. Raczej tylko bytują. Nie znam kontekstu całej sprawy, ale jeśli za omawianie Biblii w celu pokazania podwalin naszej kultury (myśmy ZA KOMUNY też przerabiali fragmenty Biblii, właśnie jako „teksty kultury”, stąd sądzę, że to samo miało miejsce w laickiej szkole laickiej Francji) ktoś robi nauczycielowi takie kuku, to jest to osobnik operacyjnie pozbawiony mózgu. On nie myśli.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz
Powiem ci w skrócie jak wygląda świat ateisty Twoja Matka twój Ojciec Twoje Rodzeństwo Toje Babcie Dziadkowie Wujki Ciocie są wierzący a ty sam jako jedyny Ateista Na prawdę frustrujące są wtedy Teksty typu: Jak możesz nie wierzyć, albo Ranisz mnie tym ze nie wierzysz, ciągłe przekonywanie do wiary, to jest na prawdę frustrujące, utwierdza cię w przekonaniu że, nie uwierzysz a wierzący to jacyś nachalni idioci (nie obraźcie się bo nie mam na myśli by obrażać wierzących). Długo trwałe od łebka ciągłe trucie tego samego czy jako łebka zmuszanie wręcz do chodzenia do kościoła, działa na prawdę zniechęcająco do… Czytaj więcej »
pojawiam się i znikam
Gość

@Burn Jak nikt nie zatrzyma tego szaleństwa, to myślę, że historia Szwecji, Anglii, Francji i innych będzie się zaczynała od słów: od początku płaskiej Ziemi był tylko islam i tak jest do dziś abrakadabra itd….

Renata
Gość
Renata

Opisze Ci; jak wyglada bycie chrzesjaninem w Indiach lub Pakistanie: rodzina intensywnie Cie „naklania” wyzwiskami, kopniakami, a jak dalej nie wierzysz to Cie sprzedaja, morduja albo w najlepszym przypadku wywrucaja z domu. Gdybys byl kobieta, to masz gorzej, bo uwierz mi, czasami smierc jest wybawieniem.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz
wierze, ja chciałem tylko pokazać na moim przykładzie skąd biorą się tacy niedojebani przedstawiciele władz niby cywilizowanych krajów U mnie z tą chora tolerancją zapędziłem się na prawdę daleko brat z siostrą chcą się bzykać? a śmiało róbcie to to nic złego o ile nie jest to wynikiem gwałtu ktoś ze zwierzakiem? śmiało jeżeli nie krzywdzi zwierząt Feminizm? jak najbardziej róbcie co chcecie macie święte prawo ciekaw jestem ja daleko jeszcze bym zaszedł w tej chorej ideologi tolerancji która była wynikiem totalnego braku tolerancji dla mnie jako ateisty? w końcu mnie jako ateistę pewne kwestie z bibli nie dotyczą więc… Czytaj więcej »
ocoloto
Gość
ocoloto

@Renata chyba ci się religie pomieszały…., byłaś, widziałaś, czy tylko w necie poczytałaś????

Wojtek
Gość
Wojtek

Lewactwo się szerzy i niedługo zaleje całą Europę sad Oby tylko państwa grupy Wyszehradzkiej przetrwał te ciężkie czasy. Islam powinien być już dawno zdelegalizowany – wystarczy zapoznać się z ideami jakie propaguje.

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

biblia kseiga zakazana w Europie , co za czasy

Szpicek
Użytkownik
Nowicjusz
Francja została przejęta przez lewaków – to wiadomo nie od dziś . Współczuję tym ludzią , nie jest do końca tak że to sami idioci i tego chcą . Jest wielu ludzi którzy chcieli by powiedzieć NIE ekspansji lewactwa- ale juz nie mogą . Moim zdaniem zapędzili się w kozi róg , lewackie rządy stworzyły przepisy dzięki którym wszyscy sprzeciwiający się reżimowi mogą ponieść konsekwencje nie dopasowania się. Taka jest prawda o tych wszystkich ustawach zapewniających równouprawnienie , laickość państwa itp Ostatnia nadzieja w Le Pen jeśli nie wygra , Francja następnej szansy nie dostanie . Z niecierpliwością i obawą… Czytaj więcej »
LukMar
Gość
LukMar

I słowo stało się ciałem. W tym przypadku specjalnie z małych liter. Laickość jakoś przełkną. Francuska tradycja. Ale czekam aż demokratyczna większość zakaże gejom np chodzenia za rękę w miejscach publicznych. Albo alkoholu w miejscach publicznych. Będzie wtedy dopiero kwik. Chyba, że po prostu pochylą głowy smile

szokman
Gość
szokman

Za chwile w tym zdurniałym francuskim kalifacie, będą walić łbami w szkole 5 razy dziennie i to już nie będzie pogwałcenie laickości ale będzie „hallah” . Niedobrze mi sie robi jak to czytam , te brednie , te przesladowania. To musi sie skończyć totalna wojną, nie ma innego wyjścia . Ludzie wyjda na ulice i pognają to całe dziadostwo za morze…i wtedy nastanie pokój..

ANDE
Gość
ANDE

Z tym,ze tzw katolicy sa u siebie…I maja prawo wyrazac swoje poglady.A muslimy sila chca narzucic im swoje zasady.

wpDiscuz